Plastické operace <span>ostatní zákroky</span>

Plastické operace ostatní zákroky

Ostatní

Excize / vyříznutí

Odstranění drobných kožních útvarů ambulantně v místním umrtvení. Na zákrok je možné se přímo objednat bez předchozí konzultace. Za určitých okolností, může být zákrok proveden na účet zdravotní pojišťovny (mimo pojišťovnu Ministerstva vnitra).
Jednou z podmínek je lékařské doporučení z jiného pracoviště.

Korekce jizev

Existující jizvy nelze nikdy odstranit. Plastický chirurg je může jen zmenšit nebo zamaskovat. Způsob provedení se řídí danou konkrétní situací. Korekci lze provést vyříznutím jizvy, dermabrazí, laserem a často kombinací těchto metod. Po korekci nabízíme systém péče o jizvu, který urychlí její zblednutí a změknutí = vyzrání jizvy. Některé jizvy nelze efektivně korigovat. Předchozí konzultace je nezbytná.

Sklerotizace metličkovitých žilek - telangiectasie

Drobné vinuté žilky pod kůží nohou lze odstranit injekcí speciální látky vstříknuté přímo do žilky. Zákrok se provádí ambulantně, konzultaci lze provést těsně před a je výhodné, pokud si klientka přinese k zákroku elastické punčochy. Nošení punčoch doporučuji asi 4 dny nepřetržitě. Pro úplné odstranění metličkovitých žilek je někdy nutné zákrok až 3x opakovat. Nelze zabránit novému vytvoření žilek jinde.

Operace syndromu karpálního tunelu

Jedná se o onemocnění projevující se bolestí ruky a prstů zejména v noci. Doplňující vyšetření jsou k diagnóze e nezbytná.

Operace Dupuytrenovy kontraktury

 Toto onemocnění se projevuje ohýbáním prstů ruky, není je možné natáhnout a ve dlani se tvoří vazivové pruhy, které omezují funkci ruky. Operace není jednoduchá a pooperační hojení trvá nejméně 3 týdny.

Úprava prověšeného (protrženého) boltce

Většinou není příčinou velké ho otvoru pro náušnici úraz, ale často se otvor zvětšuje postupně. Ženy soudí, že nosily příliš těžké náušnice a tím se otvor v ušním lalůčku prověsil. Někdy dokonce nosily celý život jen drobné lehké náušnice, a přesto k prověšení došlo. Někdy se lalůček postupně protrhne a rozdvojí. Příčina není váha náušnice ale vrozená anomálie vaziva v ušním lalůčku. Některé ženy proto nemohou náušnice nosit vůbec.  Naštěstí většinou pomůže otvor v uchu operativně odstranit a náušnice zavést do místa, kde k prověšování nedojde.    

Lupavý prst, přeskakující prst

Při sevření prstů do dlaně, stejně jako při natažení, postižený ze začátku cítí v prstu odpor v určité fázi pohybu. Jako by prst natahoval a ohýbal s lupnutím / přeskočením. Stav se zhoršuje, odpor se daří překonat jen s pomocí druhé ruky a při určité bolesti. Není-li stav operován, prst zůstane ohnutý do dlaně a brání v úchopu.

Operace Gynekomastie

Mléčná žláza a někdy i tukové těleso prsu se v mládí na přechodnou dobu tvoří i u mužů. Někdy však nevymizí. Zárodek žlázy potom musí být odstraněn pro pozdější riziko vzniku nádoru prsu. Tukové těleso může kosmeticky vadit.

Rinophima

Někdy se tomuto onemocnění říká „květákovitý nos“ a nesprávně je to považováno za důsledek nadměrné konzumace alkoholu. U starších lidí, častěji mužů začne nos růst, je objemnější a červený. 

Objednejte se na
nezávaznou konzultaci

 +420 549 240 048

Zeptejte se nás

Dotazy budou v poradně zveřejněny anonymně (bez jména a e-mailu).

Pokud doplníte e-mail přijde Vám upozornění, že dotaz byl zodpovězen.

Nejnovější zodpovězené dotazy

3.1.2018 14:36 Odstranění žilky

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jeslti dělát i odstranění žilky na nose, resp. jedné tečky a kolik to stojí, prosím

S největší pravděpodobností je pro vás vhodný zákrok, který provádíme. Jmenuje se "odstranění žilky na nose elektrokauterem" a stál by vás 600 Kč. Můžete se objednat. Je to drobný a rychlý zákrok, bez nutnosti nějaké přípravy nebo následného omezení. Drobné cévky na nose a v obličeji lze také odstranit speciálním "cévním" laserem. V určitých případech je to výhodnější a někdy jedině možné řešení, je však dražší. Cévní laser nemáme.

28.12.2017 13:49 Odstranění bradavice

Dobrý den, dostala jsem na Vás kontakt ohledně toho, že je možné u Vás odstranit bradavice. Já je mám v podpaží, pod prsem a začíná my to vadit. Je možné se domluvit na nějaké konzultaci a potřebuji k vám papír od praktického lékaře.
Děkuji

Ano je to možné. Na termíny konzultace/vyšetření i zákroku se lze z organizačních důvodů objednat/zeptat pouze telefonicky na 549 240 048 nebo 734 253 557. Asi bych vám spíše doporučil objednat se rovnou na zákrok. Stručnou informaci o všem co se zákrokem souvisí vám podá lékař před jeho provedením. Něco vám také možná dokáže říci sestra, když se budete telefonicky objednávat.
Obecně platí, že když se dělá odstranění něčeho z důvodů zdravotních, může to být na pojišťovnu – nic neplatíte, ale musíte si přinést doporučení k zákroku od jiného lékaře. Výjimkou je ZP Ministerstva vnitra, s tou nemáme smlouvu a její klienti platí zákrok vždy. Odstranění / vyříznutí prvního útvaru stojí 700-800 Kč, každého dalšího 350 Kč. Můžete se objednat i na konzultaci, ale asi vás bude stát 400 Kč. Nebo se můžete jenom ta zastavit a zeptat se. V tomto případě nebudete nic platit ale musíte se trefit do doby, kdy bude přítomen lékař. Kdy to je vám řekne sestra, když zavoláte.
MUDr. Štěpán

14.11.2016 18:03 Plastika nehtového lůžka

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli provádíte plastiku nehtového lůžka. Problémy se zarůstajícími nehty mám již od 14 let. Několikrát mi byly opakovaně strhávány, ale po každém jejich dorůstání se nehet nedokázal přerůst přes kožní val. Nyní mám opět stejný problém. Letos na jaře mi byly oba nehty na palci u nohy strženy a opět mi zarůstají, hrozí mi další stržení. Chci se zeptat, jestli by mi plastika nehtového lůžka natrvalo pomohla, a kdy je možné se k vám objednat, myslím, tehdy jestli je nehet zdravý nebo mohu přijít i s bolavým prstem. Velice děkuji za odpověď.
Eva, 33 let

Plastiku nehtového lůžka nebo stržení nehtů doporučuji až jako poslední řešení v nevyhnutelných případech. Přijďte s bolavým prstem a objednejte se k Dr. Štěpánovi.

14.11.2016 17:11 Odstranění ateromu / lipomu

Dobrý den,
ta temeni hlavy mám již několik let bulku, domnívám se, že se bude jednat o aterom či lipom. Je velká asi 2 - 2,5 cm a bohužel je mezi tmavými vlasy hodně viditelná. Ráda bych si ji nechala odstranit. Mohla bych se dotázat, zdali je nutné operovanou oblast vystříhat či oholit? Ve zmíněné oblasti mám velmi málo vlasů a případnou dočasnou lysinu bych jen stěží začesala. A na vzezření mi velice záleží, Děkuji za Váš čas.
S přáním příjemného dne
Kristýna H.

Vlasy je nutné ostříhat jen v bezprostřední blízkosti řezu pro odstranění útvaru. Ve vlasech to většinou není vidět vůbec.

18.10.2016 16:55 Poúrazová plastika prstů na ruce

Dobrý den, můj syn se před 6 týdny říznul do 3 prstů pravé ruky na cirkulárce. První poúrazové hojení je snad za námi. Bohužel je pravák a v prstech nemá dobrý cit. Poranění bylo asi hluboké, naštěstí nezasáhlo šlachy a kosti, ale jizva je hodně tuhá, na omak hluboká a prsty jsou pořád oteklé. Ruka se mu třese, není schopen držet správně a delší dobu tužku. Poradíte nám, prosím, zda je vhodná reoperace na plastické klinice. Děkuji.

Vzhledem k závažnosti stavu varuji před snahou, řešit problém korespondenční formou. Riziko zanedbání a trvalého poškození syna! Obraťte se především na operatéra nebo jeho pracoviště. Jinak také třeba na plastickou chirurgii nebo pracoviště chirurgie ruky. Vždy bude nutné syna osobně vyšetřit a vidět dostupnou zdravotní dokumentaci. Popisované obtíže však mohou být zcela obvyklé a přiměřené.

2.2.2016 18:26 Odstranění převislé kůže na břichu

Prosím kolik stojí odstranění převislé kůže na břichu syn zhubnul celá léta měl nadváhu a tedˇzhubnul o 35kg je mladý a esteticky to nevypadá dobře ,a pokud se to dá řešit i třeba splátkovým kalendářem přes banku na zdravotní pojišťovně mi řekli ikdyž jsme jako rodina v hmotné nouzi že pokud to nemá jako následek třeba šťítné žlázy což nemá tak ten zákrok nehradí děkuji s pozdravem .

Cena zákroku je asi 35 000 včetně narkozy a hospitalizace. ZP opravdu tuto operaci hradí jen ve vyjimečných případech.

Více dotazů na téma ostatní naleznete v naší poradně.

Vážení zákazníci, používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním souborů cookies.Rozumím