Intimní operace <span>zmenšení malých stydkých pysků</span>

Intimní operace zmenšení malých stydkých pysků

Labioplastika

Stručný popis zákroku

Princip operace spočívá v odříznutí nadbytečné části. Zákrok provádím většinou v místní anestézii ambulantně. Provedení v narkóze je samozřejmě také možné. V tom případě je nutné interní předoperační vyšetření a zákrok je dražší. Rozsah odříznutí je na kůži nakreslen (lze se na něm dohodnout), potom jsou pysky umrtveny injekcí lokálního anestetika. Tato fáze operace je bolestivá, ale trvá asi 20 vteřin. Nadbytečná tkáň je odstraněna, je provedeno stavění krvácení a sešití sliznice vstřebatelnými stehy, které se nevytahují.

Pro koho je zákrok vhodný?

Operace je vhodná u žen s velkými stydkými pysky, které způsobují obtíže. Může to být odírání a zraňování při delší chůzi, při sportu, problémy při nošení určitého oblečení, jsou patrné přes plavky, mohou překážet při sexu. Někdy nositelce vadí, že budí pozornost okolí (např. v sauně), nebo partnera. Anomálie je většinou oboustranná.

Před operací, konzultace, objednání termínu

Na zákrok je možné se telefonicky objednat na +420 549 240 048. Doporučuji objednání po předchozí konzultaci (placené). Předchozí konzultace není nezbytná a je vždy provedena před samotným zákrokem - výhodnější pro mimobrněnské pacientky. Při provedení zákroku v místním umrtvení ambulantně není u zdravé ženy, která se s ničím neléčí nutné žádné vyšetření. Dohodnutý termín je platný po uhrazení rezervačního poplatku.

Pooperační průběh a doporučení

Pooperační průběh může být komplikován krvácením, které není velké, nevyžaduje léčbu a řeší se jako krvácení při menstruaci. Pysky jsou většinou značně oteklé a mírně bolestivé. Vzhledem k otoku, je vzhled poševního vchodu změněn, pysky vypadají zcela jinak a vzhled nemá nic společného s konečným výsledkem. Otok i bolesti odezní asi po týdnu až 10 dnech.
Vzhledem k tomu, že se jedná o operaci v krajině, kde je obtížné udržet sterilitu, bývá pooperační průběh často komplikován infekcí a rozestupem okrajů rány. Nezávažné komplikace hojení rány, které nevyžaduj žádné zvláštní ošetření jsou po této operaci velmi časté. Nebezpečí závažnějších komplikací hojení jako je rozestup rány s bolestivou infekcí se lze zpravidla vyhnout optimálním ošetřováním.

Pooperační péče

Je jednoduchá a pacientka si ji zajistí sama. Zvýšená hygiena, sprchování s použitím mýdla nebo šamponu. Nejméně 2x denně omývat desinfekčním roztokem- dostanete při operaci. Zpočátku vkládat do kalhotek sterilní gázu potom stačí menstruační vložky nebo intimky.

Kontroly po operaci nejsou při normálním průběhu nutné i když je vhodné přijít na kontrolu po týdnu a po 14 dnech. Rovněž je vhodná kontrola asi po 3 měsících ke zhodnocení konečného výsledku. Z pozdních komplikací je nutno zmínit nebezpečí tvorby tuhých jizev u lidí se sklonem ke tvorbě keloidních nebo hypertrofických jizev. Toto riziko je nižší než 1% a stav se dá řešit specielní péčí o takové jizvy.

Cena operace labioplastika

11 500Kč

Kompletní ceník

Zeptejte se nás

Dotazy budou v poradně zveřejněny anonymně (bez jména a e-mailu).

Pokud doplníte e-mail přijde Vám upozornění, že dotaz byl zodpovězen.

Nejnovější zodpovězené dotazy

28.5.2020 21:17 Platba

Dobry den, je mozne zakrok uhradit benefitni kartou? Dekuji za odpoved.

Lituji. Upřednostňujeme platbu v hotovosti a není li to možné potom jen klasickou platební kartou.

16.5.2020 12:34 Labioplastika

Dobrý den, již dlouho zvažuji operaci z důvodu nepohodlí a také estetického. Chtěla bych se zeptat zdali na vaší klinice provádíte i operaci kůžičky klitorisu (hoodoplastiku) , jelikož se bojím že by pak výsledek nebyl rovnoměrný. Také mě zajímá kolik by taková úprava stála, jestli mohu ztratit citlivost když se zasáhne do kůžičky nad klitorisem a jestli je stále přibližně stejná doba hojení. Dále by mě zajímalo jestli můžou být případně jizvy nějak poškozené v budoucnu po porodu nebo při něm. ( je mi 26 a děti ještě nemám). Předem a s pozdravem Vám děkuju za opověď.

Doporučuji začít objednáním na konzultaci. Na vaše dotazy nelze dost dobře odpovědět korespondenční formou. Operaci kůžičky klitorisu (hoodoplastiku) sice provádím, ale pro drtivou většinu žen není vhodná. Ve většině případů totiž může zanechat viditelné jizvy a viditelné změny reliéfu kůže nad klitorisem. Tato kůže včetně všech záhybů je viditelná a změna působí nepřirozeně. Provedená Labioplastika se při porodu nijak neprojeví.

10.5.2020 09:33 Labioplastika a menstruace

Dobrý den,
píší Vám ohledně mého zakroku, který se má konat tento čtvrtek 14.5.2020.
Minulý týden jsem měla mít menstruaci, ale zatím se nedostavila. Proto se obávám, že v době zákroku budu mít menstruaci. Co v takovém případě dělat? Lze zákrok posunout na jiný termín?
Moc se omlouvám za kompilace.
Toto téma jsem s Vámi na konzultaci neřešila, proto nevím, jak v takovém případě postupovat.

Děkuji, s pozdravem

Menstruace samotná nevadí. Jediné co stojí za zmínku, je, že v období asi 2 dny před začátkem menstruace a 2 dny po začátku je mírně snížená krevní srážlivost. Je proto o něco větší riziko komplikací hojení plynoucích z krvácení. To je důvod proč se někdy odkládají velké a rizikové operace v tělních dutinách. U labioplastiky taková komplikace sice také může prodloužit hojení, ale není nijak nebezpečná. Nemohl už bych vám vrátit 600 Kč rezervačního poplatku, a proto bych termín nechal jak je. I když menstruaci dostanete až zítra 12.5. je vše v pořádku. Samozřejmě termín lze změnit - pouze přímo telefonicky a nejbližší volný bude asi za měsíc.

3.4.2020 20:05 Labioplastika

Krásný večer přeji, jaka by byla prosim cena labioplastiky malých i velkych pysku zároveň?

Termín labiplastika představuje konkrétní operaci jen malých stydkých pysků. Analogická operace se na velkých stydkých pyscích neprovádí. Doporučuji objednat se na konzultaci po skončení mimořádného stavu, abychom se dohodli co vlastně žádáte. jen tak se lze vyjádřit k ceně.

18.11.2019 19:58 Umrtveni

Dobry vecer, je mozne okoli před vpichy anestezie umrtvit krémem s anestetikem aby to nebylo tak bolestivé? Dekuji

Ano jeto možné. Je však nutné přijít půl hodiny před začátkem plánovaného zákroku, aby krém začal účinkovat. Krém o něco sníží bolestivost vpichu jehly ale jen málo ovlivňuje nepříjemný pocit při infiltraci anestetika v hlubších tkáních. Působí jen opravdu povrchově. Bolest spojená s místním znecitlivění však není velká i bez použití jakéhokoli anestetického krému.

17.10.2019 12:28 Labioplastika

Dobrý den už dlouho zvažuji labioplastika... Dlouho mě trápí bolest jen při sezení... O jízdě na kole nebo nosenupleho oblečení ani nemluvimi.. Sexuální zivot mě trapi tez. Děsný stut. Chtěla jsese zeptat zdi ten rezervační poplatek lze uhradit přes bankovní ucet... Taky jsem se chtěla zeptat zda jde nějak s dolorucenilekare... Uhradit přes pojišťovnu. Předem vám dekujza vaší odpověď. Děkuji herzanovabreclBi

Všechny poplatky můžete hradit jak hotově, tak převodem na účet. Jen nelze u nás platit kartou. Bankomat je si 50m. Labioplastiku nelze provádět na účet zdravotní pojišťovny.

Více dotazů na téma labioplastika naleznete v naší poradně.

Vážení zákazníci, používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním souborů cookies.Rozumím