Plastická chirurgie

Plastická chirurgie
MUDr. David Štěpán

Na našem pracovišti najdete kolektiv zkušených lékařů. Provádíme nejen kosmetické zákroky (např. operace povolené kůže obličeje – Facelifting, operace očních víček, odstávajících uší, operace prsů včetně operace vpáčených bradavek, operace povolené kůže břicha – abdominoplastika, liposukce, odstranění vrásek výplněmi nebo pomocí botulotoxinu), ale i zákroky hrazené zdravotní pojišťovnou jako je odstranění různých útvarů na kůži a v podkoží, operace ruky a všechny další v zákroky rámci specializace oboru plastické chirurgie.

Provádíme i labioplastiku nebo obřízku.  

Operujeme na moderně vybaveném operačním sále většinou ambulantně v místním znecitlivění.
Pokud zákrok vyžaduje (nebo si pacient přeje), provedení operace v celkové anestezii – v narkóze, je pracoviště vybaveno vším potřebným včetně pokoje pro krátkodobou hospitalizaci.

Většina operací v plastické chirurgii nepředstavuje větší zátěž pro organizmus pacienta a složitější pooperační ošetřování, takže po odeznění účinku celkové anestézie odchází pacient domů zpravidla večer.

Při operaci zvětšení prsů, operacích břicha, povolené kůže obličeje i rozsáhlejších liposukcích je nutná často až dva dny trvající rekonvalescence, sledování stavu nebo odborné ošetřování.
Tyto operace provádějí naši lékaři na soukromé klinice BODY, kde je možná delší hospitalizace.

U nás se na tuto operaci objednáte, bude Vám provedeno úvodní vyšetření – konzultace, při které vás operatér detailně informuje o všem, co s operací souvisí. Po operaci a propuštění budete u nás ošetřováni a sledováni.  

Středisko diagnostiky
kožních pigmentací

Kromě estetické chirurgie je nosným oborem pracoviště posuzování nebezpečnosti kožních pigmentací a jejich diagnostika unikátním přístrojovým vybavením obsluhovaným dermatology specialisty.

Plastičtí chirurgové dovedou šetrně odstranit nebezpečné útvary na kůži včetně kožních nádorů – bazaliomů a kožních melanomů.  Nemají však dostatečné zkušenosti a praxi v jejich rozpoznávání.  Proto u nás najdete i dermatology, kteří se na tuto problematiku specializují. Zkušenosti lékaře doplňuje nejmodernější technika - jeden z nejnovějších  počítačových dermatoskopů.

Dermatoskopy ve formě speciální lupy přisvětlené polarizovaným světlem jsou mezi kožními lékaři široce užívány. Jejich nevýhodou je, že viděný obraz si lékař může uložit jen do své paměti, nebo spíše ho popíše v lékařské zprávě.  V počítačovém dermatoskopu  je „lupa“ nahrazena citlivou videokamerou a snímaný obraz je počítač schopen nejen digitálně vyhodnotit, ale i uložit. Nejdůležitější zhodnocení obrazu podezřelého útvaru provádí samozřejmě lékař na obrazovce. Vidí ho na obrazovce nejen ve velkém zvětšení, ale může si na druhou polovinu obrazovky promítnout záznam téhož útvaru z minulého vyšetření a oba obrazy podrobně srovnat. Stejně tak může s pomocí počítače srovnat třeba i počet pigmentových zrn a spoustu dalších parametrů, které nejsou pro lidské oko rozeznatelné.

Takové preventivní vyšetření a sledování umožňuje jednak včasné objevení zhoubných nádorů kůže, ale současně snižuje počet jinak nutných preventivních chirurgických zákroků u lidí s množstvím nebezpečně vypadajících mateřských znamének. Problematické útvary je možno sledovat a není je nezbytné hned preventivně odstraňovat.

Objednejte se na
nezávaznou konzultaci

 +420 549 240 048

Zeptejte se nás

Dotazy budou v poradně zveřejněny anonymně (bez jména a e-mailu).

Pokud doplníte e-mail přijde Vám upozornění, že dotaz byl zodpovězen.

Nejnovější zodpovězené dotazy

Více dotazů na téma plastická chirurgie naleznete v naší poradně.

Vážení zákazníci, používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním souborů cookies.Rozumím