Intimní operace <span>zmenšení malých stydkých pysků</span>

Intimní operace zmenšení malých stydkých pysků

Labioplastika

Stručný popis zákroku

Princip operace spočívá v odříznutí nadbytečné části. Zákrok provádím většinou v místní anestézii ambulantně. Provedení v narkóze je samozřejmě také možné. V tom případě je nutné interní předoperační vyšetření a zákrok je dražší. Rozsah odříznutí je na kůži nakreslen (lze se na něm dohodnout), potom jsou pysky umrtveny injekcí lokálního anestetika. Tato fáze operace je bolestivá, ale trvá asi 20 vteřin. Nadbytečná tkáň je odstraněna, je provedeno stavění krvácení a sešití sliznice vstřebatelnými stehy, které se nevytahují.

Pro koho je zákrok vhodný?

Operace je vhodná u žen s velkými stydkými pysky, které způsobují obtíže. Může to být odírání a zraňování při delší chůzi, při sportu, problémy při nošení určitého oblečení, jsou patrné přes plavky, mohou překážet při sexu. Někdy nositelce vadí, že budí pozornost okolí (např. v sauně), nebo partnera. Anomálie je většinou oboustranná.

Před operací, konzultace, objednání termínu

Na zákrok je možné se telefonicky objednat na +420 549 240 048. Doporučuji objednání po předchozí konzultaci (placené). Předchozí konzultace není nezbytná a je vždy provedena před samotným zákrokem - výhodnější pro mimobrněnské pacientky. Při provedení zákroku v místním umrtvení ambulantně není u zdravé ženy, která se s ničím neléčí nutné žádné vyšetření. Dohodnutý termín je platný po uhrazení rezervačního poplatku.

Pooperační průběh a doporučení

Pooperační průběh může být komplikován krvácením, které není velké, nevyžaduje léčbu a řeší se jako krvácení při menstruaci. Pysky jsou většinou značně oteklé a mírně bolestivé. Vzhledem k otoku, je vzhled poševního vchodu změněn, pysky vypadají zcela jinak a vzhled nemá nic společného s konečným výsledkem. Otok i bolesti odezní asi po týdnu až 10 dnech.
Vzhledem k tomu, že se jedná o operaci v krajině, kde je obtížné udržet sterilitu, bývá pooperační průběh často komplikován infekcí a rozestupem okrajů rány. Nezávažné komplikace hojení rány, které nevyžaduj žádné zvláštní ošetření jsou po této operaci velmi časté. Nebezpečí závažnějších komplikací hojení jako je rozestup rány s bolestivou infekcí se lze zpravidla vyhnout optimálním ošetřováním.

Pooperační péče

Je jednoduchá a pacientka si ji zajistí sama. Zvýšená hygiena, sprchování s použitím mýdla nebo šamponu. Nejméně 2x denně omývat desinfekčním roztokem- dostanete při operaci. Zpočátku vkládat do kalhotek sterilní gázu potom stačí menstruační vložky nebo intimky.

Kontroly po operaci nejsou při normálním průběhu nutné i když je vhodné přijít na kontrolu po týdnu a po 14 dnech. Rovněž je vhodná kontrola asi po 3 měsících ke zhodnocení konečného výsledku. Z pozdních komplikací je nutno zmínit nebezpečí tvorby tuhých jizev u lidí se sklonem ke tvorbě keloidních nebo hypertrofických jizev. Toto riziko je nižší než 1% a stav se dá řešit specielní péčí o takové jizvy.

Cena operace labioplastika

10 000 Kč

Kompletní ceník

Zeptejte se nás

Dotazy budou v poradně zveřejněny anonymně (bez jména a e-mailu).

Pokud doplníte e-mail přijde Vám upozornění, že dotaz byl zodpovězen.

Nejnovější zodpovězené dotazy

18.9.2019 02:40 Labioplastika

Dobry Den,

Provadi pan doctor take Hoodectomy a jaka by byla cena ve spojeni s Labioplastikou.

Dekuji

Hoodectomy - odstranění kůže nad klitorisem ( v různím rozsahu) může být provedeno při labioplastice). Rozhodně je však nutná předchozí konzultace aby měl klient reálnou představu o výsledku a důsledcích.

24.8.2019 22:54 Labioplastika

Dobrý den,
Uvažuji nad labioplastikou. Zajimalo by mě, zda je pripadne možná i úprava preputia a zda by se to promitlo na ceně.
Děkuji za odpověď

Úprava preputia ( předkožky, která kryje klitoris) je možná, do ceny by se nepromítla. Většinou však nedoporučuji tento zákrok. Pravděpodobně se vám jedná o odstranění části preputia/předkožky. Tento zákrok může mít za následek časté zraňování a zvýšenou citlivost klitorisu. Je možné, že bych takový zákrok odmítl provést. Objednejte se na konzultaci.

18.8.2019 21:08 Labioplastika

Dobrý den, prosím, jaký je nejbližší termín pro labioplastiku?

Lituji, ale na nejbližší termín zákroku se lze z organizačních důvodů objednat pouze telefonicky na 549 240 048 nebo 734 253 557. Odhaduji, že to bude 2 - 4 týdny.
S pozdravem Dr. Štěpán

17.8.2019 18:05 Labioplastika

Dobrý den, není lokální anestezie v této oblasti nebezpečná?

Lokální anestezie nebezpečná není. Zákrok je však možné provést i v celkové anestezii = v narkóze. Cena by byla o 10 500 Kč vyšší a musela by jste si přinést interní předoperační vyšetření.

18.6.2019 07:06 Zmenseni

Zdravim Vas....už dlouho mě trápí jakýsi kousek kůže po šiti od porodu a zároveň mi přijde,že mám velké pysky.. ráda bych se k Vám objednala na konzultaci a následně zákrok...Moc Vám dekuji...

Z organizačních důvodů je objednání možné jen přímo telefonicky.

10.6.2019 12:01 Labioplastika + zmenšení bradavek

Dobrý den,

měla bych zájem především o labioplastiku. A chci se zeptat zda děláte i zmenšení bradavek. Pokud ne, tak měla bych zájem aspoň o tu labioplastiku. Orientačně jsem se dočetla, že cena je u Vás okolo 10 000 Kč.
Nejdříve tedy potřebuji vědět jestli děláte oba zákroky ať vím kolik si mám přichystat peněz a potom bych si s Vámi domluvila konzultaci. Děkuji předem za odpověď.

Pokud máte na mysli zmenšení prsních bradavek, tak tento zákrok provádím a stojí 4 500 Kč jedna strana. Raději se nejdříve objednejte na konzultaci a potom teprve si chystejte peníze na úhradu případné operace.

Více dotazů na téma labioplastika naleznete v naší poradně.

Vážení zákazníci, používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním souborů cookies.Rozumím