Intimní operace <span>zmenšení malých stydkých pysků</span>

Intimní operace zmenšení malých stydkých pysků

Labioplastika

Stručný popis zákroku

Princip operace spočívá v odříznutí nadbytečné části. Zákrok provádím většinou v místní anestézii ambulantně. Provedení v narkóze je samozřejmě také možné. V tom případě je nutné interní předoperační vyšetření a zákrok je dražší. Rozsah odříznutí je na kůži nakreslen (lze se na něm dohodnout), potom jsou pysky umrtveny injekcí lokálního anestetika. Tato fáze operace je bolestivá, ale trvá asi 20 vteřin. Nadbytečná tkáň je odstraněna, je provedeno stavění krvácení a sešití sliznice vstřebatelnými stehy, které se nevytahují.

Pro koho je zákrok vhodný?

Operace je vhodná u žen s velkými stydkými pysky, které způsobují obtíže. Může to být odírání a zraňování při delší chůzi, při sportu, problémy při nošení určitého oblečení, jsou patrné přes plavky, mohou překážet při sexu. Někdy nositelce vadí, že budí pozornost okolí (např. v sauně), nebo partnera. Anomálie je většinou oboustranná.

Před operací, konzultace, objednání termínu

Na zákrok je možné se telefonicky objednat na +420 549 240 048. Doporučuji objednání po předchozí konzultaci (placené). Předchozí konzultace není nezbytná a je vždy provedena před samotným zákrokem - výhodnější pro mimobrněnské pacientky. Při provedení zákroku v místním umrtvení ambulantně není u zdravé ženy, která se s ničím neléčí nutné žádné vyšetření. Dohodnutý termín je platný po uhrazení rezervačního poplatku.

Pooperační průběh a doporučení

Pooperační průběh může být komplikován krvácením, které není velké, nevyžaduje léčbu a řeší se jako krvácení při menstruaci. Pysky jsou většinou značně oteklé a mírně bolestivé. Vzhledem k otoku, je vzhled poševního vchodu změněn, pysky vypadají zcela jinak a vzhled nemá nic společného s konečným výsledkem. Otok i bolesti odezní asi po týdnu až 10 dnech.
Vzhledem k tomu, že se jedná o operaci v krajině, kde je obtížné udržet sterilitu, bývá pooperační průběh často komplikován infekcí a rozestupem okrajů rány. Nezávažné komplikace hojení rány, které nevyžaduj žádné zvláštní ošetření jsou po této operaci velmi časté. Nebezpečí závažnějších komplikací hojení jako je rozestup rány s bolestivou infekcí se lze zpravidla vyhnout optimálním ošetřováním.

Pooperační péče

Je jednoduchá a pacientka si ji zajistí sama. Zvýšená hygiena, sprchování s použitím mýdla nebo šamponu. Nejméně 2x denně omývat desinfekčním roztokem- dostanete při operaci. Zpočátku vkládat do kalhotek sterilní gázu potom stačí menstruační vložky nebo intimky.

Kontroly po operaci nejsou při normálním průběhu nutné i když je vhodné přijít na kontrolu po týdnu a po 14 dnech. Rovněž je vhodná kontrola asi po 3 měsících ke zhodnocení konečného výsledku. Z pozdních komplikací je nutno zmínit nebezpečí tvorby tuhých jizev u lidí se sklonem ke tvorbě keloidních nebo hypertrofických jizev. Toto riziko je nižší než 1% a stav se dá řešit specielní péčí o takové jizvy.

Cena operace labioplastika

10 000 Kč

Kompletní ceník

Zeptejte se nás

Dotazy budou v poradně zveřejněny anonymně (bez jména a e-mailu).

Pokud doplníte e-mail přijde Vám upozornění, že dotaz byl zodpovězen.

Nejnovější zodpovězené dotazy

20.10.2018 21:07 labioplastika

Dobrý den, u labioplastiky jde vždy o hrazený zákrok, nebo je možná i zdravotní indikace?
děkuji

Jedná se vždy o kosmetický = klientem hrazený zákrok.

19.9.2018 22:31 Cena Labioplastiky při operování pouze jedné strány

Dobrý den.Chci se zeptat na cenu zákroku když bude operována pouze jedna strana.dekuji

Cena operace jedné strany by byla 6000 Kč. Tato cena zahrnuje vše co se zákrokem souvisí, pokud je proveden ambulantně v místním znecitlivění. Připomínám, že operace jen na jedné straně je do jisté míry spojena s rizikem, nesouměrnosti. Oba stydké pysky budou sice stejně velké, ale jeden bude po operaci a s jizvou a druhý přirozený. V některých případech je však operace jedné strany nejlepším řešením.

12.9.2018 11:59 Piercing malých stydkých pysků

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli by bylo možné u vás podstoupit piercing do malého stydkého pysku

Děkuji

Ano. je to možné.

5.9.2018 13:05 Labioplastika

Dobrý den, chci se zeptat jak dlouho dopředu je potřeba se na zákrok objednat? Kdy máte nejbližší volné termíny?

Na nejbližší volné termíny konzultace/vyšetření i zákroku se lze z organizačních důvodů objednat/zeptat pouze telefonicky na 549 240 048 nebo 734 253 557. Nejbližší volný termín na labioplastiku bývá asi za 3 týdny od objednání. Může se to však lišit.

3.9.2018 21:35 Labioplastika - cena

Dobrý den,
mám možná až moc "čecháčskou" otázku, ale ráda bych věděla zda cena labioplastiky je opravdu 9.000 Kč nebo je to jen orientační cena.

Děkuji Vám, za Váš čas při psaní odpovědi. Přeji krásný den.

Lituji, ale cena labioplastiky je 10 000 Kč, jak je uvedeno v ceníku na těchto stránkách. Je to cena pevná a zahrnuje vše co se zákrokem souvisí, pokud je proveden ambulantně v místním znecitlivění - nejčastější způsob.

16.8.2018 11:39 Minimální věk

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli je mozne operaci uskutečnit už v 15 a nebo az od 18. Pokud je to na strankach napsane tak se omlouvam, ale asi jsem to přehlédla.

U osob mladších 18 let je jakoukoli operaci je možné uskutečnit pouze se souhlasem jejich zákonných zástupců.

Více dotazů na téma labioplastika naleznete v naší poradně.

Vážení zákazníci, používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním souborů cookies.Rozumím