Liposukce břicha <span>odstranění tuku z břicha</span>

Liposukce břicha odstranění tuku z břicha

Liposukce břicha

Liposukce břicha je vhodná spíše u štíhlejších lidí s ohraničenými tukovými polštáři. V žádném případě liposukce nenahradí přirozené zhubnutí. Je velice důležité vyslechnout informace lékaře o očekávaném výsledku operace, pochopit je a představit si výsledek.

Pro koho je zákrok vhodný?

Povrch břicha a zejména podbřišku je nejčastějším místem přednostního ukládání tuku. Nejen pro liposukci / odsátí tuku, ale i pro jiné metody odstranění tuku z břicha je rozhodující, jestli je tuk uložen na povrchu břicha nebo uvnitř dutiny břišní.  Zejména u mužů se tuk ukládá uvnitř břicha. Muži mají často velké vyklenuté břicho, ale tuk je uložen v hloubce mezi střevy a kolem páteře. Tento tuk je „chirurgicky nedostupný“.
Jenom v případě, že tuková vrstva je hmatná na povrchu břicha, pod kůží, nad svalovou stěnou břicha, je možné ji odsát.

Pro posouzení vhodnosti liposukce má klíčový význam posouzení míry povolení kůže břicha. Povolená kůže se totiž provedenou liposukcí nenapne. Bude povolená stejně jako před liposukcí. V tomto případě je výhodnější tuk i s kůží odříznout. Tato operace se nazývá plastika přední stěny břišní.

Před operací, konzultace, objednání termínu

Operaci by měla předcházet konzultace, na kterou je nutné se objednat telefonicky. Pokud je pro Vás problém na konzultaci přijet, je jí možné provést "konzultaci" zasláním fotografií pomocí online formuláře. Právě u liposukce břicha je tento způsob nevhodný.  Jinak, než vyšetření lékaře, není totiž možné posoudit nakolik je liposukce břicha vůbec vhodná a odhadnout výsledek. Často je totiž vhodnější jiný zákrok,  protože liposukce by nic nepřinesla. Je také jednodušší rozhodnout, zda je pro klienta vhodnější provedení zákroku a ambulantní narkóze nebo v místním znecitlivění. Hospitalizace je vhodná jen výjimečně.

Čtrnáct dní před zákrokem není dobře užívat léky obsahující kyselinu acetylosalicylovou (Acylpyrin, Anopyrin). Opatrného zvážení je potřeba u pacientů užívajících léky omezující krevní srážlivost. Méně vhodné je operovat v době 3 dny před a po začátku menstruace. Operace se dá provádět během celého roku.

Pokud není termín dohodnut při konzultaci lze se na něj objednat kdykoli telefonicky. Dohodnutý termín je platný po uhrazení rezervačního poplatku.

Jak se liposukce břicha provádí?

1) Liposukce ambulantní v místním umrtvení (tumescentní / tumescenční liposukce):

Po zakreslení přesného rozsahu, polohy a fotodokumentaci lokalit, z nichž bude tuk odsát, je tuk injekčně infiltrován roztokem s příměsí lokálního anestetika. Roztok zajišťuje bezbolestnost zákroku a usnadňuje odsávání. Jakmile je odsávaná partie zcela necitlivá, je do tuku zasunuta kanyla z malého vpichu na kůži v okolí. Kanylou se v tuku pohybuje "paprskovitým pohybem a tupý konec kanyly jemně rozrušuje membrány tukových buněk. Tuk z nich vytéká a je odsáván otvory kanyle pomocí podtlaku liposukční pumpy. Neodsátý zbytek tuku organizmus postupně odbourá. Po ukončení zákroku jsou vpichy zašity nebo zalepeny speciální náplastí. Stehy je nutno vyjmout 10.- 14. pooperační den. Po liposukci břicha je nutné nosit elastický pás.

2) Zákrok v ambulantní narkóze:

Pro větší komfort a odstranění nepříjemné skutečnosti, že klient všechno vnímá, a i když ho nic nebolí, a cítí pohyb kanyly na břiše je výhodná ambulantní celková anestezie ambulantní narkóza.  Hospitalizace s pobytem na klinice do druhého dne je nutná jen v případech, kdy je operace takového rozsahu, že by mohla ovlivnit celkový zdravotní stav.
Způsob provedení  liposukce v narkóze je stejný jako v místním znecitlivění, jenom s tím rozdílem, že do roztoku se nepřidává anestetikum. K zákroku je vždy nutné přinést interní předoperační vyšetření. I po liposukci v narkóze je nutné nosit modelační elastický pás.

Pooperační průběh a doporučení

Po zákroku je nutné zajistit si odvoz. Po ambulantním zákroku by u vás měla alespoň 12 hodin být přítomna druhá osoba pro případ jakýchkoli obtíží. Druhý den po zákroku si vleže na lůžku sundáte elastický pás a všechny vrstvy obvazů a gázy. Obvazy budou prosáklé zbytkem liposukčního roztoku, který po zákroku vytéká přes kůži a je zbarven krví. Potom vstanete z lůžka a můžete se osprchovat. Po sprše desinfikujte vpichy a přelepte je náplastí s polštářkem. Po liposukci je možné a nutné se sprchovat běžným způsobem s použití běžných mýdel nebo šamponu. Po sprše vždy desinfikujte vpichy a přelepte.

Elastický pás je nutné nosit stále a hlavně v prvních dnech s nejnutnějšími přestávkami na sprchování. Doporučená doba nošení prádla je individuální a pohybuje se mezi 3 až 7 týdny.

V prvních pooperačních dnech je výsledek zákroku natolik překryt pooperačním otokem, že odsávané partie mohou být dokonce objemnější než před zákrokem. Obvyklé jsou modřiny. Bolestivost není velká a připomíná bolesti při naražení nebo pohmoždění. Teplota do 38 C není výjimkou. Po 3 týdnech začne být vidět odsátý objem tuku, ale teprve po 3 měsících  je možné se vyjadřovat ke konečnému výsledku.
V prvních 14 dnech je vhodný klidový režim bez větší zátěže a větší pohybové aktivity. Po zákroku je možné jít druhý den do práce, ale je potřeba počítat s určitými obtížemi, například při sezení. Po 14 dnech se doporučuje začít s kondičním sportem.

Jako podpůrnou terapii pro rychlejší snížení zvýšené citlivosti a dokonalejší zahojení doporučuji lymfodrenáž.

Po provedené liposukci nebude docházet k tak výraznému ukládání tuku do odsáté lokality jako dříve, přesto však je pro udržení výsledku nutné dodržovat zásady zdravé životosprávy a přiměřené stravy.

Rizika liposukce

  • Vznik nesouměrnosti, nerovností
  • Urychlení rozvoje celulitidy
  • Infekce, Hematomy

Nespokojenost s výsledkem v důsledku nerealistického očekávání je u liposukce nejčastější ze všech kosmetických zákroků.

Kolik stojí liposukce břicha

Ambulantní v místním umrtvení – cena jen za horní nebo dolní část je 9 000 Kč. Liposukce horní i dolní části břicha  by stála 16 000 Kč.
K ceně se připočítává 1 500 Kč za každý litr liposukčního roztoku a modelační pás v ceně 600 Kč.

Kompletní ceník

Zeptejte se nás

Dotazy budou v poradně zveřejněny anonymně (bez jména a e-mailu).

Pokud doplníte e-mail přijde Vám upozornění, že dotaz byl zodpovězen.

Stránka je chráněna službou reCAPTCHA a zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami Google.

Nejnovější zodpovězené dotazy

31.5.2024 09:16 Liposukce břicha

Měl bych zájem o liposukci břicha.

Objednejte se na konzultaci. Bez osobního vyšetření nelze posoudit, jestli je pro vás tento zákrok vůbec vhodný.

25.3.2024 08:34 Liposukce břicha

Dobrý den, ráda bych se objednala na liposukci břicha. Je mi 41 let a vážím 59 Kč. Intenzivně cvičím, ale bohužel spodní břicho se mi nedaří shodit. Bylo by možné přijet už rovnou na zákrok, s tím že bych Vám dopředu zaslala fotografie? Mám to do Brna 2 hodiny, tak ať nemusím jezdit 2x.

Spojili jsme se spolu telefonicky, kalkulaci ceny jsem vám poslal přímo. Ve vašem konkrétním případě se můžete objednat přímo na zákrok. Proč by byla lepší konzultace předem jsem vám vysvětlil.
Obecně platí, že objednat se na zákrok - liposukce, bez předchozí konzultace, je velmi riskantní. Nedoporučuji!

12.1.2024 21:00 Liposukce břicha

Dobrý den, mám tři děti, všechny císařským řezem. Po porodech mi zůstalo břicho. Šlo by to odstranit? Děkuji

Na dotaz se nedá odpovědět korespondenční formou. Objednejte se na konzultaci.

10.5.2023 12:28 Liposukce břicha a prsní implantáty

Dobry den,
Pisu za kamaradku žijící v nemecku
Rada by jsi nechala provést liposukci břicha a prsní implantát a ptá se zda by byla možnost provést zákrok současně

Oba zákroky by bylo možné provést současně, ale rozhodně doporučuji na "konzultaci" naplánování celého zákroku přijet osobně zvlášť. Důvod je, že když přijede přímo na operaci, může so objevit nepředvídaní skutečnost, která odhalí, že se jí operace nevyplatí absolvovat. Potom zaplatí vysoké stornopoplatky a a odjede domů.

27.3.2023 00:13 Lipo bricha

Dobry den,sem 5 let po lipo boku. Bricha se nemuzu zbavut,chtela bych lipo bricha.V CR budu cervenec srpen.Je mozny se domluvit po emailu,poslat foto,vase doporuceni a domluvit tak termin zakroku? Dekuju

Je to možné ale nejisté a riskantní. Riskantní proto, že korespondenčně plánujeme poměrně komplikovanou věc - operaci. Vše si domluvíme, naplánujeme, vy složíte zálohu=poplatek za rezervaci termínu a když přijdete, zjistí se, že zákrok není možné provést. Výhodnější by bylo zákrok letos v létě osobně domluvit a provést při další návštěvě ČR. Od 15.7. do 13.8. máme dovolenou. Operace by musela být provedena nejpozději 10.7. a vzhledem k svátkům jedině 3.,4.,7.,10. července nebo až po 13.8. Budete v té době v ČR? Odpovídejte raději přímo na moji adresu stepan.david@tiscali.cz S pozdravem Dr. Štěpán

13.3.2023 08:56 liposukce??

Morbidní obezita 160kg,oblast břicha,léčen diabetes,kardio,CHOPN,nefrologie.77 let
Lze řešit?
Děkuji
Mailbek

Nelze řešit.

Více dotazů na téma liposukce břicha naleznete v naší poradně.

Vážení zákazníci, používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním souborů cookies.Rozumím