Operace obličeje <span>blefaroplastika</span>

Operace obličeje blefaroplastika

Oční víčka

Vlivem věku dochází k povolování kůže na horních a dolních víčkách. Tvoří se kožní řasy, které jsou někdy vyplněny tukovými tělísky a říká se jim váčky. Častější jsou na dolních víčkách – váčky pod očima. Je potřeba je odlišit od otoků. Váčky vzniklé na podkladě otoků kolem oči mizí. Váčky ­vzniklé na podkladě tukových tělísek – tukové prolapsy, nemizí a mění se jen málo. Povolení kůže – převislá kožní řasa může být někdy tak velká, že vadí ve vidění a omezuje zorné pole. Jedná se o zákrok, který znamená pro organizmus malou zátěž.

 

Pro koho je zákrok vhodný?

Výše zmíněné příznaky začínají většinou pomalu vznikat po 30 roce věku, ale jen zřídka se operace provádí před 35. rokem věku. Je málo žen a můžu u nichž by operace provedená po 45. roce věku neměla výrazný výsledek který vydrží asi 7 – 12 roků. Operace očních víček se dá opakovat, ale není dobře ji provádět více než dvakrát v životě.

Před operací, konzultace, objednání termínu

Operaci by měla předcházet konzultace na kterou je nutné se objednat telefonicky. Pokud je pro Vás problém na konzultaci přijet, je jí možné, zejména u operace horních víček provést "konzultaci" zasláním fotografií po internetu nebo je možné objednat se přímo na termín zákroku. Konzultace je potom provedena těsně před zákrokem. Oba způsoby znamenají riziko nedorozumění a jsou nouzovým žešením.

U zdravého člověka operace nevyžaduje zvláštní přípravu ani vyšetření. Čtrnáct dní před zákrokem není dobře užívat léky obsahující kyselinu acetylosalicylovou (Acylpyrin, Anopyrin). Opatrného zvážení je potřeba u pacientů užívajících léky omezující krevní srážlivost. Méně vhodné je operovat v době 3 dny před a po začátku menstruace. Operace se dá provádět během celého roku.

Pokud není termín dohodnut při konzultaci lze se na něj objednat kdykoli telefonicky. Dohodnutý termín je platný po uhrazení rezervačního poplatku.

Zákrok se většinou provádí ambulantně v místním znecitlivění. Na zákrok není vhodné přijít lačný a žíznivý. Měli byste být v dobré kondici. Kromě injekce je zákrok zcela nebolestivý, je dobře snášen a trvá asi 1 hodinu u horních víček a do 2 hodin u horních a dolních víček. Podstatou zákroku je odstranění kožního nadbytku na víčkách a v odůvodněných případech i odstranění tukových tělísek. Jizvy jsou v záhybu kůže nad horním víčkem a těsně pod linijí řas na víčku dolním. Po zákroku je nutné zajistit si odvoz nebo zůstat do druhého dne.

Pooperační průběh a doporučení

Po operaci se téměř vždy vytvoří modřiny, které mohou být až tmavě modré a kolem celého oka. Modřiny postupně mizí zpravidla po 14 dnech. Po 14 dnech oči nevypadají zcela přirozeně a stav lze přirovnat k podráždění oka jako třeba u zánětu spojivek. Jako prevence modřin – hematomů, otoků a pro hladký průběh hojení je velmi důležitý klid zejména v prvních pooperačních hodinách. Po operaci si proto naplánujte 48 hodin odpočinku s očima většinu času zavřenýma. Na oči se v této době přikládají obklady, které dostanete již při ukončení operace a bude vám vysvětleno a ukázáno jak si obklad připravit. Rovněž dostanete veškeré vybavení na pooperační ošetřování. Otoky mohou být nesouměrné a to vede k dočasně nesouměrné poloze jizev. Operace má jen výjimečně akutní komplikace. Stehy se vytahují 5.- 7. pooperační den.

Pokud si můžete dovolit jít do práce s modráky, je to možné 5. pooperační den ( s obtížemi 3. pooperační den) jinak je potřeba počítat se společenským omezením 14 dní vzhledem k hematomům.

Kolem 10. pooperačního dne se mohou začít jizvy stahovat a tvrdnout. Je to normální fáze procesu vyzrávání jizvy, která po určité době sama pomine. Tuto dobu lze zkrátit masáží a použitím speciálních krému na jizvy obsahujících silikon.

Rizika operace očních víček

Nejvážnější komplikací na dolních víčkách je vznik ektropia – stav kdy kůže táhne a víčko nelze dobře zavřít. Významnou prevencí je dodržení pooperačního klidu. Stav se jen pomalu upravuje pomocí masáží a dalších opatření. Další komplikací je vznik organizovaného hematomu v podkoží. Ten se vždy vstřebá, ale může to výrazně prodloužit hojení. V tom případě je vhodné hematom vypustit. Ostatní rizika jako infekce, poruchy hojení a podobně nejsou časté, ale může k nim dojít jako u každé rány.

Cena operace očních víček

Kompletní ceník

Zeptejte se nás

Dotazy budou v poradně zveřejněny anonymně (bez jména a e-mailu).

Pokud doplníte e-mail přijde Vám upozornění, že dotaz byl zodpovězen.

Nejnovější zodpovězené dotazy

22.3.2022 09:49 operace horních víček

již jsem byl u vás na vyšetření, posouzení operace horních víček.
Nyní již mám zájem o provedení operace, jaký termín byste mě mohli nabídnout a jaká je nyní cena za operaci obou očí?
Děkuji

Cena operace horních i dolních víček současně je 25 000 Kč a první volný termín odhaduji za 6 týdnů.
Na zákrok se lze z organizačních důvodů objednat (zeptat na termín) pouze telefonicky na 549 240 048 nebo 734 253 557 a konzultace stojí 400 Kč. Volejte v době 8-14 hod.
S pozdravem Dr. Štěpán

9.2.2022 10:30 Operace horních víček

Dobrý den,podstoupila jsem operaci horních víček a nedovřu víčka asi o 1 mm.Mám poškozenou rohovku s tím docházím k oční lékařce.Prasím poraďte jak mám docílit,abych zase víčka dovřela,je na to nějaká masáž,např.tahat je směrem dolů?Moc Vám děkuji za odpověď.

Je pravda, že masáže a čas mohou pomoci odstranit obtíže. Přesněji nedovedu odpovědět bez vyšetření / konzultace.
Na konzultaci i zákrok se lze z organizačních důvodů objednat pouze telefonicky na 549 240 048 nebo 734 253 557 a konzultace stojí 400 Kč. Volejte v době 8-14 hod.
S pozdravem Dr. Štěpán

24.8.2021 06:14 Operace očních víček

Dobrý den, před 3 lety jsem prodělala lícní obrnu, víčko zůstalo spadle.

Tento stav není bohužel o obrně lícního nervu neobvyklý. S pozdravem Dr. ŠTĚPÁN

25.5.2021 13:55 Plastika hornich vicek

Dobrý den, chci se prosím zeptat, je možné podstoupit operaci hornich vicek v lokální anestezii v případě, že jsem po vyřiznuti dvou tukových bulek na chodidlech?Predem dekuji za odpoved.Subrtova

Ano je to možné. Se zákrokem, který uvádíte operace víček nijak nesouvisí.

9.5.2021 14:19 Zápach při hojení

Provází hojení zápach

Dojde-li k závažné infekci při hojení rány, potom může rána zapáchat.

6.2.2021 19:52 Operacia honych viecok

Dobry den, volam sa Katarina a momentalne zijem v Prahe. Hoci mam len 28 rokov mam od malicka spadnutejsie horne viecka a preto by som rada podstupila operaciu hornych viecok. Prosim Vas bolo by to mozne? Ak ano, v akom casovom intervale a kolko by prosim Vas operacia stala? Dakujem pekne. Katarina.

Kosmetická operace horních víček (odstranění nadbytku kůže) je u vás možná a není voloučeno, že by měla smysl. nadbytek kůže na víčkách vzniká sice stářím, ale u vás může být vrozený. Jinak ze začíná tvořit nejdříve po 30. roce věku. Pro jistotu však doporučuji, poslat mně vaši fotografii ( nejlépe detail obou očí) na stepan.david@tiscali.cz Na termíny zákroku ( i konzultace nebo vyšetření) lze z organizačních důvodů objednat/zeptat pouze telefonicky na 549 240 048 nebo 734 253 557. Volejte v době 8-14 hod. S pozdravem Dr. Štěpán

Více dotazů na téma oční víčka naleznete v naší poradně.

Vážení zákazníci, používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním souborů cookies.Rozumím