Liposukce břicha <span>odstranění tuku z břicha</span>

Liposukce břicha odstranění tuku z břicha

Liposukce břicha

Liposukce břicha je vhodná spíše u štíhlejších lidí s ohraničenými tukovými polštáři. V žádném případě liposukce nenahradí přirozené zhubnutí. Je velice důležité vyslechnout informace lékaře o očekávaném výsledku operace, pochopit je a představit si výsledek.

Pro koho je zákrok vhodný?

Povrch břicha a zejména podbřišku je nejčastějším místem přednostního ukládání tuku. Nejen pro liposukci / odsátí tuku, ale i pro jiné metody odstranění tuku z břicha je rozhodující, jestli je tuk uložen na povrchu břicha nebo uvnitř dutiny břišní.  Zejména u mužů se tuk ukládá uvnitř břicha. Muži mají často velké vyklenuté břicho, ale tuk je uložen v hloubce mezi střevy a kolem páteře. Tento tuk je „chirurgicky nedostupný“.
Jenom v případě, že tuková vrstva je hmatná na povrchu břicha, pod kůží, nad svalovou stěnou břicha, je možné ji odsát.

Pro posouzení vhodnosti liposukce má klíčový význam posouzení míry povolení kůže břicha. Povolená kůže se totiž provedenou liposukcí nenapne. Bude povolená stejně jako před liposukcí. V tomto případě je výhodnější tuk i s kůží odříznout. Tato operace se nazývá plastika přední stěny břišní.

Před operací, konzultace, objednání termínu

Operaci by měla předcházet konzultace, na kterou je nutné se objednat telefonicky. Pokud je pro Vás problém na konzultaci přijet, je jí možné provést "konzultaci" zasláním fotografií pomocí online formuláře. Právě u liposukce břicha je tento způsob nevhodný.  Jinak, než vyšetření lékaře, není totiž možné posoudit nakolik je liposukce břicha vůbec vhodná a odhadnout výsledek. Často je totiž vhodnější jiný zákrok,  protože liposukce by nic nepřinesla. Je také jednodušší rozhodnout, zda je pro klienta vhodnější provedení zákroku a ambulantní narkóze nebo v místním znecitlivění. Hospitalizace je vhodná jen výjimečně.

Čtrnáct dní před zákrokem není dobře užívat léky obsahující kyselinu acetylosalicylovou (Acylpyrin, Anopyrin). Opatrného zvážení je potřeba u pacientů užívajících léky omezující krevní srážlivost. Méně vhodné je operovat v době 3 dny před a po začátku menstruace. Operace se dá provádět během celého roku.

Pokud není termín dohodnut při konzultaci lze se na něj objednat kdykoli telefonicky. Dohodnutý termín je platný po uhrazení rezervačního poplatku.

Jak se liposukce břicha provádí?

1) Liposukce ambulantní v místním umrtvení (tumescentní / tumescenční liposukce):

Po zakreslení přesného rozsahu, polohy a fotodokumentaci lokalit, z nichž bude tuk odsát, je tuk injekčně infiltrován roztokem s příměsí lokálního anestetika. Roztok zajišťuje bezbolestnost zákroku a usnadňuje odsávání. Jakmile je odsávaná partie zcela necitlivá, je do tuku zasunuta kanyla z malého vpichu na kůži v okolí. Kanylou se v tuku pohybuje "paprskovitým pohybem a tupý konec kanyly jemně rozrušuje membrány tukových buněk. Tuk z nich vytéká a je odsáván otvory kanyle pomocí podtlaku liposukční pumpy. Neodsátý zbytek tuku organizmus postupně odbourá. Po ukončení zákroku jsou vpichy zašity nebo zalepeny speciální náplastí. Stehy je nutno vyjmout 10.- 14. pooperační den. Po liposukci břicha je nutné nosit elastický pás.

2) Zákrok v ambulantní narkóze:

Pro větší komfort a odstranění nepříjemné skutečnosti, že klient všechno vnímá, a i když ho nic nebolí, a cítí pohyb kanyly na břiše je výhodná ambulantní celková anestezie ambulantní narkóza.  Hospitalizace s pobytem na klinice do druhého dne je nutná jen v případech, kdy je operace takového rozsahu, že by mohla ovlivnit celkový zdravotní stav.
Způsob provedení  liposukce v narkóze je stejný jako v místním znecitlivění, jenom s tím rozdílem, že do roztoku se nepřidává anestetikum. K zákroku je vždy nutné přinést interní předoperační vyšetření. I po liposukci v narkóze je nutné nosit modelační elastický pás.

Pooperační průběh a doporučení

Po zákroku je nutné zajistit si odvoz. Po ambulantním zákroku by u vás měla alespoň 12 hodin být přítomna druhá osoba pro případ jakýchkoli obtíží. Druhý den po zákroku si vleže na lůžku sundáte elastický pás a všechny vrstvy obvazů a gázy. Obvazy budou prosáklé zbytkem liposukčního roztoku, který po zákroku vytéká přes kůži a je zbarven krví. Potom vstanete z lůžka a můžete se osprchovat. Po sprše desinfikujte vpichy a přelepte je náplastí s polštářkem. Po liposukci je možné a nutné se sprchovat běžným způsobem s použití běžných mýdel nebo šamponu. Po sprše vždy desinfikujte vpichy a přelepte.

Elastický pás je nutné nosit stále a hlavně v prvních dnech s nejnutnějšími přestávkami na sprchování. Doporučená doba nošení prádla je individuální a pohybuje se mezi 3 až 7 týdny.

V prvních pooperačních dnech je výsledek zákroku natolik překryt pooperačním otokem, že odsávané partie mohou být dokonce objemnější než před zákrokem. Obvyklé jsou modřiny. Bolestivost není velká a připomíná bolesti při naražení nebo pohmoždění. Teplota do 38 C není výjimkou. Po 3 týdnech začne být vidět odsátý objem tuku, ale teprve po 3 měsících  je možné se vyjadřovat ke konečnému výsledku.
V prvních 14 dnech je vhodný klidový režim bez větší zátěže a větší pohybové aktivity. Po zákroku je možné jít druhý den do práce, ale je potřeba počítat s určitými obtížemi, například při sezení. Po 14 dnech se doporučuje začít s kondičním sportem.

Jako podpůrnou terapii pro rychlejší snížení zvýšené citlivosti a dokonalejší zahojení doporučuji lymfodrenáž.

Po provedené liposukci nebude docházet k tak výraznému ukládání tuku do odsáté lokality jako dříve, přesto však je pro udržení výsledku nutné dodržovat zásady zdravé životosprávy a přiměřené stravy.

Rizika liposukce

  • Vznik nesouměrnosti, nerovností
  • Urychlení rozvoje celulitidy
  • Infekce, Hematomy

Nespokojenost s výsledkem v důsledku nerealistického očekávání je u liposukce nejčastější ze všech kosmetických zákroků.

Cena liposukce břicha

Ambulantní v místním umrtvení – cena jen za hornínemo dolní část je 9 000 Kč. Liposukce horní i dolní části břicha  by stála 16 000 Kč.
K ceně se připočítává 1 500 Kč za každý litr liposukčního roztoku a modelační pás v ceně 600 Kč.

Kompletní ceník

Zeptejte se nás

Dotazy budou v poradně zveřejněny anonymně (bez jména a e-mailu).

Pokud doplníte e-mail přijde Vám upozornění, že dotaz byl zodpovězen.

Nejnovější zodpovězené dotazy

14.10.2021 19:23 Dotaz na poukaz

Dobrý den,
Přítel uvažuje o liposukci(tumcestni) břicha.
Asi se stydí, tak ho popostrcim.
Není to nic nadměrného, pouze potricitkove břicho:))
Rada bych zakoupila darkovy poukaz na tumc. Lip. Například v hodnotě 15.000,-
Zbytek by si doplatil :)
Zeptám se jaká je přibližná cena a jestli lze zakoupit poukaz.
Predem Dekuji
Pěkný den

Poukaz zakoupit můžete. Nejlepší by bylo objednat se telefonicky na dohodnutí koupě pouzazů. Cena poukazu je podle dohody - libovolná. Poukaz v podstatě znamená potvrzení o platbě předem. Zaplacenou částku lze také kdykoli vrátit plátci celou nebo nevyčerpanou část. Upozorňuji, že liposukce břicha často není u pacienta proveditelná, nebo nemá smysl, přesto, že se to na první pohled nezdá.

14.8.2021 20:59 Liposukce břicho boky

Dobrý den, mám zajem o odsati břicha a boku. Je to možné ? V jakem cenově rozpětí a kdy je případne volný termín ? Díky

V každém případě je nutné nejdříve rozhodnout, jestli má pro Vás tento zákrok vůbec smysl. To není možné bez vyšetření / konzultace.
Na konzultaci i zákrok se lze z organizačních důvodů objednat pouze telefonicky na 549 240 048 nebo 734 253 557 a konzultace stojí 400 Kč. Volejte v době 8-14 hod. Ani senu nelze přesně stanovit ale je pravděpodobné, že by se pohybovala mezi 30 000 - 40 000 Kč.
S pozdravem Dr. Štěpán

22.6.2021 19:25 Liposukce břicha

Dobrý den, po operaci Achillova šlachy jsem bohužel přibral pár kil navíc. Mám dotaz ohledně liposukce břicha u mužů.

Liposukci provádím. V každém případě je nutné nejdříve rozhodnout, jestli má pro Vás tento zákrok vůbec smysl. To není možné bez vyšetření / konzultace.
Na konzultaci i zákrok se lze z organizačních důvodů objednat pouze telefonicky na 549 240 048 nebo 734 253 557 a konzultace stojí 400 Kč. Volejte v době 8-14 hod. V případě, že by byl zákrok proveden je i konzultace zdarma.
S pozdravem Dr. Štěpán

5.6.2021 10:47 Liposunkce

Vazeny pane doktore, rada bych podstoupila luposunkci bricha. Je mozne zakrok provest i kdyz mam brisni kylu v oblasti pupiku? Predpokladam ze ne. V tomto pripade je mozne lioosunkci podstoupit az po odstraneni kyly nebo ani pak neni zakrok vhodny, mozny? Dale jsem zjistila, ze jste az z Brna. Nemate nejakou pobocku v Praze? Dekuji moc, s pozdravem,

Při pupeční kýle nelze odsávat tuk z okolí pupku asi do vzdálenosti 5 cm. Záleží na velikosti kýly. Je otázka, zda je to u vás potřeba. Provedení liposukce až po odstranění kýly je určitě bezpečnější. Zákroky by bylo možné prové provést i současně. Problém by mohl být, že kýly operují všeobecní chirurgové a liposukce dělají plastičtí chirurgové. Při současném provedení liposukce a operace kýly by jste asi nemohla využít možnosti provedení plastiky kýly na účet ZP. Platila by jste plně obě operace a to by nebylo levné. Pobočku v Praze nemám. S pozdravem Dr. ŠTĚPÁN

17.6.2020 21:12 liposukce bricha a operace ocnich vicek hornich

Dobry den,chtela bych se zeptat,zda poskytujete zvyhodnenou cenu,pokud by se jednalo o tyto 2 zakroky soucasne. Dekuji za odpoved.

Zvýhodněnou cenu v pravém slova smyslu ne, ale současné provedení dvou operací může být levnější. V každém případě bych však doporučoval nejdříve se objednat na konzultaci, aby jste zjistila, zda jsou pro vás zmíněné operace vůbec vhodné.

12.5.2020 14:15 Břicho

Dobrý den chtěla bych se prosím zeptat chtěla bych liposukci břicha sem 2krat poporodu mám hodně vytáhne břicho atake mám břišní svalový rozestupy kolik by to prosím stalo

Podle toho co píšete, nemá pro vás liposukce vůbec žádný smysl. Stav by snad bylo možné řešit operací, která se jmenuje plastika přední stěny břišní a stojí se vším co s ní souvisí asi 55 000 Kč.

Více dotazů na téma liposukce břicha naleznete v naší poradně.

Vážení zákazníci, používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním souborů cookies.Rozumím