Plastické operace <span>ostatní zákroky</span>

Plastické operace ostatní zákroky

Ostatní

Excize / vyříznutí

Odstranění drobných kožních útvarů ambulantně v místním umrtvení. Na zákrok je možné se přímo objednat bez předchozí konzultace. Za určitých okolností, může být zákrok proveden na účet zdravotní pojišťovny (mimo pojišťovnu Ministerstva vnitra).
Jednou z podmínek je lékařské doporučení z jiného pracoviště.

Korekce jizev

Existující jizvy nelze nikdy odstranit. Plastický chirurg je může jen zmenšit nebo zamaskovat. Způsob provedení se řídí danou konkrétní situací. Korekci lze provést vyříznutím jizvy, dermabrazí, laserem a často kombinací těchto metod. Po korekci nabízíme systém péče o jizvu, který urychlí její zblednutí a změknutí = vyzrání jizvy. Některé jizvy nelze efektivně korigovat. Předchozí konzultace je nezbytná.

Sklerotizace metličkovitých žilek - telangiectasie

Drobné vinuté žilky pod kůží nohou lze odstranit injekcí speciální látky vstříknuté přímo do žilky. Zákrok se provádí ambulantně, konzultaci lze provést těsně před a je výhodné, pokud si klientka přinese k zákroku elastické punčochy. Nošení punčoch doporučuji asi 4 dny nepřetržitě. Pro úplné odstranění metličkovitých žilek je někdy nutné zákrok až 3x opakovat. Nelze zabránit novému vytvoření žilek jinde.

Operace syndromu karpálního tunelu

Jedná se o onemocnění projevující se bolestí ruky a prstů zejména v noci. Doplňující vyšetření jsou k diagnóze e nezbytná.

Operace Dupuytrenovy kontraktury

 Toto onemocnění se projevuje ohýbáním prstů ruky, není je možné natáhnout a ve dlani se tvoří vazivové pruhy, které omezují funkci ruky. Operace není jednoduchá a pooperační hojení trvá nejméně 3 týdny.

Úprava prověšeného (protrženého) boltce

Většinou není příčinou velké ho otvoru pro náušnici úraz, ale často se otvor zvětšuje postupně. Ženy soudí, že nosily příliš těžké náušnice a tím se otvor v ušním lalůčku prověsil. Někdy dokonce nosily celý život jen drobné lehké náušnice, a přesto k prověšení došlo. Někdy se lalůček postupně protrhne a rozdvojí. Příčina není váha náušnice ale vrozená anomálie vaziva v ušním lalůčku. Některé ženy proto nemohou náušnice nosit vůbec.  Naštěstí většinou pomůže otvor v uchu operativně odstranit a náušnice zavést do místa, kde k prověšování nedojde.    

Lupavý prst, přeskakující prst

Při sevření prstů do dlaně, stejně jako při natažení, postižený ze začátku cítí v prstu odpor v určité fázi pohybu. Jako by prst natahoval a ohýbal s lupnutím / přeskočením. Stav se zhoršuje, odpor se daří překonat jen s pomocí druhé ruky a při určité bolesti. Není-li stav operován, prst zůstane ohnutý do dlaně a brání v úchopu.

Operace Gynekomastie

Mléčná žláza a někdy i tukové těleso prsu se v mládí na přechodnou dobu tvoří i u mužů. Někdy však nevymizí. Zárodek žlázy potom musí být odstraněn pro pozdější riziko vzniku nádoru prsu. Tukové těleso může kosmeticky vadit.

Rinophima

Někdy se tomuto onemocnění říká „květákovitý nos“ a nesprávně je to považováno za důsledek nadměrné konzumace alkoholu. U starších lidí, častěji mužů začne nos růst, je objemnější a červený. 

Objednejte se na
nezávaznou konzultaci

 +420 549 240 048

Zeptejte se nás

Dotazy budou v poradně zveřejněny anonymně (bez jména a e-mailu).

Pokud doplníte e-mail přijde Vám upozornění, že dotaz byl zodpovězen.

Stránka je chráněna službou reCAPTCHA a zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami Google.

Nejnovější zodpovězené dotazy

27.3.2024 19:56 kontrola po odstranění znaménka

Musím se na kontrolu a vytažení stehů objednat? Pokud ne, prosím informaci o provozní době.

Děkuji,

Na vytažení stehů, nebo jiné kontroly se objednávat nemusíte. Jsem přesvědčen, že kdy máte na vytažení stehů přijít a naši ordinační dobu máte uvedeno ve zprávě z ošetření, na kterém jste u nás byla, jak uvádíte.
Naše ordinační doba je: pondělí, středa, čtvrtek ,pátek 8-15 hod, úterý 14-18 hod. Máme ji zveřejněnou i na našich stránkách v záložce kontakty. Řiďte se však rozhodně tím co máte napsáno v doporučení ve zprávě.

26.1.2024 21:50 Frenuloplastika

Dobrý den pane doktore, chtěl jsem se zeptat před rokem jsem podstoupil frenuloplastiku z důvodu krátké uzdičky akorát po zákroku je stav stejný že při erekci je obtížné a lehce bolestivé stáhnout předkožku a žalud se ohýbá dolů a je tam tah. Podle mě ten zákrok nebyl dobře proveden protože z větší části tam furt zbytek frenula drží. Myslíte že je možné udělat revizi a zbytek frenula doodstranit , abych nemusel podstoupit obřízku. Popř je možné vám poslat foto na posouzení stavu předem děkuji.

Pokud skutečně část uzdičky zůstala, je možné ji odstranit a tuto operaci vám provedu zdarma. Pokud je při erekci obtížně stáhnout predkožku, nemám to s uzdičkou nic společného. Objednjte se na konzultaci, aby bylo jasné, kde je problémem.

3.4.2023 14:18 Které státní nemocnice provádějí operaci zůžení předkožky?

Které státní nemocnice provádějí operaci zůžení předkožky?

Lituji, ale nedovedu odpovědět. Myslím však, že téměř všechny nemocnice krajského typu.

16.3.2023 04:43 obcan Kanady

Dobry den,
chtela bych se zeptat jestli jste ochoten oracovat s pacientkou z Kanady?

Dekuji.

Ano. Cizince operujeme často. Je to pro ně finančně výhodné. Mluvím anglicky a německy. S pozdravem Dr. ŠTĚPÁN

30.7.2022 21:36 Lipolýza - lipom

Dobrý den, pane doktore,
chtěl bych se zeptat zda je možná lipolýza nevelkých lipomů. Mám k nim zřejmě sklony... Aktuálně mám cca 20-25 nahmatatelných útvarů o pr. 1-2cm. Nechci mít 25 jizev. Proto řeším, jestli existuje nějaká alternativa, která by lipom zmenšila, aby nebyl téměř rozlišitelný při pohmatu. Je mi 28 let, sportuji. Celkové množství tuku v těle mám cca 12-13%. Do stravy jsem zařadil doplňky jako je lecitin, vitamin C,E, Omega 3.
Děkuji, Ondra

Vážený pane! Lipomy se dají spolehlivě a bezpečně odstranit jen chirurgickým vyjmutím. Je sice možné lipom odsát na principu liposukce, ale tato metoda je nespolehlivá a nedoporučuji ji. Lipolýza je problematická metoda, která nefunguje. Pomalé zvětšování lipomů nelze nijak ovlivnit. Rozhodně ne stravou, sportováním nebo potravinovými doplňky.

3.7.2022 19:03 Odstranění útvaru po nestovicich

Nepěkný útvar na hrudi u chlapce 15 let po neštovicích

Odstraněněí by snad bylo možné provést vyříznutím útvaru. Jestli by však byl výsledek (= jizva) lepší než současný stav nelze korespondenční formou posoudit.

Více dotazů na téma ostatní naleznete v naší poradně.

Vážení zákazníci, používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním souborů cookies.Rozumím