Ostatní  <span>digitální dermatoskopie</span>

Ostatní digitální dermatoskopie

Vyšetření mateřských znamének

Středisko diagnostiky kožních pigmentací

Ne každý podezřelý kožní útvar je nebezpečný a je nutné jeho chirurgické odstranění. Posoudit míru rizika často není lehké. Nejmodernějším a nejspolehlivějším vyšetřením kožních pigmentací je digitální nebo-li počítačová dermatoskopie (kromě vyříznutí s histologií). Ambulance je vybavena jedním z nejnovějších a nejkvalitnějších počítačových dermatoskopů.

Průběh a princip vyšetření

Díky videomikrokameře, pracující se speciálním světlem, které proniká do určité hloubky pod kožní povrch, je možné vyšetřit i hlubší vrstvy podezřelých kožních útvarů. Lékař jednak vidí přesnější a hloubkový obraz podezřelého útvaru a počítač díky digitálnímu záznamu útvar velmi přesně analyzuje. Přesnější je už pouze histologické vyšetření, ale to není bez vyříznutí možné. Počítač obraz a včechny jeho parametry uloží a při kontrole je možné srovnat současný stav s obrazem při předchozím vyčetření. V paměti počítače je uloženo asi 100 000 různých abnormálních kožních útvarů, s nimiž počítač srovná vyšetřovaný objekt a jeho digitálně zjištěné parametry. Tak umožní lékaři stanovit velmi přesnou diagnózu a doporučit způsob léčby.

Při standardním vyšetření zhodnotí lékař orientačně pohledem všechna mateřská znaménka na vašem těle. Bude vhodné, když jej na ta, která se změnila, nebo jsou vám jinak podezřelá, upozorníte. Pigmentace – mateřská znaménka, která nelze s naprostou jistotou pouhým okem hodnotit jako zcela bezpečná, vyšetří lékař podrobně dermatoskopem. Jen v naprosto výjimečných případech má člověk takových útvarů na těle více než 5.

Mateřská znaménka vyšetřujeme počítačovým dermatoskopem

V případě nutnosti může plastický chirurg podezřelý nebo kosmeticky vadící kožní útvar odstranit s minimálními jizvami a histologickým vyšetřením.

Mateřská znaménka je možné pravidelně kontrolovat a tím se vyhnout nutnosti preventivního vyříznutí.
Přístroj je obsluhován zkušenými dermatology, kteří se na tuto problematiku specializují.

Nebezpečnost mateřských znamének se posuzuje podle mnoha kritérií.

Před zákrokem, konzultace, objednání termínu

Na vyšetření počítačovým dermatoskopem přispívá VZP a ČPZP 205. Oborová zdravotní pojišťovna 207 u nás hradí celé vyšetření. . Jinak vyšetření jednoho pacienta stojí 1500 Kč a je nutné se na něj objednat telefonicky na Ambulanci plastické chirurgie +420 549 240 048, +420 734 253 557, nebo online na rezervace.stepan-plastika.cz . V současné době máme kritický nedostatek volných termínů. Snažíme se to zlepšit, ale nedaří se to. 

Dermatoskopické vyšetření stojí 1500 Kč, pojištěnci OZP u nás neplatí nic.

Některé ZP na vyšetření přispívají částkou přibližně 500 Kč.

 +420 549 240 048

Zeptejte se nás

Dotazy budou v poradně zveřejněny anonymně (bez jména a e-mailu).

Pokud doplníte e-mail přijde Vám upozornění, že dotaz byl zodpovězen.

Nejnovější zodpovězené dotazy

22.8.2022 23:47 Dotaz k volnému termínu

Dobrý den,

ráda bych se objednala na vyšetření znamének. Mohla bych poprosit , kdy je volný termín?

Děkuji moc,

S přáním krásného dne,

Iveta Ševčíková

Volné termíny najdete na našich stránkách přesněji na : www.rezervace.stepan-plastika.cz

14.5.2022 20:00 Znaménko v tetovani

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda se dá již na prvním sezení poznat jestli se jedná o neškodné znaménko či škodné a také se chci zeptat, jestli jsem to správně pochopila, zda se kontrolují všechny znaménka na těle nebo jen určité znaménko. Děkuji moc za odpověď.

Již při prvním vyšetření ( prvním sezení) je téměř vždy možné posoudit nebezpečnost mateřského znaménka. Při vyšetření lékař kontroluje všechna znaménka na těle. Většinu z nich však použe orientačně pohledem oka. Potom ale ta znaménka, u kterých si po tomto zběžném posouzení není jistý (většínou 1-5 znamének u každého), vyšetřuje podrobně dermatoskopem.

5.5.2022 15:35 Objednani na vysetreni znamenek

Dobry den,

rad bych se objednal na vysetreni znamenek. S casem se mohu libovolne prizpusobit vasim moznostem, idealne ale mezi 9-16.

Lituji, ale na vyšetření mateřských znamének i online na našich stránkách. Dermatoskopické vyšetření stojí 1500 Kč. Pojištěnci OZP neplatí nic, OZP u nás proplácí. Pojištěncům VZP a České Průmyslové pojišťovna přispívá po předložení účtenky od nás. S pozdravem Dr. Štěpán

15.3.2022 15:31 Objednání na vyšetření znamének

Již druhý rok se pokouším objednat, rezervace není možná jinak než rezervačním systémem, kde je stále obsazeno. Nemám možnost denně sledovat volné termíny, pracuji v terénu a k počítači se nedostanu každý den. Nemůžete mi poradit, co mám dělat? Děkuji za odpověď.

Vážená paní! Termínů máme opravdu nedostatek: Proto to vypadá podobně, jako když se začnou prodávat lístky na mimořádný fotbalový zápas. Hned jsou termíny pryč. Napište svoje jméno a hlavně telefonní číslo na adresu stepan.david@tiscali.cz. Můžete také napsat nějakou informaci o vašich možnostech, kdy můžete na vyšetření přijít. Například mohu jen ve středu a čtvrtek od 14 do 16 hod. Sestra zveřejňuje termíny vždy kolem 23. dni v měsíci. Před tím se s vámi telefonicky spojí, domluví termín a ten už vloží jako obsazený. Nemůžeme tuto službu poskytnout každému, ale v odůvodněném případě to rádi uděláme.

19.1.2022 10:58 Platba za odstranění znamének

Dobrý den,
po vyšetření dermatoskopem mi byla zjištěna dvě špatná znaménka. Chci se tedy zeptat, jak je to s platbou za odstranění ve Vaší ordinaci? Hradí tento zákrok pojišťovna, když je to odstranění ze zdravotních důvodů. Děkuji a přeji pěkný den

Pokud vám bylo doporučeno odstranění mateřských znamének z důvodu zdravotního rizika, máte o tom lékařsou zprávu = doporučení. V tom případě je je odstranění u nás bezplatné.

1.10.2021 15:06 Vyšetření znamenek

Prosím, kdy bude stav termínů k vyšetření znamének lepší ?
Musela jsem po velikonocich zrušit termín vyšetření kvůli nemocné matce a od té doby , tj. půl roku, nejsem schopná ve vašem rezervačním kalendáři najít volný termín.

Velice lituji, ale nedovedu odpovědět. Abychom mohli vyšetřit více pacientů, musíme najít dalšího zkušeného dermatologa a to se zatím nedaří. Nyní u nás pracují 3 dermatologové na částečný úvazek a vzhledem k tomu, že kvalitní vyšetření trvá 1/2 hodiny, nejsme schopni vyhovět všem zájemcům. Nové volné termíny by měly být na web zveřejněny 25.10. ale budou rychle obsazeny.

Více dotazů na téma vyšetření mateřských znamének naleznete v naší poradně.

Vážení zákazníci, používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním souborů cookies.Rozumím