Operace hlavy <span>odstálé uši</span>

Operace hlavy odstálé uši

Korekce odstálých boltců

Pro koho je zákrok vhodný?

Korekce postavení boltců se provádí u pacientů, u kterých je z dědičných důvodů formována chrupavka boltce tak, že boltec je postaven kolměji k hlavě a působí tak nápadně svou prominencí, může se jednat o jednostrannou či oboustrannou vadu.

Před operací, konzultace, objednání termínu

Je vhodné úvahy o plánovaném zákroku začít objednáním na konzultaci. Na konzultaci stejně jako na zákrok se lze z organizačních důvodů objednat pouze telefonicky na +420 549 240 048. Konzultace stojí 400 Kč. Během konzultace se vám dostane všech informací potřebných k rozhodnutí, zda zákrok podstoupit. Tyto informace jsou rovněž obsaženy v tomto poučení. Konzultace také může být provedena těsně před zákrokem- výhodné pro mimobrněnské pacienty a cizince. Dohodnutý termín je platný po uhrazení rezervačního poplatku.

U zdravích lidí není před operací potřeba žádné vyšetření ani zvláštní příprava. Týden před operací pokud možno neužívejte léky jako Acylpyrin, Aspro, Aspyrin, Mironal, které obsahují kyselinu acetylosalicylovou, způsobující krvácení.

Jak se operace provádí

Zákrok se většinou provádí v místním znecitlivění ambulantně. Korekce jednoho boltce trvá 30 minut, oboustranná korekce asi hodinu. Při zákroku je bolestivá jenom injekce pro znecitlivění. dále probíhá zákrok zcela bezbolestně a i děti kolem 6 let jej dobře snáší, ale jen v případě, že si operaci sami přejí. V opačném případě u dětí tento zákrok neprovádíme. Primcipem zákroku je modelování chrupavky ucha pomocí nářezů. Na kůži je řez veden na zadní straně ucha, takže jizva není vidět. Uši jsou kryté modelačním obvazem, který se dá v prvních dnech obtížně maskovat - snad jen šátkem. Po 3-4 dnech je možné obvaz vyměnit za menší a ten už je možné snadno maskovat šátkem nebo širší sportovní čelenkou.

Po zákroku byste si měl / a mít zajištěn odvoz a doma můžete užívat tablety proti bolesti jako Brufen, Ibalgin, Paralen ne však Acylpyrin, Aspro, Aspyrin, Mironal, které obsahují kyselinu acetylosalicylovou, způsobující krvácení.

Pooperační průběh a doporučení

V prvních 4 dnech po operaci může dojít ke krvácení. toto krvácení může trvat sice dlouho, ale nikdy není nebezpečné a samo se zastaví. V době krvácení je nejdůležitější klid. Pokud je obvaz prokrvácený je vhodné dohodnout kontrolu a převaz nejdříve však asi za 12 hodin od zastavení krvácení.

Normálně první převaz může být proveden 3.-4. den po operaci. Tehdy se větší operační obvaz může vyměnit za menší, který není tak nápadný. Tento převaz není nezbytný. Modelační obvaz nebo čelenka se nosí 24 hodin denně.

Nutná je kontrola a převaz 7.-10. den. Tehdy se odstraní se speciální modelační stehy a pacientovi se doporučí nosit dalších 7 dní modelační čelenku, která uši chrání a hlavně udržuje chrupavku v žádaném tvaru. Modelační obvaz nebo čelenka se po této kontrole nosí ještě 7 dní 24 hodin denně a dalších 7 dní jenom na noc. Hlavu je možno umýt po druhém převazu 7.-10. den. Pokud je to nutné potom opatrně a po instruktáži lékařem po 4. pooperačním dni.

Operace sama nevyžaduje pracovní neschopnost ale vzhledem ke společenskému handicapu často není možné chodit do práce prvních 7-10 dní. Obvaz je možno do jisté míry maskovat šátkem.

Na kosmetickou operaci nelze vystavit neschopenku a nepřispívá na ni finančně zdravotní pojišťovna.

Rizika operace

Nejčastějším rizikem je, že modelační obvaz neudrží žádaný tvar chrupavky, získaný při operaci. Modelační obvaz je sice jen pomocným mechanizmem, žádaný tvar je zajištěn systémem stehů a modelační hnotou přímo na ušním boltci, ale jeho špatná funkce může zapříčinit, že výsledek operace nebude ideální. Další komplikace mohou být krvácení, nebo infekce..

Cena operace odstálých ušních boltců

jeden 9 000 Kč, oba 14 000 Kč

Kompletní ceník

Zeptejte se nás

Dotazy budou v poradně zveřejněny anonymně (bez jména a e-mailu).

Pokud doplníte e-mail přijde Vám upozornění, že dotaz byl zodpovězen.

Nejnovější zodpovězené dotazy

5.8.2020 21:48 odstáté uši

Dobrý den,
prosím lze zákrok uhradit ze zdravotní pojištovny? chtěla bych nechat přišít uši mojí 6leté dcerce. Děkuji

Do věku 10 let je možné provést operaci odstátých uší na účet zdravotní pojišťovny. Je to však možné jen na některých pracovištích. Například na Klinice plastické a estetické chirurgie, Berkova 34-36, 612 00 Brno. Na mém pracovišti není úhrada ZP možná. Na ostatních soukromých pracovištích je situace stejná. Pro rozhodnutí k operaci považuji za zásadní, jestli dítě operaci samo vyžaduje. Pokud ano, potom operovat a raději brzy.

8.10.2019 09:34 odstáté uši

Dobrý den.
Mému synovi bude v prosinci 6 let. Chtěla bych se zeptat, jak děti v tomto věku snášejí lok.znecitlivění - myslím přímo aplikaci injekce, a jak vydrží být v klidu při zákroku? Jaké máte s tímto zkušenosti? A jestli by bylo možné zákrok provést sedaci, kdyby nebylo zbytí ?
Děkuji.

Pravděpodobně se ptáte na zákrok "operace odstátých uší". Tento zákrok snese šestileté dítě jen v případě, že o něj má samo velký zájem. Obvykle je prováděn u dětí v narkóze. Provedení zákroku v analgosedaci by problém nevyřešilo. Zákrok také není možné provádět na našem pracovišti na účet zdravotní pojišťovny (hradí do 10 let). Předpokládám, že o zákrok mají zájem rodiče a dítěti uši zatím nevadí. Doporučuji počkat, až mu uši vadit začnou. Pravděpodobně se promešká možnost úhrady ZP do 10 let, dítě bude starší a jestli bude chtít, bez problémů snese provedení zákroku v místním znecitlivění. !!!Operace bude mít pro dítě význam jen tehdy, bude li si ji samo přát.!!!!

6.9.2019 20:45 Operace odstatých uší

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda se na zákrok a následnou rekonvalescenci dá vystavit neschopenka. Děkuji.

Od věku 10 let je operace odstálých uší považována za operaci kosmetickou a proto není možno vystavit neschopenku.

15.8.2019 18:02 Operace odstátých uší

Dobrý den,už nějakou dobu uvažuji o přišití obou uší,bylo by možné si domluvit konzultaci takového zákroku ? Děkuji za odpověď

Ano bylo! Na konzultaci i zákrok se lze z organizačních důvodů objednat pouze telefonicky na 549 240 048 nebo 734 253 557 a konzultace stojí 400 Kč. V případě, že by byl zákrok proveden je i konzultace zdarma. S pozdravem Dr. Štěpán

27.7.2019 20:08 Uši

Dobrý den,
Mám obě uši odstáté a je mi 15 let kolik by stála tato operace

Omlouvám se za opožděnou reakci - dovolená. Operace by stála 14 000 Kč

23.11.2018 23:48 Infekce

Dobrý den, ráda bych se zeptala, moje 5 dcera je po plastice ušních boltců zákrok byl proveden 1.11.2018. Za 5 dní po zákroku dostala na píšťale zánět, dostala antibiotika ty zabrali po tu dobu co je měla, ale opět se jí to vrátilo a pan doktor nám není schopen říct proč se to stalo. Tak nevím jestli nemáme hledat jiného odborníka. A na druhém pušku to je celé zmokvalé teď jsme dostali pouze mas framykoin. Prosím poradíte E co máme dělat. Moc děkuji

Vážená paní. Na váš dotaz nedovedu odpovědět. Nerozumím, co znamená "dostala na píšťale zánět". Z dotazu není jasné kde a kdo operaci prováděl. Mohu jen říci, že pooperační komplikace patří bohužel k riziku každé operace a operatér je schopen řešit obvykle nejlépe. Měnit lékaře je většinou spíše ke škodě pacienta.

Více dotazů na téma korekce odstálých boltců naleznete v naší poradně.

Vážení zákazníci, používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním souborů cookies.Rozumím