Operace prsou <span>augmentace</span>

Operace prsou augmentace

Zvětšení prsou

Pokud uvažujete o této operaci, je výhodné začít úvahy konzultací u plastického chirurga, který by zákrok snad v budoucnu prováděl. Často ke mně přijde žena, která si podle informací na internetu a od kamarádek vybrala způsob operace, druh i velikost implantátů a často si i našetřila na operaci peníze. Nemohla vědět o nějaké podstatné skutečnosti, pro kterou je její plán, právě u ní nejméně vhodný, nebo neuskutečnitelný. Tak jako každý jinak vypadáme, tak se u každého liší nejvhodnější metoda a zejména rizikovost této operace. Hledat informace pro rozhodnutí k této operaci jinde než u lékaře, je proto velice neefektivní. Tyto operace, tak jako všechny operace vyžadující hospitalizaci, provádím na klinice BODY .
Na prsou se nejčastěji provádějí 3 kosmetické operace, které lze někdy s výhodou kombinovat:

Následující text podává informaci pouze o zvětšení prsů tzv. augmentaci. 

Stručný popis zákroku

Podstatou operace je vložení implantátů do prsů. Nezastávám názor, že by bylo implantáty nutné po několika letech měnit. Pokud nebudete mít žádné obtíže a nebudou přítomny žádné známky nebo podezření na porušení implantátu, mohou být implantáty ponechány v těle po celý život. Jedná se však o cizí těleso a i když je organizmem velmi dobře tolerováno je nutné počítat s tím, že z různých důvodů může být nutné implantát vyjmout nebo vyměnit. Někteří lékaři doporučují preventivní výměnu implantátů například po 10 letech. Je pravda, že deset let starý implantát může vlivem „únavy materiálu“ prasknout snadněji něž nový. Výměna implantátů je však rovněž určitým rizikem a já toto riziko považuji za větší než riziko ponechání původního implantátu, u něhož nejsou žádné známky porušení povrchu a žádné obtíže.
Pravidelné mammologické kontroly, kontroly u operatéra v případě pouhého podezření na obtíže a samovyšetřování prsu,  jsou proto nezbytně nutné.

Pro koho je zákrok vhodný?

Nejvhodnější kandidátkou je žena s malými prsy, po posledním těhotenství, která nemá příliš povolenou kůži prsů. Je-li operace provedena před těhotenstvím, neznamená to žádné jiné riziko než to, že po těhotenství se kůže prsů může povolit a případné opakování operace je komplikovanější. V případě povolené kůže prsů může být obtížné dosáhnout optimálního výsledku bez současné modelace prsů. Posouzení těchto skutečností je přísně individuální, zcela rozdílné u každé ženy a v každém věku.

Před operací, konzultace, objednání termínu

Uvažování o operaci zvětšení poprsí by mělo začít konzultací. Z konzultace byste měla odcházet se všemi informacemi, které potřebujete k rozhodnutí o zákroku. Z organizačních důvodů je možně se na konzultaci nebo zákrok objednat jen telefonicky na +420 549 240 048.
Operace se provádí v narkóze, a proto je nutné interní předoperační vyšetření. To Vám může udělat Váš praktický lékař nebo může být provedeno v den operace přímo na klinice za poplatek ( pokud jste zdravá a s ničím se neléčíte). K operaci musíte přinést mammologické vyšetření, v němž musí být výslovně uvedeno, že "prsy jsou zdravé a lékař nemá námitek proti operaci zvětšení prsů pomocí implantátů". Po operaci je nutné počítat s pobytem na klinice 2 noci (1celý den).

Jak se augmentace provádí

V celkové anestézii jsou implantáty vloženy buď do dutiny pod prsním svalem nebo pod prsní žlázu. V některých případech je výhodné kombinované uložení – částečně pod žlázu, částečně pod sval, nebo pod svalovou fascii /povázku. Volba optimálního uložení implantátu je komplikovaná otázka vyžadující zkušenost a měl by ji rozhodnout lékař. Velikost a tvar implantátu si může s jistým omezením zvolit pacientka.

Pro vložení implantátu je nutný asi 5 cm dlouhý řez. Jeho umístění si ve většině případů můžete zvolit. Z hlediska viditelnosti je podle mého názoru nejvýhodnější řez v podpaží. Dále je možnou udělat řez v záhybu pod prsem nebo na rozhraní kůže a dvorce prsu.

Výběr implantátů je proveden většinou při konzultaci (v komplikovaných případech musí být upřesněn až během operace). Implantáty mají vždy silikonové pouzdro. Náplň může být silikonový gel (nyní upraven tak, že nevyteče ani při prasknutí implantátu) nebo fyziologický roztok (používají se málo). Implantáty mají tvar polokoule nebo "kapky"- anatomické. Objemová velikost implantátů je od 120 ml do 950 ml. Velikost a tvar implantátu je vybrána při konzultaci před zákrokem. Záleží na tvaru prsu a přání pacientky. Některé ženy si mohou implantát vybrat téměř bez omezení, u jiných je výběr omezen. V komplikovaných případech je dohodnuta s pacientkou přibližná velikost implantátu a nejvýhodnější implantát je vybrán během operace.

Pooperační průběh a doporučení

Při operaci dostanete speciální modelační podprsenku nebo modelační pás. Způsob modelace (pás/ podprsenka) závisí na použité operační metodě. Pás brání pohybu implantátů směrem vzhůru podprsenka opačně. Po operaci budete mít drény. Drény jsou hadičky, kterými se odvádí z dutiny s implantátem případné krvácení nebo vylučovaný sekret. Drény je nutné ponechat tak dlouho, dokud sekrece, která se měří, neklesne pod určitou hranici. Tato doba se pohybuje mezi 2 – 5 dny. Propuštění domů je možné i s drény.
Uložení implantátů pod prsní sval je spojeno s většími bolestmi asi první 3 dny. Na klinice samozřejmě léky tišící bolest dostanete.
Přibližná doba pracovní neschopnosti je asi 14 dní. Doba nošení modelace je přísně individuální. Nejčastěji 3 týdny s tím, že potom se modelace odkládá postupně nejprve na několik hodin denně, potom s modelací jen spíte, než jí odložíte zcela.

Rizika operace zvětšení prsou

Zvětšení prsou (augmentace) je spojena s všeobecnými riziky každého operačního zákroku.
Tato rizika jsou:

 • Infekce
 • Krvácení
 • Plicní embolie
 • Alergické reakce
 • Žilní trobóza a podobně.

Rizika spojená konkrétně s operací zvětšení prsou jsou:

 • Neudržení optimální polohy implantátu získané při operaci
 • Nahromadění krve nebo výpotku v dutině implantátu
 • Infekce v dutině implantátu
 • Nedosažení optimálního výsledku operace
 • Nesouměrnost uložení implantátu
 • Vytvoření "kapsuly" – tvrdého vazivového pouzdra kolem implantátu.

Pacientky, které podstoupily zvětšení prsu pomocí implantátu, nesmí podstoupit diatermii (např. prohřívání jater v rámci lázeňské léčby). Mohlo by dojít k extrémnímu zahřívání implantátu, vnitřním popáleninám a eventuálnímu prasknutí implantátu.

Cena zvětšení prsou

Pomocí implantátů - přibližná cena včetně implantátů, narkózy, pobytu 2 noci od 69 000 Kč.

Kompletní ceník

Zeptejte se nás

Dotazy budou v poradně zveřejněny anonymně (bez jména a e-mailu).

Pokud doplníte e-mail přijde Vám upozornění, že dotaz byl zodpovězen.

Nejnovější zodpovězené dotazy

29.11.2019 21:01 Zvetseni

Dobry den chtela bych se zeptat na eventuelne volne terminy na vymenu implantatu.Zadny problem nemam jen chci z 325ml na 575ml.

Nejlepe anatomicke ale nebranim se i kulatym.Jedna se tedy o vymenu.Chtela bych vedet cenu a pripadny mozny termin.Na konzultaci bych pristi tyden prijela.Dekuji za informaci a pekny vecer.

Vážená paní!
Předpokládám, že na konzultaci příští týden, o které píšete, jste již objednána. Cena operace je 80 250 Kč ( anatomické implantáty + dalších 9000 Kč). Tato cena zahrnuj vše, co s operací souvisí. Včetně navýšení základní ceny operace výměny implantátů z běžných 58 000 na 64 000, protože se vzhledem k velikosti jedná o výměnu komplikovanou. Komplikovanost z hlediska techniky provedení není pro vás tak podstatná, a ani v mojí praxi není neobvyklá i když riziko zvýšení pooperačních komplikací znamená. Musíte však počítat s podstatně zvýšeným rizikem pozdních pooperačních komplikací vhledem k velikosti implantátů. Z těchto důvodů by mohlo být nezbytné implantáty po několika letech vyjmout a nebylo by možné je možné jednoduše nahradit jinými, třeba menšími. Je možné, že by jediným rozumným řešením byla modelace prsů, která zanechává viditelné jizvy. Anatomické implantáty jsou ve vašem případě méně vhodné.

27.5.2019 12:17 Zvětšení prsou cizím tukem

Dobrý den, zajímá mě zda je možmé k zvětšení prsou použít tuk mé dcery? Předem děkuji za odpověď.

Lituji, ale použití cizího tuku k jakémukoli druhu implantace není možné.

20.5.2019 20:25 Cena prsu vel 3

Dobrý den, chci se prosím zeptat kolik stojí ňadra vel 3 děkuji

Pokud máte na mysli operaci " zvětšení prsů pomocí implantátů, potom je celková cena, která zahrnuje vše co s touto operací souvisí je asi 72 000 Kč. Rozhodně však doporučuji se nejdříve objednat na konzultaci/ vyšetření/ informaci o operaci a teprve potomto začít uvažovat o ceně a operaci samotné.

4.4.2019 20:36 Augmentace a liposukce

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na cenu augmentace prsou včetně modelace? Lze podstoupit zároveň augmentaci a liposukci vnějších a vnitřních stehen a pokud ano, jaká by byla celková cena? Případně je možná nějaká množstevní sleva? Děkuji za odpověď.

Lituji, ale cenu nelze stanovit, pokud není jednoznačně definován rozsah zákroku. Zároveň si nejsem jistý o smyslem kombinací zákroků, jak je naznačujete. Začněte objednáním na konzultaci.

14.12.2018 22:44 Splátky

Dobrý den,chtěla bych se vás zeptat,zda jde u vás možná augmentace prsou na splátky,nebo třeba zaplatit půlku a zbytek splatkovat měsíčně děkuji moc za odpověď.hezky den zhejbalova

Lituji, ale úhrada formou splátek u nás není možná. Mohla by jste si ale peníze vypůjčit u instituce, která se půjčkami zabývá.

9.7.2018 20:30 Značka implantátů

Dobrý den,
uvažuji o zvětšení prsou implantáty a chtěla jsem se zeptat, s jakou značkou implantátů pracujete?
Vaše klinika mě zaujala a stejně tak i cena zákroku, tak bych si chtěla doplnit ještě tuto informaci :)
Předem moc děkuji za zodpovězení dotazu.

Pracuji s implantáty značky Mentor. Upozorňuji, že značka použitých implantátů není pro vás při rozhodování o operaci příliš důležitá.

Více dotazů na téma zvětšení prsou naleznete v naší poradně.

Vážení zákazníci, používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním souborů cookies.Rozumím