Intimní operace <span>zmenšení malých stydkých pysků</span>

Intimní operace zmenšení malých stydkých pysků

Labioplastika

Stručný popis zákroku

Princip operace spočívá v odříznutí nadbytečné části. Zákrok provádím většinou v místní anestézii ambulantně. Provedení v narkóze je samozřejmě také možné. V tom případě je nutné interní předoperační vyšetření a zákrok je dražší. Rozsah odříznutí je na kůži nakreslen (lze se na něm dohodnout), potom jsou pysky umrtveny injekcí lokálního anestetika. Tato fáze operace je bolestivá, ale trvá asi 20 vteřin. Nadbytečná tkáň je odstraněna, je provedeno stavění krvácení a sešití sliznice vstřebatelnými stehy, které se nevytahují.

Pro koho je zákrok vhodný?

Operace je vhodná u žen s velkými stydkými pysky, které způsobují obtíže. Může to být odírání a zraňování při delší chůzi, při sportu, problémy při nošení určitého oblečení, jsou patrné přes plavky, mohou překážet při sexu. Někdy nositelce vadí, že budí pozornost okolí (např. v sauně), nebo partnera. Anomálie je většinou oboustranná.

Před operací, konzultace, objednání termínu

Na zákrok je možné se telefonicky objednat na +420 549 240 048. Doporučuji objednání po předchozí konzultaci (placené). Předchozí konzultace není nezbytná a je vždy provedena před samotným zákrokem - výhodnější pro mimobrněnské pacientky. Při provedení zákroku v místním umrtvení ambulantně není u zdravé ženy, která se s ničím neléčí nutné žádné vyšetření. Dohodnutý termín je platný po uhrazení rezervačního poplatku.

Pooperační průběh a doporučení

Pooperační průběh může být komplikován krvácením, které není velké, nevyžaduje léčbu a řeší se jako krvácení při menstruaci. Pysky jsou většinou značně oteklé a mírně bolestivé. Vzhledem k otoku, je vzhled poševního vchodu změněn, pysky vypadají zcela jinak a vzhled nemá nic společného s konečným výsledkem. Otok i bolesti odezní asi po týdnu až 10 dnech.
Vzhledem k tomu, že se jedná o operaci v krajině, kde je obtížné udržet sterilitu, bývá pooperační průběh často komplikován infekcí a rozestupem okrajů rány. Nezávažné komplikace hojení rány, které nevyžaduj žádné zvláštní ošetření jsou po této operaci velmi časté. Nebezpečí závažnějších komplikací hojení jako je rozestup rány s bolestivou infekcí se lze zpravidla vyhnout optimálním ošetřováním.

Pooperační péče

Je jednoduchá a pacientka si ji zajistí sama. Zvýšená hygiena, sprchování s použitím mýdla nebo šamponu. Nejméně 2x denně omývat desinfekčním roztokem- dostanete při operaci. Zpočátku vkládat do kalhotek sterilní gázu potom stačí menstruační vložky nebo intimky.

Kontroly po operaci nejsou při normálním průběhu nutné i když je vhodné přijít na kontrolu po týdnu a po 14 dnech. Rovněž je vhodná kontrola asi po 3 měsících ke zhodnocení konečného výsledku. Z pozdních komplikací je nutno zmínit nebezpečí tvorby tuhých jizev u lidí se sklonem ke tvorbě keloidních nebo hypertrofických jizev. Toto riziko je nižší než 1% a stav se dá řešit specielní péčí o takové jizvy.

Cena operace labioplastika

10 000 Kč

Kompletní ceník

Zeptejte se nás

Dotazy budou v poradně zveřejněny anonymně (bez jména a e-mailu).

Pokud doplníte e-mail přijde Vám upozornění, že dotaz byl zodpovězen.

Nejnovější zodpovězené dotazy

18.6.2019 07:06 Zmenseni

Zdravim Vas....už dlouho mě trápí jakýsi kousek kůže po šiti od porodu a zároveň mi přijde,že mám velké pysky.. ráda bych se k Vám objednala na konzultaci a následně zákrok...Moc Vám dekuji...

Z organizačních důvodů je objednání možné jen přímo telefonicky.

10.6.2019 12:01 Labioplastika + zmenšení bradavek

Dobrý den,

měla bych zájem především o labioplastiku. A chci se zeptat zda děláte i zmenšení bradavek. Pokud ne, tak měla bych zájem aspoň o tu labioplastiku. Orientačně jsem se dočetla, že cena je u Vás okolo 10 000 Kč.
Nejdříve tedy potřebuji vědět jestli děláte oba zákroky ať vím kolik si mám přichystat peněz a potom bych si s Vámi domluvila konzultaci. Děkuji předem za odpověď.

Pokud máte na mysli zmenšení prsních bradavek, tak tento zákrok provádím a stojí 4 500 Kč jedna strana. Raději se nejdříve objednejte na konzultaci a potom teprve si chystejte peníze na úhradu případné operace.

4.6.2019 17:18 Operativní zvětšení rtů

Pěkný den pane doktore,
v první řadě bych Vám chtěla velmi poděkovat za labioplastiku s úžasným výsledkem, na které jsem u Vás byla v prosinci loňského roku. Nyní uvažuji o zvětšení rtů, ale měla bych zájem o trvalé zvětšení (nikoli injekce). Provádíte operativní zákrok rtů s implantáty nebo se jedná o zákrok jiného charakteru? Nedovedu si představit, že bych se měla svěřit do jiných než Vašich rukou :-)

Je více způsobů zvětšení rtů. Žádná s nich není tak vděčný, jako třeba labioplastika. Každý má výhody a současně i nějaké nevýhody. Objednejte se na konzultaci.

14.5.2019 14:57 cesta domů po zákroku

Dobrý den,

je možné po zákroku odřídit cestu domů autem (cca 1 hod)?

Děkuji za odpověď.

Z dotazu není jasné o jaký zákrok se jedná. Obecně je to bez problémů u drobných zákroků. U závažnějších zákroků v místním znecitlivění se sice asi nic nestane, ale nechat se odvézt je určitě bezpečnější. Po zákroku v celkové ambulantní anestezii Vás musí někdo převzít odvézt a to až večer a nesmíte být během první noci sama.

1.4.2019 19:37 Jizvy

Dobrý den,
zůstanou po operaci viditelné jizvy nebo to časem nebude poznat?
Děkuji.

Po jakémkoli řezu = operaci zůstane vždy trvale jizva. Vždy ji lze najít. Do jaké míry bude vidět nelze takto korespondenčně posoudit.

22.1.2019 08:50 Labioplastika

Dobrý den , jaká je cena zákroku ?
V případě konzultace , je možnost od Vás obdržet razítko na propustku ?
Jaké předoperační vyšetření je za potřebí ?
Přemýšlím , že bych zákrok podstoupila při nejlepším v dubnu , kdy jdu ještě na malou reoperaci nosu a budu mít veškerá přediperační vyšetření .
Děkuji za informace

Vážená paní! Všechny informace o zákroku včetně ceny zákroku najdete na našich stránkách. Cena zákroku je 10 000 Kč a zahrnuje vše co se zákrokem souvisí, pokud je proveden ambulantně a v místním znecitlivění ( nejčastější způsob provedení). Za jiných podmínek by byla i cena jiná. Potřeba a druhy předoperačních vyšetření závisí na způsobu provedení operace ( jestli v místním znecitlivění nebo ambulantní narkóze) a vašem celkovém zdravotním stavu. Razítko na propustku je problematické. Jedná se o kosmetický zákrok a podle zákona není nárok na uvolnění z práce, neschopenku a podobně.

Více dotazů na téma labioplastika naleznete v naší poradně.

Vážení zákazníci, používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním souborů cookies.Rozumím