Intimní operace <span>zmenšení malých stydkých pysků</span>

Intimní operace zmenšení malých stydkých pysků

Labioplastika

Stručný popis zákroku

Princip operace spočívá v odříznutí nadbytečné části. Zákrok provádím většinou v místní anestézii ambulantně. Provedení v narkóze je samozřejmě také možné. V tom případě je nutné interní předoperační vyšetření a zákrok je dražší. Rozsah odříznutí je na kůži nakreslen (lze se na něm dohodnout), potom jsou pysky umrtveny injekcí lokálního anestetika. Tato fáze operace je bolestivá, ale trvá asi 20 vteřin. Nadbytečná tkáň je odstraněna, je provedeno stavění krvácení a sešití sliznice vstřebatelnými stehy, které se nevytahují.

Pro koho je zákrok vhodný?

Operace je vhodná u žen s velkými stydkými pysky, které způsobují obtíže. Může to být odírání a zraňování při delší chůzi, při sportu, problémy při nošení určitého oblečení, jsou patrné přes plavky, mohou překážet při sexu. Někdy nositelce vadí, že budí pozornost okolí (např. v sauně), nebo partnera. Anomálie je většinou oboustranná.

Před operací, konzultace, objednání termínu

Na zákrok je možné se telefonicky objednat na +420 549 240 048. Doporučuji objednání po předchozí konzultaci (placené). Předchozí konzultace není nezbytná a je vždy provedena před samotným zákrokem - výhodnější pro mimobrněnské pacientky. Při provedení zákroku v místním umrtvení ambulantně není u zdravé ženy, která se s ničím neléčí nutné žádné vyšetření. Dohodnutý termín je platný po uhrazení rezervačního poplatku.

Pooperační průběh a doporučení

Pooperační průběh může být komplikován krvácením, které není velké, nevyžaduje léčbu a řeší se jako krvácení při menstruaci. Pysky jsou většinou značně oteklé a mírně bolestivé. Vzhledem k otoku, je vzhled poševního vchodu změněn, pysky vypadají zcela jinak a vzhled nemá nic společného s konečným výsledkem. Otok i bolesti odezní asi po týdnu až 10 dnech.
Vzhledem k tomu, že se jedná o operaci v krajině, kde je obtížné udržet sterilitu, bývá pooperační průběh často komplikován infekcí a rozestupem okrajů rány. Nezávažné komplikace hojení rány, které nevyžaduj žádné zvláštní ošetření jsou po této operaci velmi časté. Nebezpečí závažnějších komplikací hojení jako je rozestup rány s bolestivou infekcí se lze zpravidla vyhnout optimálním ošetřováním.

Pooperační péče

Je jednoduchá a pacientka si ji zajistí sama. Zvýšená hygiena, sprchování s použitím mýdla nebo šamponu. Nejméně 2x denně omývat desinfekčním roztokem- dostanete při operaci. Zpočátku vkládat do kalhotek sterilní gázu potom stačí menstruační vložky nebo intimky.

Kontroly po operaci nejsou při normálním průběhu nutné i když je vhodné přijít na kontrolu po týdnu a po 14 dnech. Rovněž je vhodná kontrola asi po 3 měsících ke zhodnocení konečného výsledku. Z pozdních komplikací je nutno zmínit nebezpečí tvorby tuhých jizev u lidí se sklonem ke tvorbě keloidních nebo hypertrofických jizev. Toto riziko je nižší než 1% a stav se dá řešit specielní péčí o takové jizvy.

Cena operace labioplastika

12 500Kč

Kompletní ceník

Zeptejte se nás

Dotazy budou v poradně zveřejněny anonymně (bez jména a e-mailu).

Pokud doplníte e-mail přijde Vám upozornění, že dotaz byl zodpovězen.

Nejnovější zodpovězené dotazy

10.4.2022 18:15 Labioplastika

Dobrý den, měla bych zájem o Labioplastiku, kdy je možný nejbližší nezávazný termín a pak následná operace? Děkuji,

Lituji, ale na termíny zákroku ( i konzultace nebo vyšetření) lze z organizačních důvodů objednat/zeptat pouze telefonicky na 549 240 048 nebo 734 253 557. Volejte v době 8-14 hod. S pozdravem Dr. Štěpán

14.3.2022 21:49 Menstruace a dokumenty

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda k této chirurgické operaci potřebuji donest nějakou zprávu např. Od gynekologa a další věc, jak se to řeší s menstruaci a plánováním operace. Občas se mi stává, že moje menstruace je nepravidelná. Nerada bych zaplatila za zákrok a ten den zjistila, že na něho nemohu dorazit, protože mám menstruaci.

Zdá se, že se ptáte na operaci Labioplastika. Žádnou zprávu nebo doporučení mít k operaci nemusíte. Probíhající menstruace není překážkou provedení zákroku. Přečtěte si všeobecnou informaci na našich stránkách.

26.2.2022 13:34 Cena labioplastiky

Dobrý den,
mohu se zeptat na cenu labioplastiky v celkové anestezii? Na webu uvádíte cenu pouze v lokální, předem děkuji za odpověď.

Labioplastika - jen operace stojí 12 500 ( platí pro provedení zákroku v místním znecitlivění - nejčastější způsob). Pokud by byl zákrok proveden v celkové ambulantní anestezii ( během zákroku pacientka spí, ale domů může odejít až večer a jen s doprovodem) stál by navíc 11 500 Kč.( 24 000 celkem) Zákrok je možné provést i v celkové anestezii a s hospitalizací do druhého dne. Běžně se neprovádí a cena by byla ještě vyšší.

17.2.2022 20:22 Labioplastika, špatné šití?

Dobry den. Podstoupila jsem labioplastiku na klinice v Praze. Mam dva dny po operaci, vsimla jsem si ze cela moje prava strana je silene otekla az do cerne barvy a z nejakeho duvodu moje prave labio je na nasite na muj pravy pysk. Takze prava strana je sesita spolecne s mym pyskem a strasne otekla. Chtela bych se zeptat jestli dava nejaky smysl, proc chirurg nasil moje labio takhle spolecne k memu pysku? Protoze leve labio je udelane oddelene, a na internetu nemuzu nekde dohledat ze by se labio nekdy vubec prisivalo dohromady na pysk. Ma tohle nejaky duvod a muze to zpusobit nejake problemy? Dekuji

Omlouvám se za opožděnou odpověď. Zároveň vám musím s politováním sdělit, že nejsem schopen posoudit váš stav "korespondenční formou". Doporučuji jít na kontrolu k lékaři, který zákrok provedl. Dr. ŠTĚPÁN

18.1.2022 20:48 Klidový režim po labioplastice

Dobrý den,
za několik měsíců budu mít cestu do ČR (žiju v USA) a ráda bych u Vás absolvovala labioplastiku. Můžete mi prosím poradit jak dlouho je vhodné zůstat v klidovém režimu před odletem zpět do USA? Celá cesta trvá necelých 24 hodin z čehož většina probíhá v sedu či polosedu (v pandemické době se dalo v průběhu 12-hodinového letu i ležet, ale to už možná nemusí platit).
Mohla bych dejme tomu absolvovat zákrok v ponděli a pak za 4 dny (v pátek) vyrazit na cestu domů?
Předem děkuji za radu.

Problém není v klidovém režimu po operaci zmenšení stydkých pysků. Pečlivě si přečtěte informaci k tomuto zákroku na našich stránkách. Žádný klidový režim tam doporučen není. Když sedíte, tak se opíráto o sedací hrboly pánevních kostí a nesedíte na stydkých pyscích. Problémem jsou častější pooperační komplikace. Asi u 15% pacientek je nutná pooperační kontrola někdy v době mezi 3. - 10. pooperačním dnem. Pokud se tato kontrola neprovede a neudělá se drobný zákrok, který je někdy potřeba, nic se nestane, ale následky operace se déle hojí. Proto je dobré zůstat alespoň 10 dní v dosahu mého pracoviště.

27.11.2021 09:58 Labioplastika- věk

Dobrý den, je mi 16 let a hodně jsem si začala všímat jak vypadám tam dole. Moje malé stydké pysky přesahují tak o 2-3 cm přes velké stydké pysky. Hodně mi to vadí třeba když mám celý den uplé rifle nebo když mám na sobě plavky, v létě taky hodně jezdím na kole a třeba po hodině ježdění mě to tam dole začne bolet. Taky mi to vadí psychicky, kdybych si třeba v 17-18 našla přítele a měla se před ním vysléct, tak se asi propadnu studem. Je to pro mě velký psychický blok a proto mě zajímá, jestli je možné provést operaci před dosažením 18 let.

Děkuji za odpověď, přeji hezký den. :)

Vážená slečno!
Skutečnost, že malé stydké pysky přesahují přes velké, je jednou z variant anatomické normy těla člověka. Je pravda, že současný společenský a mediální tlak vytváří kolem této naprosto normální varianty těla dojem nepatřičnosti, nevhodnosti .......... . Operace "zmenšení malých stydkých pysků" je nyní častá a provádím ji.
Podle zákona však je možné provádět jakýkoli lékařský zákrok se souhlasem pacienta nebo jho zákonných zástupců. Ve vašem případě asi obou rodičů do 18 let. S pozdravem Dr. ŠTĚPÁN

Více dotazů na téma labioplastika naleznete v naší poradně.

Vážení zákazníci, používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním souborů cookies.Rozumím