Ostatní  <span>digitální dermatoskopie</span>

Ostatní digitální dermatoskopie

Vyšetření mateřských znamének

Středisko diagnostiky kožních pigmentací

Ne každý podezřelý kožní útvar je nebezpečný a je nutné jeho chirurgické odstranění. Posoudit míru rizika často není lehké. Nejmodernějším a nejspolehlivějším vyšetřením kožních pigmentací je digitální nebo-li počítačová dermatoskopie (kromě vyříznutí s histologií). Ambulance je vybavena jedním z mála počítačových dermatoskopů v ČR.

Průběh a princip vyšetření

Díky videomikrokameře, pracující se speciálním světlem, které proniká do určité hloubky pod kožní povrch, je možné vyšetřit i hlubší vrstvy podezřelých kožních útvarů. Lékař jednak vidí přesnější a hloubkový obraz podezřelého útvaru a počítač díky digitálnímu záznamu útvar velmi přesně analyzuje. Přesnější je už pouze histologické vyšetření, ale to není bez vyříznutí možné. Počítač obraz a včechny jeho parametry uloží a při kontrole je možné srovnat současný stav s obrazem při předchozím vyčetření. V paměti počítače je uloženo asi 100 000 různých abnormálních kožních útvarů, s nimiž počítač srovná vyšetřovaný objekt a jeho digitálně zjištěné parametry. Tak umožní lékaři stanovit velmi přesnou diagnózu a doporučit způsob léčby.

V případě nutnosti může plastický chirurg podezřelý nebo kosmeticky vadící kožní útvar odstranit s minimálními jizvami a histologickým vyšetřením.

Mateřská znaménka je možné pravidelně kontrolovat a tím se vyhnout nutnosti preventivního vyříznutí.
Přístroj je obsluhován zkušenými dermatology, kteří se na tuto problematiku specializují.

Před zákrokem, konzultace, objednání termínu

Na vyšetření počítačovým dermatoskopem přispívá VZP a ČPZP 205. Oborová zdravotní pojišťovna 207 u nás hradí celé vyšetření. . Jinak vyšetření jednoho pacienta stojí 750 Kč a je nutné se na něj objednat telefonicky na Ambulanci plastické chirurgie +420 549 240 048, +420 734 253 557.

Dermatoskopické vyšetření stojí 750 Kč, pojištěnci OZP u nás neplatí nic.
Některé ZP na vyšetření přispívají částkou přibližně 500 Kč.
ZP Ministerstva vnitra u nás nepřispívá ani nic nehradí.

 +420 549 240 048

Zeptejte se nás

Dotazy budou v poradně zveřejněny anonymně (bez jména a e-mailu).

Pokud doplníte e-mail přijde Vám upozornění, že dotaz byl zodpovězen.

Nejnovější zodpovězené dotazy

6.5.2019 20:46 Znamenka vysetreni

Dobry den
Rad bych se objednal na kontrolu znamenek.
Dekuji

Lituji, ale na vyšetření se lze objednat z organizačních důvodů pouze telefonicky.

22.3.2019 10:22 Vyšetření znamínek digitálním dermoskopem

Dobrý den,
ráda bych si nechala vyšetřit znamínka digitálním dermoskopem. Je možno se objednat takhle přes internetové stránky?

Technicky je to sice možné, ale zdlouhavé a nepraktické, protože "On-line" objednávkový kalendář na stránkách z organizačních důvodů nemáme. Objednejte se přímo telefonicky.

13.11.2018 07:27 Vyšetření

Dobrý den, nemeli byste prosim jeste nejaky volny termin do 26.11. (včetně)?
Dekuji.

Lituji, ale na termíny vyšetření i zákroků se lze z organizačních důvodů zeptat pouze telefonicky. Bude potřeby říci jaký termín máte na mysli. Volný termín na zákrok? vyšetření a jaké? konzultaci?

25.6.2018 22:26 Vetsi materske znamenko na boku

Dobry vecer, mam vetsi materske znamenku u keveho boku vypada to jak housenka ucitila jsem svedeni a trosku poboliva kdyz si na to sahnu je nutna operace? dekuji za odpoved.

Operace asi nutná není, ale podrobněji vám nedovedu odpovědět.

16.2.2018 09:51 Hojení znamének po vyříznutí

Hezké dopoledne, ráda bych se zeptala, jakým způsobem probíhá hojení po vyříznutí znamének na obličeji. Provádíte např. nějaké pozákrokové kontroly, nebo korekce jizev? Děkuji

Hojení chirurgických ran na obličeji probíhá stejně jako jinde na těle. Jen o něco rychleji. Kontroly se po zákroku samozřejmě provádějí a to nejméně jedna k vynětí stehů. V případě komplikaci nebo někdy i při optimálním hojení je kontrol více. Korekce jizev se provádí jen když je to potřeba a má to smysl.
MUDr. David Štěpán

28.12.2017 20:50 Odstranit bradavice

Dobrý den, dostala jsem na Vás kontakt ohledně toho, že je možné u Vás odstranit bradavice. Já je mám v podpaží, pod prsem a začíná my to vadit. Je možné se domluvit na nějaké konzultaci a potřebuji k vám papír od praktického lékaře.
Děkuji Prokopová

Ano je to možné. Na termíny konzultace/vyšetření i zákroku se lze z organizačních důvodů objednat/zeptat pouze telefonicky na 549 240 048 nebo 734 253 557. Asi bych vám spíše doporučil objednat se rovnou na zákrok. Stručnou informaci o všem co se zákrokem souvisí vám podá lékař před jeho provedením. Něco vám také možná dokáže říci sestra, když se budete telefonicky objednávat. Obecně platí, že když se dělá odstranění něčeho z důvodů zdravotních, může to být na pojišťovnu – nic neplatíte, ale musíte si přinést doporučení k zákroku od jiného lékaře. Výjimkou je ZP Ministerstva vnitra, s tou nemáme smlouvu a její klienti platí zákrok vždy. Odstranění / vyříznutí prvního útvaru stojí 700-800 Kč, každého dalšího 350 Kč. Můžete se objednat i na konzultaci, ale asi vás bude stát 400 Kč. Nebo se můžete jenom ta zastavit a zeptat se. V tomto případě nebudete nic platit ale musíte se trefit do doby, kdy bude přítomen lékař. Kdy to je vám řekne sestra, když zavoláte.

Více dotazů na téma vyšetření mateřských znamének naleznete v naší poradně.

Vážení zákazníci, používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním souborů cookies.Rozumím