Operace prsou <span>modelace a zmenšení (redukce) prsů</span>

Operace prsou modelace a zmenšení (redukce) prsů

Modelace a zmenšení prsou

Pokud uvažujete o této operaci, je výhodné začít úvahy konzultací u plastického chirurga, který by zákrok snad v budoucnu prováděl. Tyto operace, tak jako všechny operace vyžadující hospitalizaci, provádím na klinice BODY.
Na prsou se nejčastěji provádějí 3 kosmetické operace, které lze někdy s výhodou kombinovat:

Stručný popis zákroku

Následující text podává informaci o operaci "zmenšení prsou" a "modelaci prsou". Vše, co souvisí s těmito operacemi je podobné nebo totožné. Zmenšení prsu je zpravidla náročnější zákrok. Po obou operacích zůstávají na prsou viditelné jizvy – (viz. foto). Vždy je to jizva kolem prsního dvorce a většinou od dvorce dolů. Obvykle je nutné přidat ještě jizvu v záhybu pod prsem, která většinou umožňuje dosažení lepšího tvaru, lepšího vzhledu ostatních jizev a je nejméně vidět. Tvar jizev závisí na použité metodě a původním tvaru prsů.

Pro koho je zákrok vhodný?

Zákrok má smysl, pokud je kůže prsů povolená a prsy visí. Jestli jsou prsy současně příliš velké je možné je tímto zákrokem i zmenšit. Zákrok je vhodnější provádět až po posledním těhotenství. Změny prsů způsobené těhotenstvím by mohly výsledek zákroku poškodit.

Před operací, konzultace, objednání termínu

Uvažování o operaci by mělo začít konzultací. Z konzultace byste měla odcházet se všemi informacemi, které potřebujete k rozhodnutí o zákroku.
Operace se provádí v narkóze a proto je nutné interní předoperační vyšetření. To Vám může udělat Váš praktický lékař nebo může být provedeno v den operace přímo na klinice za poplatek (pokud jste zdravá a s ničím se neléčíte). K operaci musíte přinést mammologické vyšetření v němž musí být výslovně uvedeno, že "prsy jsou zdravé a lékař nemá námitek proti operaci zmenšení prsou".

Po operaci je nutné počítat s pobytem na klinice 2 noci. Prostou modelaci prsů je někdy možné provádět v ambulantní celkové anestezii (operace se provede během dopoledne a večer vás někdo musí odvézt domů).

Jak se operace provádí

Nejdříve se vyměří, naplánuje a nakreslí vedení řezů. Celý plán operace je nutné provádět ve stoje. V celkové anestézii je potom provedena celá operace, která tvá 1,5 až 4 hodiny. Po operaci budete mít speciální modelační podprsenku a pravděpodobně i drény k zabránění tvorby hematomů a komplikací v hojení. Drény se vytahují obvykle druhý pooperační den a stehy 14. až 21 pooperační den. Je možné použít stehy odbouratelné, které není potřeba vytahovat.  Vytažení stehů a kontrolu za 14 až 21 dní po operaci považuji za výhodnější.

Pooperační průběh a doporučení

Při operaci dostanete speciální modelační podprsenku, která pomáhá udržovat tvar prsů docílený operací a usnadňuje převazy. Po operaci budete mít drény. Drény jsou hadičky, kterými se odvádí z rány případné krvácení nebo sekret. Při modelaci se často užívají drény, které jsou kryty obvazem, a proto nejsou vidět. Pooperační bolesti obvykle nejsou velké a často nejsou potřeba ani žádná analgetika. Operace zanechává vždy jizvy. V případě komplikovaného hojení mohou být jizvy více patrné. Takové jizvy je možné později operativně korigovat. V každém případě jsou jizvy po operaci zarudlé a tužší. Vyblednou a změknou postupně, ale trvá to nejméně 3 měsíce většinou až do jednoho roku. Proces vyzrávání (blednutí a měknutí) jizev lze patřičnou péčí urychlit.

Přibližná doba nutné pracovní neschopnosti je asi 5 dní. Po "modelaci prsů" malého rozsahu je možné jít do práce druhý (lépe třetí) pooperační den. Doba nošení modelační podprsenky je 3 týdny. Potom je ji vhodné nahradit konfekční podprsenkou, která však dobře drží tvar prsu.

Rizika operace

Modelace nebo zvětšení prsů je spojena s všeobecnými riziky každého operačního zákroku.
Tato rizika jsou: komplikace hojení ran, infekce, krvácení, plicní embolie, alergické reakce, žilní trombóza a podobně.

Rizika spojená konkrétně s operací zmenšení prsou jsou:
Nedosažení optimálního výsledku operace ve smyslu tvaru, souměrnosti, jemných jizev.
Snížená citlivost až necitlivost dvorce a bradavky. Riziko odumření dvorce zejména při velké redukci prsů.

Cena zmenšení prsou, modelace prsů

Větší rozsah, přibližná cena včetně narkózy, hospitalizace 2 noci od 56 000 Kč.

Kompletní ceník

Zeptejte se nás

Dotazy budou v poradně zveřejněny anonymně (bez jména a e-mailu).

Pokud doplníte e-mail přijde Vám upozornění, že dotaz byl zodpovězen.

Nejnovější zodpovězené dotazy

5.2.2019 19:59 modelace a zmenšení prsou

KOLIK STOJI rmodelace a zmenšení prsou PO DETECH 90 C

Celková cena se vším co se zákrokem souvisí by byla asi 56 - 62 tisíc korun.

4.2.2019 14:56 reaugmentace

Dobrý den.

Chtěla jsem se zeptat na kolik přibližně u vás vyjde reaugmentace (pouze vyjmutí) zároveň s modelací prsou?

Děkuji moc za odpověď
Hezký den
Andrea

nedoporučuji váš problém řešit takto korespondenčně. Obávám se, že se vám nepodaří získat informace, které potřebujete. Začněte objednáním na konzultaci. Z dotazu není jasné a jakou operaci/cenu máte vlastně zájem. Reaugmentace = výměna implantátů by stála asi 72 000 Kč, augmentace s modelací = kolem 92 000, pouze vynětí implantátů asi 27 000 Kč.

31.5.2018 14:22 zmenseni prsou

dobry den je mi 56 let a dnes se mi lekarka zeptala jestli nemam zajem o zmenseni k vuli bolestem zad mam ridnuti bedernich obratlu. s pateri mam problemi uz dlouhou dobu prsa ma veikost 7 sem sylnejsi postavy taksebojim aby zmenseni nebylo nejake asymetricke k me postave dekuji predem za jakoukoli radu

Lituji, ale na váš dotaz nelze odpovědět na základě informací ze zprávy. Nedovedu si na základě textu dotazu představit, co myslíte "jsem silnější postavy" a nedovedu posoudit jaké zmenšení by bylo k vaší postavě asymetrické. Jedná se o relativní pojmy. V každém případě má vaše paní doktorka pravdu. Je velká naděje, že by vám zmenšení prsů pomohlo při obtížích s páteří. Muselo by se však jednat o zmenšení velkého rozsahu. Na konfekční velikost 3 max. 4 . Tyto operace provádím, ale nemohu je provést na účet zdravotní pojišťovny. Zákrok by jste u mne platila a se vším co s ním souvisí by vás stál asi 55 - 60 tisíc korun.

7.5.2018 20:39 Zmenšení prsou

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda vaše nemocnice má smlouvu s pojišťovnou 111. Mám problémy se zády od svých 14ti let, mám 8mi měsíční holčičku a prsa se mě zvětšily snad o 3-4 čísla. Před porodem jsem měla velikost 5 a teď mám bohužel velikost 8-9. Je to velká zátěž na záda. Budu ráda za každou radu. Předem děkuji za odpověď a přeji hezký zbytek dne s pozdravem ................

Smlouvu s VZP 111 naše zařízení má. Vy se však asi ptáte, jestli by bylo u nás možné provést operaci zmenšení prsů na účet ZP. Tuto operaci rozhodně doporučuji provést nejméně 1/2 roku po ukončení kojení a po posledním těhotenství. Tuto operaci by nebylo možné provést v našem zařízení na účet ZP. Doporučuji kontaktovat Kliniku plastické a estetické chirurgie, Berkova 36, Brno. Rozhoně kontaktujte nejdříve až 1/2 roku po ukončení kojení a po posledním těhotenství.

5.1.2018 01:15 Zmenšení prsa

Dobrý večer, mám problém s tím že mám jedno prso větší než to druhé a to o celkem hodně viditelný rozdíl. Chtěla bych se zeptat jestli je možné nechat větší prso zmenšit na stejnou velikost toho druhého? Případně kolik by takový zákrok stál?
Děkuji za odpověď.

Ano je to možné. Musela by jste, ale akceptovat jizvy na prsu a existují ještě další skutečnosti, které jsou při rozhodování podstatné. Objednejte se na konzultaci.
MUDr. Štěpán

1.5.2017 00:08 Zmenseni prsou pred detmi

Dobry den, chtela bych se zeptat jak je to se zmensenim prsou, kdyz jeste nemam deti. Cetla jsem toho uz hodne, nazory se vetsinou stretavaji.

Jakákoli operace prsou provedená před posledním těhotenstvím, znamená riziko, že těhotenství výsledek operace zničí a bude nutná reoperace. Tuto základní informaci je nutné mít na zřeteli při rozhodování vždy. Nedoporučuji získávat informace v diskusních skupinách na internetu.

Více dotazů na téma modelace a zmenšení prsou naleznete v naší poradně.

Vážení zákazníci, používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním souborů cookies.Rozumím