Ostatní  <span>digitální dermatoskopie</span>

Ostatní digitální dermatoskopie

Vyšetření mateřských znamének

Středisko diagnostiky kožních pigmentací

Ne každý podezřelý kožní útvar je nebezpečný a je nutné jeho chirurgické odstranění. Posoudit míru rizika často není lehké. Nejmodernějším a nejspolehlivějším vyšetřením kožních pigmentací je digitální nebo-li počítačová dermatoskopie (kromě vyříznutí s histologií). Ambulance je vybavena jedním z nejnovějších a nejkvalitnějších počítačových dermatoskopů.

Průběh a princip vyšetření

Díky videomikrokameře, pracující se speciálním světlem, které proniká do určité hloubky pod kožní povrch, je možné vyšetřit i hlubší vrstvy podezřelých kožních útvarů. Lékař jednak vidí přesnější a hloubkový obraz podezřelého útvaru a počítač díky digitálnímu záznamu útvar velmi přesně analyzuje. Přesnější je už pouze histologické vyšetření, ale to není bez vyříznutí možné. Počítač obraz a včechny jeho parametry uloží a při kontrole je možné srovnat současný stav s obrazem při předchozím vyčetření. V paměti počítače je uloženo asi 100 000 různých abnormálních kožních útvarů, s nimiž počítač srovná vyšetřovaný objekt a jeho digitálně zjištěné parametry. Tak umožní lékaři stanovit velmi přesnou diagnózu a doporučit způsob léčby.

Při standardním vyšetření zhodnotí lékař orientačně pohledem všechna mateřská znaménka na vašem těle. Bude vhodné, když jej na ta, která se změnila, nebo jsou vám jinak podezřelá, upozorníte. Pigmentace – mateřská znaménka, která nelze s naprostou jistotou pouhým okem hodnotit jako zcela bezpečná, vyšetří lékař podrobně dermatoskopem. Jen v naprosto výjimečných případech má člověk takových útvarů na těle více než 5.

Mateřská znaménka vyšetřujeme počítačovým dermatoskopem

V případě nutnosti může plastický chirurg podezřelý nebo kosmeticky vadící kožní útvar odstranit s minimálními jizvami a histologickým vyšetřením.

Mateřská znaménka je možné pravidelně kontrolovat a tím se vyhnout nutnosti preventivního vyříznutí.
Přístroj je obsluhován zkušenými dermatology, kteří se na tuto problematiku specializují.

Nebezpečnost mateřských znamének se posuzuje podle mnoha kritérií.

Před zákrokem, konzultace, objednání termínu

Na vyšetření počítačovým dermatoskopem přispívá VZP a ČPZP 205. Oborová zdravotní pojišťovna 207 u nás hradí celé vyšetření. . Jinak vyšetření jednoho pacienta stojí 1500 Kč a je nutné se na něj objednat jen  online na stepan-plastika.cz/rezervace . Někdy máme kritický nedostatek volných termínů. Snažíme se to zlepšit, ale nedaří se to. Nové termíny jsou vypisovány kolem 23. dne v každém měsíci. 

Dermatoskopické vyšetření stojí 1500 Kč, pojištěnci OZP u nás neplatí nic.

Některé ZP na vyšetření přispívají částkou přibližně 500 Kč.

 +420 549 240 048

Zeptejte se nás

Dotazy budou v poradně zveřejněny anonymně (bez jména a e-mailu).

Pokud doplníte e-mail přijde Vám upozornění, že dotaz byl zodpovězen.

Stránka je chráněna službou reCAPTCHA a zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami Google.

Nejnovější zodpovězené dotazy

23.5.2024 08:57 Objednat se

Po domluvě s paní docentkou Rulcovou, je možné se u Vás objednat na dermatoskopické vyšetření?
Děkuji

Na dermatoskopické vyšetření je možné se objednat pouze online na našich webových stránkách. Tam také najdete všechny informace. Kdyby jste neměla přístup k internetu, nebo s ním neuměla pracovat, objedná vás sestra telefonicky nebo osobně.

22.5.2024 18:35 Odstranění znamenék

Dobrý den,
ráda bych se prosím pěkně zeptala, jaká lokální anestesie je použita při odstranění znamének? (mám z ní trochu obavu, i vzhledem k hyperfunkci šž, snáším/dříve mesocain)
Děkuji pěkně, hezký den přeji.

K lokální anestezii používáme Mesocain. Pokud ho někdo nesnáší, tak jiné lokální anestetikum.

23.2.2024 17:52 Vyšetření znamenek

Bylo mně řečeno ,že nové termíny budou 23.2.24
Když jsem 23.2.24 hledala V8.30hod na internetu byl březen obsazen. Po zavolání mně bylo sděleno, že objednat pouze přes internet .
Můžete mně poradit kdy je vhodné se objednávat.

Možná už dnes 25.2. nebo od pondělka budou ještě další nové termíny na další měsíc. Je však možné, že i ty budou brzy obsazeny. V tom případě nebudeme moci další zájemce uspokojit.

23.2.2024 13:48 Vyšetření znamenek

Bylo mně řečeno ,že nové termíny budou 23.2.24
Když jsem 23.2.24 hledala V8.30hod na internetu byl březen obsazen. Po zavolání mně bylo sděleno, že objednat pouze přes internet .
Můžete mně poradit kdy je vhodné se objednávat.

Vážená paní! Lituji ale setry zveřejní nové dostupné/volné termíny do formuláře na internetu až když je mají k dispozici. Zatím měly k dispozici jen termíny od Dr. Honzíkové a ty byly rychle obsazeny. Pravděpodobně do neděle budou vypsány ještě další termíny od Dr. Goloviny. Nemyslím, že budou obsazeny hned. Někdy je to ale jako když přijde do prodeje zajímavá kniha v malém nákladu. Je hned pryč. kapacitu vyšetření nejsme schopni navyšovat neomezeně.

22.2.2024 14:29 Dermatoskopické vyšetření

Dobrý den,
chtěla bych se k Vám objednat na dermatoskopické vyšetření. Protože nejsem z Brna a vím, že 20. 5. jsem v Brně objednaná k jinému lékaři, chci se zeptat, jestli by jste mě mohli na toto datum objednat i u vás on line, nebo mám čekat na vypsání volných termínů? Děkuji za odpověď, s pozdravem

Lituji, ale objednání je možné jen online. Přímo telefonicky může sice sestra vyplnit objednání za vás, jak to dělá pro zájemce, kteří nemají přístup k internetu nebo se s internetem vzhledem k věku "nekamarádí". To však váš problém neřeší. Termíny na květen budou známé a zveřejněné kolem 23.4.2024

7.8.2023 08:45 Dermatoskopické vyšetření znamének

Dobrý den, chci se zeptat zda cena 1500 kč za dermatoskopické vyšetření je cena za jedno znaménko nebo za více znamének ? Děkuji za odpověď Šiška

Jedná se o cenu za vyšetření všech podezřelých mateřských znamének, která nelze spolehlivě vyšetřit pouhým okem, u jednoho člověka.

Více dotazů na téma vyšetření mateřských znamének naleznete v naší poradně.

Vážení zákazníci, používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním souborů cookies.Rozumím