Ostatní  <span>digitální dermatoskopie</span>

Ostatní digitální dermatoskopie

Vyšetření mateřských znamének

Středisko diagnostiky kožních pigmentací

Ne každý podezřelý kožní útvar je nebezpečný a je nutné jeho chirurgické odstranění. Posoudit míru rizika často není lehké. Nejmodernějším a nejspolehlivějším vyšetřením kožních pigmentací je digitální nebo-li počítačová dermatoskopie (kromě vyříznutí s histologií). Ambulance je vybavena jedním z nejnovějších a nejkvalitnějších počítačových dermatoskopů.

Průběh a princip vyšetření

Díky videomikrokameře, pracující se speciálním světlem, které proniká do určité hloubky pod kožní povrch, je možné vyšetřit i hlubší vrstvy podezřelých kožních útvarů. Lékař jednak vidí přesnější a hloubkový obraz podezřelého útvaru a počítač díky digitálnímu záznamu útvar velmi přesně analyzuje. Přesnější je už pouze histologické vyšetření, ale to není bez vyříznutí možné. Počítač obraz a včechny jeho parametry uloží a při kontrole je možné srovnat současný stav s obrazem při předchozím vyčetření. V paměti počítače je uloženo asi 100 000 různých abnormálních kožních útvarů, s nimiž počítač srovná vyšetřovaný objekt a jeho digitálně zjištěné parametry. Tak umožní lékaři stanovit velmi přesnou diagnózu a doporučit způsob léčby.

Při standardním vyšetření zhodnotí lékař orientačně pohledem všechna mateřská znaménka na vašem těle. Bude vhodné, když jej na ta, která se změnila, nebo jsou vám jinak podezřelá, upozorníte. Pigmentace – mateřská znaménka, která nelze s naprostou jistotou pouhým okem hodnotit jako zcela bezpečná, vyšetří lékař podrobně dermatoskopem. Jen v naprosto výjimečných případech má člověk takových útvarů na těle více než 5.

Mateřská znaménka vyšetřujeme počítačovým dermatoskopem

V případě nutnosti může plastický chirurg podezřelý nebo kosmeticky vadící kožní útvar odstranit s minimálními jizvami a histologickým vyšetřením.

Mateřská znaménka je možné pravidelně kontrolovat a tím se vyhnout nutnosti preventivního vyříznutí.
Přístroj je obsluhován zkušenými dermatology, kteří se na tuto problematiku specializují.

Nebezpečnost mateřských znamének se posuzuje podle mnoha kritérií.

Před zákrokem, konzultace, objednání termínu

Na vyšetření počítačovým dermatoskopem přispívá VZP a ČPZP 205. Oborová zdravotní pojišťovna 207 u nás hradí celé vyšetření. . Jinak vyšetření jednoho pacienta stojí 1500 Kč a je nutné se na něj objednat telefonicky na Ambulanci plastické chirurgie +420 549 240 048, +420 734 253 557, nebo online na rezervace.stepan-plastika.cz . V současné době máme kritický nedostatek volných termínů. Snažíme se to zlepšit, ale nedaří se to. 

Dermatoskopické vyšetření stojí 1500 Kč, pojištěnci OZP u nás neplatí nic.

Některé ZP na vyšetření přispívají částkou přibližně 500 Kč.

 +420 549 240 048

Zeptejte se nás

Dotazy budou v poradně zveřejněny anonymně (bez jména a e-mailu).

Pokud doplníte e-mail přijde Vám upozornění, že dotaz byl zodpovězen.

Nejnovější zodpovězené dotazy

1.10.2021 15:06 Vyšetření znamenek

Prosím, kdy bude stav termínů k vyšetření znamének lepší ?
Musela jsem po velikonocich zrušit termín vyšetření kvůli nemocné matce a od té doby , tj. půl roku, nejsem schopná ve vašem rezervačním kalendáři najít volný termín.

Velice lituji, ale nedovedu odpovědět. Abychom mohli vyšetřit více pacientů, musíme najít dalšího zkušeného dermatologa a to se zatím nedaří. Nyní u nás pracují 3 dermatologové na částečný úvazek a vzhledem k tomu, že kvalitní vyšetření trvá 1/2 hodiny, nejsme schopni vyhovět všem zájemcům. Nové volné termíny by měly být na web zveřejněny 25.10. ale budou rychle obsazeny.

3.5.2021 05:40 Výrůstek na varletech

Dobrý den na varletech se mi objevil takový výrůstek který nebolí a není ani jinak bolestný ani zarudlý mohu požádat o radu co to muže být děkuji moc Zdenek

Lituji, ale korespondenčně nejsem schopen diagnózu stanovit.

15.4.2021 22:13 Odstranění znaménka

Dobrý den,

objednala jsem se na vyšetření znamének dermatoskopem. Pokud by nějaké znaménko bylo špatné, lze jej ihned odstranit? Za jakou částku? Jsem pojištěnec VZP.

Děkuji

Odstranění mateřského znaménka by provedl plastický chirur v rámci operačních zákroků, které je potřeba naplánovat předem. Dermatoskopické vyšetřenímateřských znamének provádí dermatolog a i na toto vyšetření je potřeby se předem objednat, jak jste tou už asi udělala vy. Proto nelze z organizačních důvodů odstranit mateřské znaménko ihned po dermatoskopickém vyšetření. Na odstranění se ale můžete objednat a poku bude důvodem odstranění zdravotní riziko, bude zákrok proveden na účet pojišťovny.

24.10.2020 22:01 Částka za vyšetření znamínek

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda pojišťovna ČPZP (205) patří mezi ty, které hradí poplatek za vyšetření znamének za pacienta, či ne.
Děkuji a přeji hezký den

Vyšetření kompletně hradí jen OZP. Její pojištěnci u nás nehradí nic. Ostatní ZP, a myslím, že ČPZP také, na vyšetření přizpívají částkou asi 500 Kč za určitých podmínek, které najdete na jejich www stránkách. Pojištěnci těchto ZP u nás platí 1000 Kč a příspěvek obdrží na základě naší účtenky.

13.10.2020 13:32 vyšetření znamének

Dobrý den,všechny termíny jsou obsazeny.Kdy budete vypisovat další?Děkuji

Lituji, že nejsme schopni vyhovět dostatečně rychle všem pacientům, kteří mají o vyšetření u nás zájem. Termíny vypisujeme ihned, jakmile je odsouhlasí lékař, který vyšetření bude provádět. Kdy to však budě, nedovedu říci. Pacienti se však odhlašují a termíny ruší. Zkuste se občas na stránky podívat, jestli se nějaký neobjevil.

14.9.2020 20:51 Vyšetření znamének

Dobrý večer chtěla bych se zeptat na vyšetření znamének, jsem pojištěna u OZP, kolik bych si musela připravit a také kde působíte. Děkuji za odpověď

Pro pojištěnce OZP je vyšetření znamének plně hrazeno pojišťovnou OZP 1x ročně ( pozor za 365 dní, na kalendářní rok). Ostatní informace včetně adresy a umístění pracoviště na mapě najdete na www.stepan-plastika.cz

Více dotazů na téma vyšetření mateřských znamének naleznete v naší poradně.

Vážení zákazníci, používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním souborů cookies.Rozumím