Operace prsou <span>modelace a zmenšení (redukce) prsů</span>

Operace prsou modelace a zmenšení (redukce) prsů

Modelace a zmenšení prsou

Pokud uvažujete o této operaci, je výhodné začít úvahy konzultací u plastického chirurga, který by zákrok snad v budoucnu prováděl. Tyto operace, tak jako všechny operace vyžadující hospitalizaci, provádím na klinice BODY.
Na prsou se nejčastěji provádějí 3 kosmetické operace, které lze někdy s výhodou kombinovat:

Stručný popis zákroku

Následující text podává informaci o operaci "zmenšení prsou" a "modelaci prsou". Vše, co souvisí s těmito operacemi je podobné nebo totožné. Zmenšení prsu je zpravidla náročnější zákrok. Po obou operacích zůstávají na prsou viditelné jizvy – (viz. foto). Vždy je to jizva kolem prsního dvorce a většinou od dvorce dolů. Obvykle je nutné přidat ještě jizvu v záhybu pod prsem, která většinou umožňuje dosažení lepšího tvaru, lepšího vzhledu ostatních jizev a je nejméně vidět. Tvar jizev závisí na použité metodě a původním tvaru prsů.

Pro koho je zákrok vhodný?

Zákrok má smysl, pokud je kůže prsů povolená a prsy visí. Jestli jsou prsy současně příliš velké je možné je tímto zákrokem i zmenšit. Zákrok je vhodnější provádět až po posledním těhotenství. Změny prsů způsobené těhotenstvím by mohly výsledek zákroku poškodit.

Před operací, konzultace, objednání termínu

Uvažování o operaci by mělo začít konzultací. Z konzultace byste měla odcházet se všemi informacemi, které potřebujete k rozhodnutí o zákroku.
Operace se provádí v narkóze a proto je nutné interní předoperační vyšetření. To Vám může udělat Váš praktický lékař nebo může být provedeno v den operace přímo na klinice za poplatek (pokud jste zdravá a s ničím se neléčíte). K operaci musíte přinést mammologické vyšetření v němž musí být výslovně uvedeno, že "prsy jsou zdravé a lékař nemá námitek proti operaci zmenšení prsou".

Po operaci je nutné počítat s pobytem na klinice 2 noci. Prostou modelaci prsů je někdy možné provádět v ambulantní celkové anestezii (operace se provede během dopoledne a večer vás někdo musí odvézt domů).

Jak se operace provádí

Nejdříve se vyměří, naplánuje a nakreslí vedení řezů. Celý plán operace je nutné provádět ve stoje. V celkové anestézii je potom provedena celá operace, která tvá 1,5 až 4 hodiny. Po operaci budete mít speciální modelační podprsenku a pravděpodobně i drény k zabránění tvorby hematomů a komplikací v hojení. Drény se vytahují obvykle druhý pooperační den a stehy 14. až 21 pooperační den. Je možné použít stehy odbouratelné, které není potřeba vytahovat.  Vytažení stehů a kontrolu za 14 až 21 dní po operaci považuji za výhodnější.

Pooperační průběh a doporučení

Při operaci dostanete speciální modelační podprsenku, která pomáhá udržovat tvar prsů docílený operací a usnadňuje převazy. Po operaci budete mít drény. Drény jsou hadičky, kterými se odvádí z rány případné krvácení nebo sekret. Při modelaci se často užívají drény, které jsou kryty obvazem, a proto nejsou vidět. Pooperační bolesti obvykle nejsou velké a často nejsou potřeba ani žádná analgetika. Operace zanechává vždy jizvy. V případě komplikovaného hojení mohou být jizvy více patrné. Takové jizvy je možné později operativně korigovat. V každém případě jsou jizvy po operaci zarudlé a tužší. Vyblednou a změknou postupně, ale trvá to nejméně 3 měsíce většinou až do jednoho roku. Proces vyzrávání (blednutí a měknutí) jizev lze patřičnou péčí urychlit.

Přibližná doba nutné pracovní neschopnosti je asi 5 dní. Po "modelaci prsů" malého rozsahu je možné jít do práce druhý (lépe třetí) pooperační den. Doba nošení modelační podprsenky je 3 týdny. Potom je ji vhodné nahradit konfekční podprsenkou, která však dobře drží tvar prsu.

Rizika operace

Modelace nebo zvětšení prsů je spojena s všeobecnými riziky každého operačního zákroku.
Tato rizika jsou: komplikace hojení ran, infekce, krvácení, plicní embolie, alergické reakce, žilní trombóza a podobně.

Rizika spojená konkrétně s operací zmenšení prsou jsou:
Nedosažení optimálního výsledku operace ve smyslu tvaru, souměrnosti, jemných jizev.
Snížená citlivost až necitlivost dvorce a bradavky. Riziko odumření dvorce zejména při velké redukci prsů.

Cena zmenšení prsou, modelace prsů

Větší rozsah, přibližná cena včetně narkózy, hospitalizace 2 noci od 56 000 Kč.

Kompletní ceník

Zeptejte se nás

Dotazy budou v poradně zveřejněny anonymně (bez jména a e-mailu).

Pokud doplníte e-mail přijde Vám upozornění, že dotaz byl zodpovězen.

Nejnovější zodpovězené dotazy

18.12.2020 12:31 Zmenšení prsou na splátky

Dobrý den, je možné provést zákrok na splátky? Například zmenšení prsou a jak jsou splátky rozloženy. Děkuji Kršková

Lituji, ale na mém pracovišti to možné není. S pozdravem Dr. Štěpán

11.12.2020 00:35 zmenšení prsou

Dobrý den,
mám dotaz ohledně zmenšení prsou na vaší klinice. Je mi 20 let.
Chtěla bych tento zákrok podstoupit, ale svá prsa bych chtěla zmenšit o více než "přiměřeně k tělu", výslednou velikost bych si chtěla sama vybrat (nyní mám velikost podprsenky F a ráda bych měla A popřípadě B). Je tohle ve vaší klinice možné? V jakých mezích se pohybuje cena?
Děkuji a přeji pěkný večer,
Julie Charousová

Děkuji za důvěru a za zájem.
Rozhodně vám doporučuji začít úvahy o plánovaném zákroku objednáním na konzultaci.
Na konzultaci se lze z organizačních důvodů objednat pouze telefonicky na 549 240 048 nebo 734 253 557 a stojí 400Kč. Operaci zmenšení prsou provádím, míra zmenšení je v podstatě libovolná a lze si ji zvolit. Je třeba respektovat, že výsledná velikost nemusí být naprosto shodná s tou zvolenou, cena zákroku se vším co s tím souvisí je asi 55 000 Kč. Nejpodstatnější pro vás je: Operace může být provedena na účet zdravotní pojišťovny (ale ne u mne), na prsou budou viditelné jizvy, provedení operace je nejvýhodnější po posledním těhotenství. Kdyby se operace provedla nyní, je pravděpodobné, že se prsy budou v budoucnu podstatně měnit, minimálně v souvislosti s těhotenstvím. Je velka pravděpodobnost, že bude proto nutné operaci opakovat.
S pozdravem Dr. Štěpán

23.11.2020 22:22 Zmenšení prsou

Dobrý den, je mi 20 a měla bych zájem o zmenšení prsou. Mám velikost F a chci se zeptat na jakou velikost se dají prsa zmenšit? Kolik popřípadě takový zákrok stojí? Děkuji za odpověď

Prsy se dají zmenšit na jakoukoli velikost. Třeba na velikost nula. Zákrok stojí se vším co s ním souvisí přibližně 55 000 Kč. Musíte však vědět, že budete mít na prsech viditelné jizvy, výsledek operace se může v budoucnu změnit a to zejména po těhotenství, při opravdu velkých prsech je někdy možné provést zákrok na účet zdravotní pojišťovny.

12.11.2020 13:05 Zmenšení prsou

Dobrý den,
už delší dobu mě trápí nesouměrnost prsou. Mám sice malá prsa, ale levé mám výrazně větší než to pravé. Mám kvůli tomu problém i s výběrem podprsenky, jelikož mi velikost vždy sedí pouze na jedno. Chtěla bych se zeptat, jestli je možnost zmenšit pouze jedno prso, aby vypadaly souměrně stejně.
Předem děkuji za odpověď.

Je možné zmenšit pouze jedno prso. Budou na něm však jizvy. Doporučuji objednat se na konzultaci, aby jste měla přehled o různých možnostech řešení vašeho problému. Možností je více, ale každá má svoje výhody a nevýhody. S pozdravem Dr. ŠTĚPÁN

9.1.2020 07:47 Zmenšení prsů

Pěkné ráno,
manželka vyslovila přání , zmenšit prsa.
Ročník 1970, únor
Prosím o termín konzultace ( nejlépe v 6.KT )
Děkuji
S pozdravem

Lituji, ale na termíny konzultace/vyšetření i zákroku se lze z organizačních důvodů objednat/zeptat pouze telefonicky na 549 240 048 nebo 734 253 557. S pozdravem Dr. Štěpán

28.10.2019 22:21 Povislé břicho

Dobrý den, mám po porodu povislé břicho, jelikož mám cukrovku, tak se mi to pod břichem zapařuje a špatně hojí, chci se zeptat, jestli by šla operace břicha ze zdravotních důvodů, předem děkuji za odpověď

Existuje teoretická možnost provedení operace převislého břicha na účet zdravotní pojišťovny. Na mém pracovišti to však nejde. Na většině soukromých pracovišť je situace stejná naděje by byla na větších státních klinikách ( Klinika plastické chirurgie Berkova 34, Brno, Klinika popálenin a rekonstrukční chirurgie, Brno Bohunice) .

Více dotazů na téma modelace a zmenšení prsou naleznete v naší poradně.

Vážení zákazníci, používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním souborů cookies.Rozumím