Operace obličeje <span>blefaroplastika</span>

Operace obličeje blefaroplastika

Oční víčka

Vlivem věku dochází k povolování kůže na horních a dolních víčkách. Tvoří se kožní řasy, které jsou někdy vyplněny tukovými tělísky a říká se jim váčky. Častější jsou na dolních víčkách – váčky pod očima. Je potřeba je odlišit od otoků. Váčky vzniklé na podkladě otoků kolem oči mizí. Váčky ­vzniklé na podkladě tukových tělísek – tukové prolapsy, nemizí a mění se jen málo. Povolení kůže – převislá kožní řasa může být někdy tak velká, že vadí ve vidění a omezuje zorné pole. Jedná se o zákrok, který znamená pro organizmus malou zátěž.

 

Pro koho je zákrok vhodný?

Výše zmíněné příznaky začínají většinou pomalu vznikat po 30 roce věku, ale jen zřídka se operace provádí před 35. rokem věku. Je málo žen a můžu u nichž by operace provedená po 45. roce věku neměla výrazný výsledek který vydrží asi 7 – 12 roků. Operace se dá opakovat, ale není dobře ji provádět více než dvakrát v životě.

Před operací, konzultace, objednání termínu

Operaci by měla předcházet konzultace na kterou je nutné se objednat telefonicky. Pokud je pro Vás problém na konzultaci přijet, je jí možné, zejména u operace horních víček provést "konzultaci" zasláním fotografií po internetu nebo je možné objednat se přímo na termín zákroku. Konzultace je potom provedena těsně před zákrokem. Oba způsoby znamenají riziko nedorozumění a jsou nouzovým žešením.

U zdravého člověka operace nevyžaduje zvláštní přípravu ani vyšetření. Čtrnáct dní před zákrokem není dobře užívat léky obsahující kyselinu acetylosalicylovou (Acylpyrin, Anopyrin). Opatrného zvážení je potřeba u pacientů užívajících léky omezující krevní srážlivost. Méně vhodné je operovat v době 3 dny před a po začátku menstruace. Operace se dá provádět během celého roku.

Pokud není termín dohodnut při konzultaci lze se na něj objednat kdykoli telefonicky. Dohodnutý termín je platný po uhrazení rezervačního poplatku.

Zákrok se většinou provádí ambulantně v místním znecitlivění. Na zákrok není vhodné přijít lačný a žíznivý. Měli byste být v dobré kondici. Kromě injekce je zákrok zcela nebolestivý, je dobře snášen a trvá asi 1 hodinu u horních víček a do 2 hodin u horních a dolních víček. Podstatou zákroku je odstranění kožního nadbytku na víčkách a v odůvodněných případech i odstranění tukových tělísek. Jizvy jsou v záhybu kůže nad horním víčkem a těsně pod linijí řas na víčku dolním. Po zákroku je nutné zajistit si odvoz nebo zůstat do druhého dne.

Pooperační průběh a doporučení

Po operaci se téměř vždy vytvoří modřiny, které mohou být až tmavě modré a kolem celého oka. Modřiny postupně mizí zpravidla po 14 dnech. Po 14 dnech oči nevypadají zcela přirozeně a stav lze přirovnat k podráždění oka jako třeba u zánětu spojivek. Jako prevence modřin – hematomů, otoků a pro hladký průběh hojení je velmi důležitý klid zejména v prvních pooperačních hodinách. Po operaci si proto naplánujte 48 hodin odpočinku s očima většinu času zavřenýma. Na oči se v této době přikládají obklady, které dostanete již při ukončení operace a bude vám vysvětleno a ukázáno jak si obklad připravit. Rovněž dostanete veškeré vybavení na pooperační ošetřování. Otoky mohou být nesouměrné a to vede k dočasně nesouměrné poloze jizev. Operace má jen výjimečně akutní komplikace. Stehy se vytahují 5.- 7. pooperační den.

Pokud si můžete dovolit jít do práce s modráky, je to možné 5. pooperační den ( s obtížemi 3. pooperační den) jinak je potřeba počítat se společenským omezením 14 dní vzhledem k hematomům.

Kolem 10. pooperačního dne se mohou začít jizvy stahovat a tvrdnout. Je to normální fáze procesu vyzrávání jizvy, která po určité době sama pomine. Tuto dobu lze zkrátit masáží a použitím speciálních krému na jizvy obsahujících silikon.

Rizika operace očních víček

Nejvážnější komplikací na dolních víčkách je vznik ektropia – stav kdy kůže táhne a víčko nelze dobře zavřít. Významnou prevencí je dodržení pooperačního klidu. Stav se jen pomalu upravuje pomocí masáží a dalších opatření. Další komplikací je vznik organizovaného hematomu v podkoží. Ten se vždy vstřebá, ale může to výrazně prodloužit hojení. V tom případě je vhodné hematom vypustit. Ostatní rizika jako infekce, poruchy hojení a podobně nejsou časté, ale může k nim dojít jako u každé rány.

Cena operace očních víček

Kompletní ceník

Zeptejte se nás

Dotazy budou v poradně zveřejněny anonymně (bez jména a e-mailu).

Pokud doplníte e-mail přijde Vám upozornění, že dotaz byl zodpovězen.

Nejnovější zodpovězené dotazy

6.2.2021 19:52 Operacia honych viecok

Dobry den, volam sa Katarina a momentalne zijem v Prahe. Hoci mam len 28 rokov mam od malicka spadnutejsie horne viecka a preto by som rada podstupila operaciu hornych viecok. Prosim Vas bolo by to mozne? Ak ano, v akom casovom intervale a kolko by prosim Vas operacia stala? Dakujem pekne. Katarina.

Kosmetická operace horních víček (odstranění nadbytku kůže) je u vás možná a není voloučeno, že by měla smysl. nadbytek kůže na víčkách vzniká sice stářím, ale u vás může být vrozený. Jinak ze začíná tvořit nejdříve po 30. roce věku. Pro jistotu však doporučuji, poslat mně vaši fotografii ( nejlépe detail obou očí) na stepan.david@tiscali.cz Na termíny zákroku ( i konzultace nebo vyšetření) lze z organizačních důvodů objednat/zeptat pouze telefonicky na 549 240 048 nebo 734 253 557. Volejte v době 8-14 hod. S pozdravem Dr. Štěpán

30.8.2020 22:52 horní víčka - spolupráce s VZP

Dobrý den,
provádíte úpravu horních víček po doporučení a schválení klientům VZP? Případně klientům jakých pojišťoven, prosím?
Děkuji

Lituji, ale operaci horních víček na účet ZP neprovádím v žádném případě.

10.8.2020 18:07 Operace horních víček

Dobrý den, mám dotaz za svoji maminku, které je 76 let, a tudíž je pro ni složité si některé věci vyřizovat sama. Je po operaci obou očí - šedý zákal a nyní jí začal problém s viděním, protože jí poklesly horní víčka. Není to estetická záležitost, v jejím věku jde opravdu o zhoršení vidění. Chtěla bych se zeptat, jak postupovat, když by chtěla požádat zdravotní pojišťovnu o hrazení tohoto zákroku. Je pojištěncem Vojenské zdravotní pojišťovny. Má se objednat přímo k vám na konzultaci nebo jít nejdříve ke svému očnímu lékaři pro doporučení? Děkuji moc.

Zatelefonujte mi prosím přímo na 603 246 596 a připomeňte mně tento váš dotaz. Možná mně ho do telefonu znovu přečtěte. Vyhovující odpověď přesahuje možnosti korespondenční formy. Nejsem si jistý, jestli je u maminky operace horních víček řešením. Nebere maminka léky na snížení krevní srážlivosti = "na ředění krve"? Přečtěte si všeobecnou informaci k operaci na našich stránkách.

9.7.2020 15:21 Operace očních víček

Dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat proč je doporučeno operovat oční víčka pouze dvakrát za život. Jeden zákrok mám již za sebou chtěla bych druhý ale myslím si že za pár let bude potřeba další, je mi 45 let a nevím zda jit na zákrok teď nebo ještě chvíli počkat. Děkuji s pozdravem

Rizikem každé kosmetické operace je nepřirozený vzhled a to i při jinak vynikajícím výsledku. Toto riziko se při třetím opakování kosmetické operace víček zvyšuje. Navíc výsledek této operace vydrží asi 10-15 let. Protože operaci nemá téměř nikdy cenu provádět dříve než před 40. rokem věku, je málo zájemců nebo kandidátů na 3. opakování. Vždy se však jedná o přísně individuální otázku.

25.5.2020 14:31 Operace horních víček

Dobrý den, pane doktore,
ráda bych podstoupila operace horních víček. Operaci bych chtěla naplánovat na říjen- listopad 2020. Chtěla bych se zeptat kdy bych se měla objednat na konzultaci? Děkuji a přeji pěkný den.

Děkuji za důvěru a za zájem.
Je obvyklé a dobré začít úvahy o plánovaném zákroku objednáním na konzultaci a můžete se na ni objednat třeba hned. Protože nejbližší volný termín operace bývá asi 3-4 týdny po objednání na operaci, měla by se konzultace uskutečnit nejpozději do poloviny září, když budete chtít termín na říjen.
Na konzultaci se lze z organizačních důvodů objednat pouze telefonicky(na zákrok i osobně při konzultaci) na 549 240 048 nebo 734 253 557 a stojí 400Kč. V případě provedení zákroku je konzultace zdarma. S pozdravem Dr. Štěpán

9.3.2020 08:53 Otoky po op.hornich viček

Dobrý den,28.2. jsem byla na op.hornich víček ,6.3. byly vyndány stehy,jizvy i modriny jsou male jizvy se krásné hojí,jen každé ráno mám hodne oteklá víčka nad řasami,je to normální prúbéh? Dekuji za odpoved

Vážená paní!
Dnes jste 10 den po operaci. To není dlouho. Pokud jsou otoky jen po ránu a potom zmizí, jedná se s největší pravděpodobností o normální průběh. Tento stav by měl rychle odeznít. Pokud ne, přijďte na kontrolu. S pozdravem Dr. ŠTĚPÁN

Více dotazů na téma oční víčka naleznete v naší poradně.

Vážení zákazníci, používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním souborů cookies.Rozumím