Operace obličeje <span>odstranění vrásek</span>

Operace obličeje odstranění vrásek

Botulotoxin, Odstranění vrásek

Odstranění vrásek pomocí Botulotoxinu nebo výplňových materiálů

Vrásky na obličeji je možné také odstranit pomocí injekcí. Existují dva odlišné způsoby:

Stručný popis zákroku odstranění vrásek

Botulotoxin je injekčně píchnut do svalu, kde se naváže a dočasně přeruší spojení mezi svalem a nervem, který sval ovládá. Svalem tedy nelze pohnout. Tento efekt nastupuje mezí 3. a 14 dnem po aplikaci botulotoxinu a přetrvává 3 měsíce. Protože se sval během této doby nehýbe, nedochází ke svrašťování a lámání kůže v jeho okolí a vrásku se začnou vyhlazovat. Výsledek je nejlepší za 3 měsíce, kdy se pohyb opět vrátí a s tím se začnou pomalu vracet i vrásky. Pokud nebyly vrásky hluboké, trvá asi 9 – 15 měsíců než se vrásky vrátí do původní formy. Botulotoxin není nutné aplikovat opakovaně, ale pokud chceme zabránit opětovnému vytvoření vrásek, je to nutné. U každého je možné po jedné až dvou aplikacích zjistit, s jakým odstupem je nejvhodnější podávat aby "měsíc bez vrásek" byl co nejlevnější. Obvykle je tato optimální doba mezi 6 až 12 měsíci.

Před zákrokem, konzultace, objednání termínu

Pro různé vrásky je i různý způsob jejich optimálního odstranění. Proto doporučuji úvahy o odstranění vrásek začít objednáním na konzultaci. Během této konzultace může být provedeno odstranění vrásky.

Pokud nemáte o Botulotoxinu žádné informace, nebo nevíte, jestli je pro vás vhodný, je potřeba se telefonicky objednat a při objednání říct, že máte zájem o vyhlazení vrásek, ale nemáte o tom žádné informace. Budete objednáni tak, aby bylo dostatek času na konzultaci vhodnosti zákroku a potom případně i na jeho provedení.

Aby bylo možné udržet výhodnou cenu za dávku, je aplikace prováděna také v rámci slevových akcí. Je to pouze v určité dny zpravidla první středa, čtvrtek a pátek v měsíci. Klienti, kteří mají o botulotoxinu dostatek informací, se nemusí objednávat, protože aplikace je rychlá a snadná. Je výhodné telefonicky se informovat, kdy je možné přijít, aby nebylo nutné čekat.

Rizika zákroku

  • Neúčinnost. Botulotoxin vyžaduje velmi přísné dodržování podmínek skladování a ředění. Při nedodržení se nestává škodlivým ale neúčinkuje. V případě neúčinnosti je preparát aplikován znovu zdarma.
  • Infekce po injekci. Protože se vpichy provádí do krajiny, kde se hygiena obtížněji udržuje, může dojít k zánětu kůže.
  • Alergická reakce na složky preparátu.
  • Nežádoucí ovlivnění funkce nervů ruky je teoreticky možné, ale nesetkal jsem se s ním ani v literatuře ani ve své praxi.
  • Toxický účinek na organizmus není vzhledem k použité celotělové dávce možný.

Botulotoxin je produkován bakteriemi Clostridium Botuli a jako medicínský preparát je v ČR distribuován pod čtyřmi různými názvy. Z místa vpichu se do těla nevstřebává. Pokud by byl píchnit do cévy, může se šířit. Dávka použitá k ovlivnění vrásek jedné lokality se rovná jedné desetině dávky běžně používané při léčbě některých neurologických onemocnění.

Cena aplikace

2 000 Kč / 1. lokalita

Kompletní ceník

Zeptejte se nás

Dotazy budou v poradně zveřejněny anonymně (bez jména a e-mailu).

Pokud doplníte e-mail přijde Vám upozornění, že dotaz byl zodpovězen.

Stránka je chráněna službou reCAPTCHA a zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami Google.

Nejnovější zodpovězené dotazy

29.4.2024 16:41 Botox

Dobrý den, četla jsem, že v určité dny máte slevou akci na botox.
Na kolik to vychází?
Děkuji

Lituji, ale tato informace je mylná. Jedna dávka botulotoxinu u nás stojí vždy 2 000 Kč.

5.3.2024 16:18 Baby botox

Dobrý den

Ráda bych se informovala zda je u vás možné podstoupit aplikaci tzv baby botoxu do oblasti čela.

Děkuji

Aplikaci "Baby botoxu" u mne podstoupit nelze, protože tak jak je popisována v reklamě, je buď neúčinná, nebo se jedná o komerčně přitažlivý název pro běžnou aplikaci botulotoxinu.

23.2.2024 21:19 Botox

Dobrý den, je možné objednat se k Vám na aplikaci do masseteru? Děkuji

Lituji, ale toto neprovádím a rozhodně bych vám ani nedoporučoval. Ochrnutí žvýkacích svalu a nemožnost kousat na 3 měsíce by pro vás mohlo být velmi nepříjemné.

15.2.2024 21:17 Botulotoxin

Dobrý den,provádíte odstraněni nadměrnému pocení v podpaží pomoci botulotoxinu?pokud ano,jaká by byla cena? Děkuji

Botulotoxin k odstranění nadměrného pocení aplikuji. Cenu nelze předem takto korespondenčně odhadnout. Objednejte se na konzultaci a současně aplikaci botulotoxinu proti pocení. Potřebná dávka je u každého člověka jiná a jen tímto způsobem je možné odhadnout dávku = cenu, kterou potřebujete Vy.
Pokud se mi podaří dostat se k Vaší e-adrese, pošlu vám více informací. Nutnost konzultace se tím však nevyřeší.

21.1.2024 17:18 Botox masseter

Good morning, i would like to know the price of masseter botox. Thank you!

I newer inject Botox in Maseter muscle. It is wery dangerous.

30.12.2023 19:37 botox

Dobrý den, ráda bych se zeptala kdy přejde suchost a bolest očí po aplikaci botoxu kolem očí a mračivky. Jde si nějak pomoct sama. Tato nepříjemnost nastala po 10 dnech. Už vím aspoň vím že aplikaci kolem očí už nikdy. Děkuji za Vaší odpověď.

Správná Aplikace Botulotoxinu není nikdy spojena s obtížemi, které popisujete. Problém je někde jinde.

Více dotazů na téma botulotoxin, odstranění vrásek naleznete v naší poradně.

Vážení zákazníci, používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním souborů cookies.Rozumím