Operace prsou <span>modelace a zmenšení (redukce) prsů</span>

Operace prsou modelace a zmenšení (redukce) prsů

Modelace a zmenšení prsou

Pokud uvažujete o této operaci, je výhodné začít úvahy konzultací u plastického chirurga, který by zákrok snad v budoucnu prováděl. Tyto operace, tak jako všechny operace vyžadující hospitalizaci, provádím na klinice BODY.
Na prsou se nejčastěji provádějí 3 kosmetické operace, které lze někdy s výhodou kombinovat:

Stručný popis zákroku

Následující text podává informaci o operaci "zmenšení prsou" a "modelaci prsou". Vše, co souvisí s těmito operacemi je podobné nebo totožné. Zmenšení prsu je zpravidla náročnější zákrok. Po obou operacích zůstávají na prsou viditelné jizvy – (viz. foto). Vždy je to jizva kolem prsního dvorce a většinou od dvorce dolů. Obvykle je nutné přidat ještě jizvu v záhybu pod prsem, která většinou umožňuje dosažení lepšího tvaru, lepšího vzhledu ostatních jizev a je nejméně vidět. Tvar jizev závisí na použité metodě a původním tvaru prsů.

Pro koho je zákrok vhodný?

Zákrok má smysl, pokud je kůže prsů povolená a prsy visí. Jestli jsou prsy současně příliš velké je možné je tímto zákrokem i zmenšit. Zákrok je vhodnější provádět až po posledním těhotenství. Změny prsů způsobené těhotenstvím by mohly výsledek zákroku poškodit.

Před operací, konzultace, objednání termínu

Uvažování o operaci by mělo začít konzultací. Z konzultace byste měla odcházet se všemi informacemi, které potřebujete k rozhodnutí o zákroku.
Operace se provádí v narkóze a proto je nutné interní předoperační vyšetření. To Vám může udělat Váš praktický lékař nebo může být provedeno v den operace přímo na klinice za poplatek (pokud jste zdravá a s ničím se neléčíte). K operaci musíte přinést mammologické vyšetření v němž musí být výslovně uvedeno, že "prsy jsou zdravé a lékař nemá námitek proti operaci zmenšení prsou".

Po operaci je nutné počítat s pobytem na klinice 2 noci. Prostou modelaci prsů je někdy možné provádět v ambulantní celkové anestezii (operace se provede během dopoledne a večer vás někdo musí odvézt domů).

Jak se operace provádí

Nejdříve se vyměří, naplánuje a nakreslí vedení řezů. Celý plán operace je nutné provádět ve stoje. V celkové anestézii je potom provedena celá operace, která tvá 1,5 až 4 hodiny. Po operaci budete mít speciální modelační podprsenku a pravděpodobně i drény k zabránění tvorby hematomů a komplikací v hojení. Drény se vytahují obvykle druhý pooperační den a stehy 14. až 21 pooperační den. Je možné použít stehy odbouratelné, které není potřeba vytahovat.  Vytažení stehů a kontrolu za 14 až 21 dní po operaci považuji za výhodnější.

Pooperační průběh a doporučení

Při operaci dostanete speciální modelační podprsenku, která pomáhá udržovat tvar prsů docílený operací a usnadňuje převazy. Po operaci budete mít drény. Drény jsou hadičky, kterými se odvádí z rány případné krvácení nebo sekret. Při modelaci se často užívají drény, které jsou kryty obvazem, a proto nejsou vidět. Pooperační bolesti obvykle nejsou velké a často nejsou potřeba ani žádná analgetika. Operace zanechává vždy jizvy. V případě komplikovaného hojení mohou být jizvy více patrné. Takové jizvy je možné později operativně korigovat. V každém případě jsou jizvy po operaci zarudlé a tužší. Vyblednou a změknou postupně, ale trvá to nejméně 3 měsíce většinou až do jednoho roku. Proces vyzrávání (blednutí a měknutí) jizev lze patřičnou péčí urychlit.

Přibližná doba nutné pracovní neschopnosti je asi 5 dní. Po "modelaci prsů" malého rozsahu je možné jít do práce druhý (lépe třetí) pooperační den. Doba nošení modelační podprsenky je 3 týdny. Potom je ji vhodné nahradit konfekční podprsenkou, která však dobře drží tvar prsu.

Rizika operace

Modelace nebo zvětšení prsů je spojena s všeobecnými riziky každého operačního zákroku.
Tato rizika jsou: komplikace hojení ran, infekce, krvácení, plicní embolie, alergické reakce, žilní trombóza a podobně.

Rizika spojená konkrétně s operací zmenšení prsou jsou:
Nedosažení optimálního výsledku operace ve smyslu tvaru, souměrnosti, jemných jizev.
Snížená citlivost až necitlivost dvorce a bradavky. Riziko odumření dvorce zejména při velké redukci prsů.

Cena zmenšení prsou, modelace prsů

Větší rozsah, přibližná cena včetně narkózy, hospitalizace 2 noci od 56 000 Kč.

Kompletní ceník

Zeptejte se nás

Dotazy budou v poradně zveřejněny anonymně (bez jména a e-mailu).

Pokud doplníte e-mail přijde Vám upozornění, že dotaz byl zodpovězen.

Nejnovější zodpovězené dotazy

23.2.2022 13:01 Zmenšení a modulace prsou

Dobrý den,chci se zeptat jestli se muze zmenšení a modulace prsou delat zároveň a kolik to stojí.Děkuji Monika

Zmenšení a modelace prsu se provádí současně vždy. Cena zákroku je asi 65 000 Kč a zahrnuje vše co se zákrokem souvisí. Vzhledem k formulaci dotazu si nejsem jistý, jestli máte pravdivé informace a představu o náplni zákroku modelace prsů a zmenšení prsů. Možná se objednejte na konzultaci.

26.1.2022 23:18 Zmenšení prsou již po modelaco prsou - po 13 letech

Dobrý den,

mám dotaz, jestli nevadí, když po 13 letech - po modelaci, bych chtěla jít na zmenšení prsou.
Děkuji za odpověď zdraví Oldřiška

Obecně je možno odpovědět, že následné zmenšení prsů je po provedené modelaci možné a nijak výjimečné. Konkrétněji vám však nelze odpovědět bez předchozí konzultace = vyšetření, na kterou se můžete objednat.

25.12.2021 22:13 Korpova

Dobry den chtela jsem se zeptat jestly delate take, zmenseni prsou a zaroven zmenseni bricha najednou pri 1 operaci. Dekuji

Záleží na rozsahu každé z těchto dvou operací. Není u každého stejný. Při rozsáhlém zmenšení břicha a velkém zmenšení prsů, by mohla zátěž organizmu překročit limity pacienta. Technicky to není problém. Otázku nelze posoudit korespondenční formou.

5.9.2021 22:08 Mastektomie

Dobrý den,
chci se zeptat zda provádíte kompletní mastektomii. Jsem trasgender FTM, mám tuto operaci schválenou (a tady hrazenou) pojišťovnou a měl bych zájem ji podstoupit u vás. Pokud ji provádíte a může být u vás hrazena přes pojištovnu.
Hezký den

Lituji, ale tyto zákroky neprovádím. S pozdravem Dr. ŠTĚPÁN

18.12.2020 12:31 Zmenšení prsou na splátky

Dobrý den, je možné provést zákrok na splátky? Například zmenšení prsou a jak jsou splátky rozloženy. Děkuji Kršková

Lituji, ale na mém pracovišti to možné není. S pozdravem Dr. Štěpán

11.12.2020 00:35 zmenšení prsou

Dobrý den,
mám dotaz ohledně zmenšení prsou na vaší klinice. Je mi 20 let.
Chtěla bych tento zákrok podstoupit, ale svá prsa bych chtěla zmenšit o více než "přiměřeně k tělu", výslednou velikost bych si chtěla sama vybrat (nyní mám velikost podprsenky F a ráda bych měla A popřípadě B). Je tohle ve vaší klinice možné? V jakých mezích se pohybuje cena?
Děkuji a přeji pěkný večer,
Julie Charousová

Děkuji za důvěru a za zájem.
Rozhodně vám doporučuji začít úvahy o plánovaném zákroku objednáním na konzultaci.
Na konzultaci se lze z organizačních důvodů objednat pouze telefonicky na 549 240 048 nebo 734 253 557 a stojí 400Kč. Operaci zmenšení prsou provádím, míra zmenšení je v podstatě libovolná a lze si ji zvolit. Je třeba respektovat, že výsledná velikost nemusí být naprosto shodná s tou zvolenou, cena zákroku se vším co s tím souvisí je asi 55 000 Kč. Nejpodstatnější pro vás je: Operace může být provedena na účet zdravotní pojišťovny (ale ne u mne), na prsou budou viditelné jizvy, provedení operace je nejvýhodnější po posledním těhotenství. Kdyby se operace provedla nyní, je pravděpodobné, že se prsy budou v budoucnu podstatně měnit, minimálně v souvislosti s těhotenstvím. Je velka pravděpodobnost, že bude proto nutné operaci opakovat.
S pozdravem Dr. Štěpán

Více dotazů na téma modelace a zmenšení prsou naleznete v naší poradně.

Vážení zákazníci, používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním souborů cookies.Rozumím