Liposukce břicha <span>odstranění tuku z břicha</span>

Liposukce břicha odstranění tuku z břicha

Liposukce břicha

Liposukce břicha je vhodná spíše u štíhlejších lidí s ohraničenými tukovými polštáři. V žádném případě liposukce nenahradí přirozené zhubnutí. Je velice důležité vyslechnout informace lékaře o očekávaném výsledku operace, pochopit je a představit si výsledek.

Pro koho je zákrok vhodný?

Povrch břicha a zejména podbřišku je nejčastějším místem přednostního ukládání tuku. Nejen pro liposukci / odsátí tuku, ale i pro jiné metody odstranění tuku z břicha je rozhodující, jestli je tuk uložen na povrchu břicha nebo uvnitř dutiny břišní.  Zejména u mužů se tuk ukládá uvnitř břicha. Muži mají často velké vyklenuté břicho, ale tuk je uložen v hloubce mezi střevy a kolem páteře. Tento tuk je „chirurgicky nedostupný“.
Jenom v případě, že tuková vrstva je hmatná na povrchu břicha, pod kůží, nad svalovou stěnou břicha, je možné ji odsát.

Pro posouzení vhodnosti liposukce má klíčový význam posouzení míry povolení kůže břicha. Povolená kůže se totiž provedenou liposukcí nenapne. Bude povolená stejně jako před liposukcí. V tomto případě je výhodnější tuk i s kůží odříznout. Tato operace se nazývá plastika přední stěny břišní.

Před operací, konzultace, objednání termínu

Operaci by měla předcházet konzultace, na kterou je nutné se objednat telefonicky. Pokud je pro Vás problém na konzultaci přijet, je jí možné provést "konzultaci" zasláním fotografií pomocí online formuláře. Právě u liposukce břicha je tento způsob nevhodný.  Jinak, než vyšetření lékaře, není totiž možné posoudit nakolik je liposukce břicha vůbec vhodná a odhadnout výsledek. Často je totiž vhodnější jiný zákrok,  protože liposukce by nic nepřinesla. Je také jednodušší rozhodnout, zda je pro klienta vhodnější provedení zákroku a ambulantní narkóze nebo v místním znecitlivění. Hospitalizace je vhodná jen výjimečně.

Čtrnáct dní před zákrokem není dobře užívat léky obsahující kyselinu acetylosalicylovou (Acylpyrin, Anopyrin). Opatrného zvážení je potřeba u pacientů užívajících léky omezující krevní srážlivost. Méně vhodné je operovat v době 3 dny před a po začátku menstruace. Operace se dá provádět během celého roku.

Pokud není termín dohodnut při konzultaci lze se na něj objednat kdykoli telefonicky. Dohodnutý termín je platný po uhrazení rezervačního poplatku.

Jak se liposukce břicha provádí?

1) Liposukce ambulantní v místním umrtvení (tumescentní / tumescenční liposukce):

Po zakreslení přesného rozsahu, polohy a fotodokumentaci lokalit, z nichž bude tuk odsát, je tuk injekčně infiltrován roztokem s příměsí lokálního anestetika. Roztok zajišťuje bezbolestnost zákroku a usnadňuje odsávání. Jakmile je odsávaná partie zcela necitlivá, je do tuku zasunuta kanyla z malého vpichu na kůži v okolí. Kanylou se v tuku pohybuje "paprskovitým pohybem a tupý konec kanyly jemně rozrušuje membrány tukových buněk. Tuk z nich vytéká a je odsáván otvory kanyle pomocí podtlaku liposukční pumpy. Neodsátý zbytek tuku organizmus postupně odbourá. Po ukončení zákroku jsou vpichy zašity nebo zalepeny speciální náplastí. Stehy je nutno vyjmout 10.- 14. pooperační den. Po liposukci břicha je nutné nosit elastický pás.

2) Zákrok v ambulantní narkóze:

Pro větší komfort a odstranění nepříjemné skutečnosti, že klient všechno vnímá, a i když ho nic nebolí, a cítí pohyb kanyly na břiše je výhodná ambulantní celková anestezie ambulantní narkóza.  Hospitalizace s pobytem na klinice do druhého dne je nutná jen v případech, kdy je operace takového rozsahu, že by mohla ovlivnit celkový zdravotní stav.
Způsob provedení  liposukce v narkóze je stejný jako v místním znecitlivění, jenom s tím rozdílem, že do roztoku se nepřidává anestetikum. K zákroku je vždy nutné přinést interní předoperační vyšetření. I po liposukci v narkóze je nutné nosit modelační elastický pás.

Pooperační průběh a doporučení

Po zákroku je nutné zajistit si odvoz. Po ambulantním zákroku by u vás měla alespoň 12 hodin být přítomna druhá osoba pro případ jakýchkoli obtíží. Druhý den po zákroku si vleže na lůžku sundáte elastický pás a všechny vrstvy obvazů a gázy. Obvazy budou prosáklé zbytkem liposukčního roztoku, který po zákroku vytéká přes kůži a je zbarven krví. Potom vstanete z lůžka a můžete se osprchovat. Po sprše desinfikujte vpichy a přelepte je náplastí s polštářkem. Po liposukci je možné a nutné se sprchovat běžným způsobem s použití běžných mýdel nebo šamponu. Po sprše vždy desinfikujte vpichy a přelepte.

Elastický pás je nutné nosit stále a hlavně v prvních dnech s nejnutnějšími přestávkami na sprchování. Doporučená doba nošení prádla je individuální a pohybuje se mezi 3 až 7 týdny.

V prvních pooperačních dnech je výsledek zákroku natolik překryt pooperačním otokem, že odsávané partie mohou být dokonce objemnější než před zákrokem. Obvyklé jsou modřiny. Bolestivost není velká a připomíná bolesti při naražení nebo pohmoždění. Teplota do 38 C není výjimkou. Po 3 týdnech začne být vidět odsátý objem tuku, ale teprve po 3 měsících  je možné se vyjadřovat ke konečnému výsledku.
V prvních 14 dnech je vhodný klidový režim bez větší zátěže a větší pohybové aktivity. Po zákroku je možné jít druhý den do práce, ale je potřeba počítat s určitými obtížemi, například při sezení. Po 14 dnech se doporučuje začít s kondičním sportem.

Jako podpůrnou terapii pro rychlejší snížení zvýšené citlivosti a dokonalejší zahojení doporučuji lymfodrenáž.

Po provedené liposukci nebude docházet k tak výraznému ukládání tuku do odsáté lokality jako dříve, přesto však je pro udržení výsledku nutné dodržovat zásady zdravé životosprávy a přiměřené stravy.

Rizika liposukce

  • Vznik nesouměrnosti, nerovností
  • Urychlení rozvoje celulitidy
  • Infekce, Hematomy

Nespokojenost s výsledkem v důsledku nerealistického očekávání je u liposukce nejčastější ze všech kosmetických zákroků.

Cena liposukce břicha

Ambulantní v místním umrtvení – cena jen za hornínemo dolní část je 9 000 Kč. Liposukce horní i dolní části břicha  by stála 16 000 Kč.
K ceně se připočítává 1 500 Kč za každý litr liposukčního roztoku a modelační pás v ceně 600 Kč.

Kompletní ceník

Zeptejte se nás

Dotazy budou v poradně zveřejněny anonymně (bez jména a e-mailu).

Pokud doplníte e-mail přijde Vám upozornění, že dotaz byl zodpovězen.

Nejnovější zodpovězené dotazy

13.1.2019 10:27 Liposukce podbrisku

Dobry den. Mám otázku ohledně konzultace. Bydlím v Londýně a chtěla bych vědět, na kolikrát bych mus3la prijet. Měla jsem 7 a 8 let dozadu cisarsky reřez a pod břichem mám tím,kterého se nejde ani zhubnutí zbavit.
Dekuji

Vážená paní!
Doporučoval bych přijet alespoň na dvakrát. Nejdříve se objednejte na tzv. konzultaci, aby se dalo posoudit, jestli má zákrok pro vás smysl, co vám přinese a jak by ho bylo nejlepší provést. Potom by jste mohla přijet rovnou na zákrok. Tento způsob je nejúspornější a nejefektivnější. Na termíny konzultace/vyšetření i zákroku se lze z organizačních důvodů objednat/zeptat pouze telefonicky na +420 549 240 048 nebo +420 734 253 557.
S pozdravem Dr. Štěpán

21.11.2018 00:02 Bricho

Dobry vecer chtela jsem se zeptat jaka by byla cena liponsukce na brichu mam po 3 cisarech a vypada to bricho hrozne jeste k tomu popraskane ale jizva je hezka..dekuji za odpoved

Z textu dotazu mám silné podezření, že liposukce by pro vás neměla žádnou cenu a nic by vám nepřinesla. Asi by pro vás byla vhodnější plastika přední stěny břišní. Jedná se však jen o moje zdání. Cena liposukce břicha by byla pravděpodobně byla 26 100 Kč. V každém případě doporučuji začít úvahy o zákroku objednáním se na konzultaci. S pozdravem Dr. ŠTĚPÁN

31.10.2018 22:53 Liposukce břicha

Dobrý den zhubla jsem 15 kg ale bricho zůstalo mam po 3 porodech na kolik by vyšla liposukce v lokální anestezii? Jedna se o břicho a boky. Dekuji za odpověď

Liposukce jen dolní části břicha by stála 9000 Kč, Horní a dolní současně 15000 Kč, Liposukce boků 8000 Kč + roztok pro místní znecitlivění = tumescenční roztok 4 l … 6000 Kč, modelační pás 600 Kč. Celkem tedy 23 600 -29 600 Kč. Liposukce horní a dolní části břicha (=celé břicho) + boků by se asi nedala provést v lokální anestezii pro nebezpečí předávkování anestetikem.

15.8.2018 14:51 Liposukce bricha

Dobrý den,
už delší dobu uvažují o liposukci břicha.Je mi 48let a po všech cvicenich a dietach jsem usoudili,ze to bříško prostě menší nebude.

Je obvyklé a dobré začít úvahy o plánovaném zákroku objednáním na konzultaci.
Na konzultaci se lze z organizačních důvodů objednat pouze telefonicky na 549 240 048 nebo 734 253 557 a stojí 400Kč. V případě provedení zákroku je konzultace zdarma.

24.8.2017 13:12 Liposukcia brucha

Dobry den, mala by som zaujem o liposukciu brucha kedze aktivne cviciM a som po 30 kg premene ale brucho nejako nechce ist dole. Chcem sa spytat ci je nejake maximum Kolko tuku mozete odsat a ak ano podla coho to zavisi? Ja by som chcela odsat co najviac kedze chcem maly pas a vacsie pozadie! Za akekolvek info vopred dakujem. S pozdravom Andrea

Rozhodně doporučuji začít objednáním na konzultaci. Bez toho nelze odpovědět na vaše otázky ani přibližně. Obecné odpovědi najdete na těchto stránkách v záložce liposukce a poslechněte si také video na úvodní /hlavní stránce.
S pozdravem Dr. ŠTĚPÁN

19.4.2017 13:22 Liposukce břicha a vnitřních stehen

Mám zájem o liposukci břicha - spodní části a vnitřních stehen. S jakou částkou musím počítat? Děkuji za odpověď.

Dobrý den. Protože není z dotazu jasné jestli by se zákrok prováděl v ambulantní narkóze, (asi ne v narkóze a za hospitalizace) nebo ambulantně v místním znecitlivění, leze cenu určit opravdu velmi přibližně. Byla by mezi 20600 Kč – 28 100 Kč.
MUDr. Štěpán

Více dotazů na téma liposukce břicha naleznete v naší poradně.

Vážení zákazníci, používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním souborů cookies.Rozumím