Intimní operace <span>zmenšení malých stydkých pysků</span>

Intimní operace zmenšení malých stydkých pysků

Labioplastika

Stručný popis zákroku

Princip operace spočívá v odříznutí nadbytečné části. Zákrok provádím většinou v místní anestézii ambulantně. Provedení v narkóze je samozřejmě také možné. V tom případě je nutné interní předoperační vyšetření a zákrok je dražší. Rozsah odříznutí je na kůži nakreslen (lze se na něm dohodnout), potom jsou pysky umrtveny injekcí lokálního anestetika. Tato fáze operace je bolestivá, ale trvá asi 20 vteřin. Nadbytečná tkáň je odstraněna, je provedeno stavění krvácení a sešití sliznice vstřebatelnými stehy, které se nevytahují.

Pro koho je zákrok vhodný?

Operace je vhodná u žen s velkými stydkými pysky, které způsobují obtíže. Může to být odírání a zraňování při delší chůzi, při sportu, problémy při nošení určitého oblečení, jsou patrné přes plavky, mohou překážet při sexu. Někdy nositelce vadí, že budí pozornost okolí (např. v sauně), nebo partnera. Anomálie je většinou oboustranná.

Před operací, konzultace, objednání termínu

Na zákrok je možné se telefonicky objednat na +420 549 240 048. Doporučuji objednání po předchozí konzultaci (placené). Předchozí konzultace není nezbytná a je vždy provedena před samotným zákrokem - výhodnější pro mimobrněnské pacientky. Při provedení zákroku v místním umrtvení ambulantně není u zdravé ženy, která se s ničím neléčí nutné žádné vyšetření. Dohodnutý termín je platný po uhrazení rezervačního poplatku.

Pooperační průběh a doporučení

Pooperační průběh může být komplikován krvácením, které není velké, nevyžaduje léčbu a řeší se jako krvácení při menstruaci. Pysky jsou většinou značně oteklé a mírně bolestivé. Vzhledem k otoku, je vzhled poševního vchodu změněn, pysky vypadají zcela jinak a vzhled nemá nic společného s konečným výsledkem. Otok i bolesti odezní asi po týdnu až 10 dnech.
Vzhledem k tomu, že se jedná o operaci v krajině, kde je obtížné udržet sterilitu, bývá pooperační průběh často komplikován infekcí a rozestupem okrajů rány. Nezávažné komplikace hojení rány, které nevyžaduj žádné zvláštní ošetření jsou po této operaci velmi časté. Nebezpečí závažnějších komplikací hojení jako je rozestup rány s bolestivou infekcí se lze zpravidla vyhnout optimálním ošetřováním.

Pooperační péče

Je jednoduchá a pacientka si ji zajistí sama. Zvýšená hygiena, sprchování s použitím mýdla nebo šamponu. Nejméně 2x denně omývat desinfekčním roztokem- dostanete při operaci. Zpočátku vkládat do kalhotek sterilní gázu potom stačí menstruační vložky nebo intimky.

Kontroly po operaci nejsou při normálním průběhu nutné i když je vhodné přijít na kontrolu po týdnu a po 14 dnech. Rovněž je vhodná kontrola asi po 3 měsících ke zhodnocení konečného výsledku. Z pozdních komplikací je nutno zmínit nebezpečí tvorby tuhých jizev u lidí se sklonem ke tvorbě keloidních nebo hypertrofických jizev. Toto riziko je nižší než 1% a stav se dá řešit specielní péčí o takové jizvy.

Cena operace labioplastika

Kompletní ceník

Zeptejte se nás

Dotazy budou v poradně zveřejněny anonymně (bez jména a e-mailu).

Pokud doplníte e-mail přijde Vám upozornění, že dotaz byl zodpovězen.

Stránka je chráněna službou reCAPTCHA a zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami Google.

Nejnovější zodpovězené dotazy

29.4.2024 09:33 Pooperační péče po labioplastice

Hezký den,dcera (17let) je 7 den po labioplastice.Rána je stále oteklá,spíše pravá část,umýváme emulzí s dubovou kůrou,dělam z ni někdy i zábal na 10min,větráme apod.Ale chtěla jsem se zeptat,jak chladit obkladama?My chladíme přes kalhotky,ještě ten chladivý modrý sáček balím do tenké plíny a přikládáme,ale dceři se to lepí i na ty kalhotky a ty se teď přilepily na ránu a malinko si zadrhla jedno místo,které začalo malinko krvácet...takže jak tedy správně chladit?A pouzivat hypermangan?Dnes jdeme na kontrolu ke své gynekoložce,tak snad bude vše v pořádku.Je to hold citilivé místo na hojení.Moc děkuji za radu.

Lituji, ale jedná se o příliš složitý problém, než aby ho bylo možno řešit korespondenčně. Z popisu ošetřování vyplývá, že operace byla provedena na jiném pracovišti. Domluvte se na kontrole co nejdříve tam. Pooperační péči by měl řídit operatér.
V nouzi se samozřejmě můžete domluvit na kontrolu i na našem pracovišti.

17.3.2024 11:46 Labioplastika - konzultace

Dobrý den, ještě jsem se chtěla zeptat, zda by bylo možné konzultaci provést elektronicky (mail, telefonát…). Bydlím neco malo pres hodinu od Brna, tak by to pro mě bylo výhodnější.

Na zákrok se lze objednat bez předchozí konzultace.
Přečtěte si na našich stránkách všeobecnou informaci o zákroku. Pokud v ní nenajdete nic na co byste se chtěl předem zeptat, nebo co by bránilo provedení zákroku, můžete se objednat přímo na zákrok bez konzultace. Krátké vyšetření a stručná informace o zákroku proběhnou těsně před jeho provedením.
Informaci dejte přečíst a podepsat oběma vašim zákonným zástupcům (rodičům) a přineste ji k operaci. bez tohoto dokumentu nelze operaci provést.
Na zákrok se lze z organizačních důvodů objednat pouze telefonicky na 549 240 048 nebo 734 253 557. Volejte v době 8-14 hod. Při rezervaci termínu se s vámi bude chtít sestra dohodnout na zaplacení poplatku za rezervaci termínu – viz níže.
S pozdravem Dr. Štěpán

Poplatek za rezervaci termínu
Dohodnutý termín zákroku je platný po zaplacení poplatku za rezervaci. Tento poplatek je zahrnut do ceny zákroku. U kratších ambulantních zákroků je jeho výše obvykle 600 Kč, u zákroků v celkové anestezii 6 000 Kč. Náklady na rezervaci nám vzniknou, i pokud se zákrok neuskuteční třeba i z objektivních důvodů na straně pacienta (onemocnění, nedostatečné interní předoperační vyšetření a podobně). Proto nelze rezervační poplatek vrátit při zrušení rezervace později než 21 dní před zákrokem v celkové anestezii a 14 dní před zákrokem v místním umrtvení.
Rezervační poplatek je možné hradit v hotovosti, nebo poukázat na účet číslo 5140624053/0800. Pro identifikaci vaší platby napište do zprávy pro příjemce vaše jméno a datum zákroku, datum zákroku může být navíc i ve variabilním symbolu jako DDdenMMměsíc YYrok .

16.1.2024 21:15 Labioplastika

Dobrý den.
Chystám se na labioplastiku od mých 15 let (je mi 32). Mnohé odpovědi už vím, ale stále jsou tu nějaké nezodpovězené otázky. Zajímalo by mě, co nejvíce překvapuje klientky, které se chystají podstoupit labioplastiku. Například něco, co si klientky často neuvědomují a když jim to řeknete, jsou zaskočeny.
Dále mě zajímá, jak je to se zvedáním těžších předmětů nebo při provádění namáhavé fyzické aktivity přibližně půl roku po operaci při řádném hojení. Nemůžu si nějak uškodit?
V některých dotazech jsem četla o tom, že se stává, že můžou stehy povolit, při neopatrné manipulaci a pohybu může rana krvácet, natrhnout, musí se znova zahojit.. Ovplyvňuje toto kromě délky hojení nějak vizuální výsledek?
A ještě jeden dotaz: Jak zvládají vaše klientky odchod po zákroku s lokálním umrtvením? Měli jste nějaký speciální případ, když klientce například nebylo úplně dobře. Rozumím, že tělo je po operaci, a to každý zvládáme jinak - ale ptám se, protože mám často nízký tlak a hodně mě uklidní, kdybych věděla, na co se připravit.

Lituji, ale rozsah vašeho dotazu překračuje možnosti teto korespondenční komunikace. Objednejte se na konzultaci.

12.1.2024 12:54 Labioplastika

Dobry den mam zajem o labioplastiku. Dekuji.

Můzete se objednat prímo na zákrok nebo raději pred tím na konzultaci. Dr. ŠTĚPÁN

16.1.2023 11:19 Labioplastika

Dobrý den, dá se u vás objednat na labioplastiku? A můžu se zeptat jak dlouho se čeká na zákrok? Děkuji

Objednat se je samozřejmě možné. Na termíny zákroku ( i konzultace nebo vyšetření) lze z organizačních důvodů objednat/zeptat pouze telefonicky na 549 240 048 nebo 734 253 557. Volejte v době 8-14 hod. S pozdravem Dr. Štěpán

29.8.2022 13:17 Labioplastika

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kolik týdnu po operaci labioplastiky nemohu mít sex a zda je možná operace i při menstruaci (nemám teď moc pravidelný cyklus) nebo bych musela měnit termín operace. Děkuji

Menstruace není překážkou operace. Pohlavnímu styku je dobré se vyvarovat asi 14 dní. Ale pozor, stehy vám vypadnou až za 3 týdny.

Více dotazů na téma labioplastika naleznete v naší poradně.

Vážení zákazníci, používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním souborů cookies.Rozumím