Operace obličeje <span>vyhlazení vrásek</span>

Operace obličeje vyhlazení vrásek

Facelifting

Pokud uvažujete o této operaci, je nutné začít úvahy o zákroku objednáním konzultace. Tyto operace, tak jako všechny operace vyžadující hospitalizaci, provádím na klinice BODY.

Pro koho je zákrok vhodný?

Zákrok je vhodný pro muže i ženy s povolenou kůží na obličeji, která tvoří kožní záhyby a řasy. Povrchové vrásky, které vypadají jako ostré zářezy nebo ohybové rýhy, podobné ohybovým rýhám ve dlaní, lze touto operací odstranit nespolehlivě nebo vůbec. Nelze odstranit svislé vrásky na rtech –"kuřácké vrásky". Efekt operace si můžete simulovat povytažením kůže prsty směrem k uším.

Před operací, konzultace, objednání termínu

Uvažování o operaci by mělo začít konzultací. Z konzultace by měl klient odcházet se všemi informacemi, které potřebujete k rozhodnutí o zákroku.
Operace se provádí v narkóze a proto je nutné interní předoperační vyšetření. To vám může udělat váš praktický lékař nebo může být provedeno v den operace přímo na klinice za poplatek.

Jak se operace provádí

Principem operace je uvolnění a zvednutí kůže, podkožního tuku a částečně i mimických svalů na tvářích a krku z řezu podle schématu na obrázku.
Uvolněná kůže a mimické svaly se povytáhnou směrem k uším, přebytek kůže se odstraní a rány se sešijí speciálním stehem. Podobně se napnou i mimické svaly. Do podkoží na tvářích se vkládají drény k zabránění tvorby hematomů a hromadění raného sekretu a komplikací v hojení. Drény se vytahují obvykle druhý pooperační den. Po operaci budete mít na tvářích a pod bradou obvazy a elastickou masku (ne přes obličej).

Operace se provádí v celkové anestesii a trvá průměrně 2,5 – 4 hodiny a vyžaduje pobyt 2 noci na klinice.

Pooperační průběh a doporučení

Po operaci vám bude doporučeno nosit 14 dní modelační masku, budete mít modráky na obličeji a otok. Společenský hendikep je vzhledem k otokům a modřinám tak významný, že nutnost nošení modelační masky není příliš podstatná. Stav se den ode dne lepší, ale přetrvává čtrnáct dní až tři týdny.  Dojem zatvrdnutí v podkoží a snížená citlivost kůže přetrvává tři měsíce v menší míře až jeden rok.

Pooperační bolesti nejsou velké. Léky proti bolesti většinou nejsou potřeba.

Doporučená doba pracovní neschopnosti je nejméně týden. To je však naprosté minimum, většinou je potřeba čtrnáct dní až tři týdny zejména kvůli modřinám.

Rizika Face Liftingu

Operace je spojena s všeobecnými riziky každého operačního zákroku: komplikace hojení ran, Infekce, Krvácení, Plicní embolie, Alergické reakce, Žilní trombóza a podobně.
Riziko spojené konkrétně s Face Liftingem je vytvoření hematomu v prvních hodinách po zákroku. Protože se to stane ještě během hospitalizace, lze hematom bez problémů vypustit a nemá vliv na další průběh hojení.  Rozšířené nebo viditelné jizvy jsou méně častou komplikací a lze je dobře korigovat.  Porušení funkce nervů nebo svalů obličeje je vzácné.

Cena Faceliftingu

Facelifting + SMAS - přibližná cena včetně narkózy, hospitalizace 2 noci 2000 Kč - 55 500 Kč.

Kompletní ceník

Zeptejte se nás

Dotazy budou v poradně zveřejněny anonymně (bez jména a e-mailu).

Pokud doplníte e-mail přijde Vám upozornění, že dotaz byl zodpovězen.

Stránka je chráněna službou reCAPTCHA a zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami Google.

Nejnovější zodpovězené dotazy

11.8.2018 20:15 Šťásková

Dobrý den, prosím, jak vypadá obličej v modelační masce po faceliftingu, může se na mytí sundávat a může se s ní vycházet mezi lidi? Děkuji za informaci

Modelační maska je po Face liftigu spíše jen po stranách obličeje a pod bradou. Přední část obličeje není kryta maskou. masku je možné snímat a umývat se. Je nutné počítat s modráky a otoky na obličeji po dobu nejméně 2 týdnů a to je problém při styku s lidmi.

16.3.2018 20:43 Poranění uzlin při Faceliftingu

Dobrý večer,
prosím, hrozí při tomto zákroku poranění lymfatických uzlin na krku? Děkuji

K poranění uzlin, stejně jako k poranění kůže, podkožních tukových buněk a dalších tkání dojde při každé operaci. Určitě však z toho nebudete mít žádné komplikace nebo obtíže. Dr. Štěpán

Více dotazů na téma facelifting naleznete v naší poradně.

Vážení zákazníci, používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním souborů cookies.Rozumím