Plastická chirurgie

Plastická chirurgie
MUDr. David Štěpán

Na našem pracovišti najdete kolektiv zkušených lékařů. Provádíme nejen kosmetické zákroky (např. operace povolené kůže obličeje – Facelifting, operace očních víček, odstávajících uší, liposukce, operace prsů včetně operace vpáčených bradavek, operace povolené kůže břicha – abdominoplastika, odstranění vrásek výplněmi nebo pomocí botulotoxinu), ale i zákroky hrazené zdravotní pojišťovnou jako je odstranění různých útvarů na kůži a v podkoží, operace ruky a všechny další v zákroky rámci specializace oboru plastické chirurgie.

Provádíme labioplastiku, nebo obřízku.

Operujeme na moderně vybaveném operačním sále většinou ambulantně v místním znecitlivění.
Pokud zákrok vyžaduje (nebo si pacient přeje), provedení operace v celkové anestezii – v narkóze, je pracoviště vybaveno vším potřebným včetně pokoje pro krátkodobou hospitalizaci.

Většina operací v plastické chirurgii nepředstavuje větší zátěž pro organizmus pacienta a složitější pooperační ošetřování, takže po odeznění účinku celkové anestézie odchází pacient domů zpravidla večer.

Při operaci zvětšení prsů, operacích břicha, povolené kůže obličeje i rozsáhlejších liposukcích je nutná často až dva dny trvající rekonvalescence, sledování stavu nebo odborné ošetřování.
Tyto operace provádějí naši lékaři na soukromé klinice BODY, kde je možná delší hospitalizace.

U nás se na tuto operaci objednáte, bude Vám provedeno úvodní vyšetření – konzultace, při které vás operatér detailně informuje o všem, co s operací souvisí. Po operaci a propuštění budete u nás ošetřováni a sledováni.

Středisko diagnostiky
kožních pigmentací

Kromě estetické chirurgie je nosným oborem pracoviště posuzování nebezpečnosti kožních pigmentací a jejich diagnostika unikátním přístrojovým vybavením obsluhovaným dermatology specialisty.

Plastičtí chirurgové dovedou šetrně odstranit nebezpečné útvary na kůži včetně kožních nádorů – bazaliomů a kožních melanomů. Nemají však dostatečné zkušenosti a praxi v jejich rozpoznávání. Proto u nás najdete i dermatology, kteří se na tuto problematiku specializují. Zkušenosti lékaře doplňuje nejmodernější technika - jeden z nejnovějších počítačových dermatoskopů.

Dermatoskopy ve formě speciální lupy přisvětlené polarizovaným světlem jsou mezi kožními lékaři široce užívány. Jejich nevýhodou je, že viděný obraz si lékař může uložit jen do své paměti, nebo spíše ho popíše v lékařské zprávě. V počítačovém dermatoskopu je „lupa“ nahrazena citlivou videokamerou a snímaný obraz je počítač schopen nejen digitálně vyhodnotit, ale i uložit. Nejdůležitější zhodnocení obrazu podezřelého útvaru provádí samozřejmě lékař na obrazovce. Vidí ho na obrazovce nejen ve velkém zvětšení, ale může si na druhou polovinu obrazovky promítnout záznam téhož útvaru z minulého vyšetření a oba obrazy podrobně srovnat. Stejně tak může s pomocí počítače srovnat třeba i počet pigmentových zrn a spoustu dalších parametrů, které nejsou pro lidské oko rozeznatelné.

Takové preventivní vyšetření a sledování umožňuje jednak včasné objevení zhoubných nádorů kůže, ale současně snižuje počet jinak nutných preventivních chirurgických zákroků u lidí s množstvím nebezpečně vypadajících mateřských znamének. Problematické útvary je možno sledovat a není je nezbytné hned preventivně odstraňovat.

Využijte naši online rezervaci vyšetření mateřských znamének.

Objednejte se na
nezávaznou konzultaci

 +420 549 240 048

Zeptejte se nás

Dotazy budou v poradně zveřejněny anonymně (bez jména a e-mailu).

Pokud doplníte e-mail přijde Vám upozornění, že dotaz byl zodpovězen.

Stránka je chráněna službou reCAPTCHA a zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami Google.

Nejnovější zodpovězené dotazy

13.4.2024 18:24 Opearce dolních víček

Dobrý den,
jsempo zákroku 10. den.Mám stále ledovat či chlait? Víčka jsou stále oteklá.

Ledování je riskantní vždy, chlazení má smysl nejdéle 2 dny po operaci, obklady max. 3 dny. Byla jste na operaci na našem pracovišti? Dnes v neděli to nemohu zjistit v databázi. V každém případě máte zkreslené informace o pooperační péči. Dr. ŠTĚPÁN

27.3.2024 19:56 kontrola po odstranění znaménka

Musím se na kontrolu a vytažení stehů objednat? Pokud ne, prosím informaci o provozní době.

Děkuji,

Na vytažení stehů, nebo jiné kontroly se objednávat nemusíte. Jsem přesvědčen, že kdy máte na vytažení stehů přijít a naši ordinační dobu máte uvedeno ve zprávě z ošetření, na kterém jste u nás byla, jak uvádíte.
Naše ordinační doba je: pondělí, středa, čtvrtek ,pátek 8-15 hod, úterý 14-18 hod. Máme ji zveřejněnou i na našich stránkách v záložce kontakty. Řiďte se však rozhodně tím co máte napsáno v doporučení ve zprávě.

25.3.2024 15:03 vyšetření dermaskopem

Dobrý den, mám žádanku od paní doktorky na vyšetření znaménka na prsu dermaskopem, asi spíš z preventivního důvodu. Jelikož je znaménko na prsu a dělají se mi na zádech keloidní jizvy a nerada bych podstoupila vyříznutí znaménka, když by to nebylo nutné a i tak mi byla doporučeno odstranění znaménka na plastice. Setkala jsem se s několika názory lékařů, bohužel ani jeden nemá dermaskop. Jsem u pojišťovny VZP, kolik budu prosím za vyšetření doplácet? a pokud by bylo opravdu nebezpečné, bude jeho odstranění hradit pojišťovna? Děkuji za odpověď.

Objednat se na dermatoskopické vyšetření, jak uvádíte, je rozumné. Při vyšetření sdělte paní doktorce, že máte sklon k tvorbě keloidních jizev a rozhodně by jste dala přednost sledování mateřského znaménka a vyříznutí jen v případě vysoké pravděpodobnosti zhoubného zvrhnutí.
Dermatoskopické vyšetření by vás u nás stálo 1 500 Kč. VZP by vám možná proplatila kolem 500 Kč ( nutno žádat s účtenkou). Odstranění by v případě zdravotního rizika, bylo na účet VZP. Nic by jste neplatila.

21.3.2024 16:26 Jizva po operaci hornich vicek

Dobry den, chtela jsem se zeptat na nazor jiného lekare. Jsem 2 mesice po operaci hornich vicek. Na jednom oku se mi spatne zahojila jizva. Vzhledem k tomu,ze nejde vlozit foto tak se budu snazit vysvetlit. U jizvy je jakoby vypoukla kuze a dela mi pres tu jizvu previs a tim padem to vypada,ze mam u toho oka vzite mene kuze nez u druheho. A vypada to ,ze mam jedno vicko vic a jedno mene .Nevim jestli je to hypertroficka nebo keloidni jizva. Jsem z toho nestastna. Chtela bych vedet,jestli treba muzu podporit hojeni najakou masti nebo laserem. Masti jsem nasla strataderm a nebo laroche cicaplast gel b5. Nevim jestli nejakou z techto masti muzu na oci pouzit. Moc dekuji za odpoved

Obě masti můžete použít. Podrobnější odpověď na váš dotaz nelze z takto korespondenčně získaných informací dát, i kdyby jste doručila fotografie. Doporučuji kontrolu u operatéra.

21.3.2024 00:49 Bulka za uchem

Dobry den,

mam za uchem ze zadni strany lipom nebo aterom cca 1 cm a chtel bych tento utvar odstranit. Mam to tam uz asi 20 let, takze by to nemelo byt nic vaznejsiho.

Hradi neco pojistovna nebo jde ciste o esteticky zakrok? Jaka by byla pripadne cena?

Dekuji za odpoved,

MUDr. David Štěpán, STEPAN-PLASTIKA.cz (22.3.2024 17:26)

Pokud se jedná o aterom, je jeho odstranění na účet zdravotní pojišťovny = zadarmo. V případě lipomu by odstranění stálo 2 200 Kč a není možné to provést na účet zdravotní pojišťovny. Lipom není nebezpečný a jedná se tedy o kosmetický zákrok. Informaci dostanete před zákrokem.

19.3.2024 09:43 Horní oční víčka

Mohu se prosím ,zeptat zda-li případné rozdílné odebrani tukových váčků nového a pravého víčka může mít vliv na symetrii u horních víček ?

Ano vliv to mít může a asi by mělo. Z vašich dotazů soudím, že je pro vás operace očních víček nevhodná. Nebudete s výsledkem spokojen. Upusťte od snahy nechat si provádět změny na svém obličeji a těle.

Více dotazů na téma plastická chirurgie naleznete v naší poradně.

Vážení zákazníci, používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním souborů cookies.Rozumím