Intimní partie <span>mužská obřízka (cirkumcize)</span>

Intimní partie mužská obřízka (cirkumcize)

Obřízka

Stručný popis zákroku

Zákrok při němž je zcela nebo částečně odstraněna předkožka na žaludu penisu, se nazývá obřízka nebo latinsky cirkumcize.

Pro koho je zákrok vhodný?

Zákrok se provádí z důvodů hygienických, rituálních nebo na přání klienta většinou ambulantně v místním umrtvení. Někdy se zákrok provádí jako řešení fimózy – zúžení předkožky, kterou nelze přetáhnout přes žalud. Chirurgický zákrok nevyžaduje u zdravého muže žádnou zvláštní přípravu ani vyšetření.

Před operací, konzultace, objednání termínu

Osobní konzultace před objednáním na zákrok je výhodná, ale při znalosti obsahu této informace není nutná. Podrobná informace o zákroku a zodpovězení všech dotazů klienta je potom provedena před vlastním zákrokem.

Na konzultaci nebo zákrok je z organizačních důvodů možné objednat se jen telefonicky na +420 549 240 048. Dohodnutý termín je platný po uhrazení rezervačního poplatku.

Jak se operace provádí

Na předkožce se vyznačí linie řezu, kterou lze většinou vést podle přání klienta. Potom se předkožka umrtví injekcemi. Tato část zákroku není příjemná a lze se jí vyhnout provedením zákroku v některém typu analgosedace nebo anestézie. Zákrok se prodraží a je nutné interní předoperační vyšetření. Část předkožky se odřízne. Vedení řezů je komplikovanější než by odpovídalo naznačené linii. Je to z důvodu pružnosti budoucí jizvy. Po zastavení krvácení jsou oba listy předkožky, vnitřní a vnější, sešity vstřebatelným stehem, který není nutné vyndávat.

Pooperační průběh a doporučení

Po zákroku není nezbytná pracovní neschopnost a nejsou bolesti, které by vyžadovaly tlumení léky. Nástup bolestí v následujících dnech je spíše signálem infekce v ráně, která je v této krajině častá i když nezávažná. Lze jí předejít zvýšenou hygienou a desinfekcí rány 2x denně desinfekčním roztokem který dostanete při zákroku. Pokud se stav rychle neupraví, je nutná kontrola. Při optimálním průběhu hojení se rány zhojí asi do týdne a stehy vypadnou do 10 dní. I při komplikovaném průběhu se hojení neprotáhne nad 3 týdny.

Cena mužské obřízky

10 000 Kč

Kompletní ceník

Zeptejte se nás

Dotazy budou v poradně zveřejněny anonymně (bez jména a e-mailu).

Pokud doplníte e-mail přijde Vám upozornění, že dotaz byl zodpovězen.

Nejnovější zodpovězené dotazy

14.4.2019 14:54 Obřízka

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, o kolik se cena Obřízky prodraží, když bych chtěl celkovou anestezii, děkuji za zodpovezeni, hezký den.

Obřízka stojí 10 000 Kč. Pokud byla provedena v celkové ambulantní anestezii, bude stát o 10 500 Kč více, tedy 20 500Kč ( musel by jste si přinést interní předoperační vyšetření). Operaci v této variantě vám rád provedu, a pokud máte z operace obavy, je to rozumné řešení. Operaci mohu provést i v celkové anestezii s hospitalizací na klinice na 1 noc. V tomto případě by byla cena ještě vyšší.

3.4.2019 22:10 Obřízka

Dobrý den,chtěl bych se zeptat když musím podstoupit obřízku ze zdravotních důvodů jestli si to musím platit sám,nebo jestli je hrazena ze zdravotního pojištění. Děkuji

Záleží to na konkrétním zařízení ve kterém je zákrok prováděn. U nás úhrada ZP možná není. Ve větších státních nemocnicích na urologii většinou ano.

3.2.2019 13:55 Obrizka

Dobrý den,
Mám dotaz ohledně obřizky. Ve středu jdu na urologii kde jsem objednán s problémem praskání predkožky. Mám strach že mi právě z tohoto důvodu bude doporučena operace. Samozřejmě pokud tomu bude tak, chci se svěřit odborníkovi. Zajímalo by mne tedy jestli tento zakrok děláte a zda je možné zvolit techniku rukavu, abych si mohl zvolit jak daleko bude jizva za žaludem. Nechtěl bych ji hned přímo za nim, ale trochu dal. Na internetu jsem viděl fotografie s jizvou dál a vysledek vypadal o hodně lip.
Děkuji za odpověď.

Váš problém může být způsoben infekci sliznice a kůže předkožky. Obřízka tedy nemusí být jediným způsobem léčení. Trvalé odstranění infekce léky však nemusí být často v praxi možné a obřízka je nutná. Zvolit si umístění jizvy a techniku operace sice můžete, ale musíte akceptovat, že ve výsledku nebude dosaženo žádaného umístění jizvy. Celá problematika má mnoho dalších důležitých faktorů a hledisek. Nedoporučuji studovat ji na internetu a řešit takto korespondenčně.

9.1.2019 19:57 Bolesti rok po obřízce

Jsem rok po celkové obřízce a při pohlavním styku mě penis začne bolet, pálit hned v prvních vteřinách. Je mi 26 let obřízku jsem podstoupil před 2 lety a pote před rokem následné korekce tkáně. Nyní při pohlavním styku mám ihned bolesti za jizvou se mi udělá puchýř. Měsíc dva abstinuji zkouším heřmánek. Při naslednem pokusu se opět dostaví pálení a bolesti hned od začatku styku. Urolog , který mě operoval mi tvrdí že se nic takoveho dít nemuže i když na penisu mám jasně viditelne ranky.

Vážený pane! Velice lituji, ale s podobnými obtížemi jsem se nikdy nesetkal a nedovedu Vám poradit. Napadá mne jestli by kůže nemohla být poškozena plísňovým onemocněním, přesto, že na ní není nic vidět. V tomto případě by se dala zkusit mast Canesten nebo Pevaril. Nebude li výsledek jednoznačně patrný po týdnu, nemá cenu dávat déle. Navštívil bych kožního lékaře.

30.11.2018 23:15 Obrizka uplna

Dobrý den měl bych zájem o celkovou obřízku z důvodu předčasné ejakulace asi před dvěma lety jsem byl na operaci s zkrácenou uzdičkou a stejně to nepomohlo tak jsem se chtěl zeptat jestli by celková obřízka pomohla

Lituji, ale jsem přesvědčen, že by obřízka nic nezměnila na vašem sklonu k předčasné ejakulaci. Jinak tyto operace provádím a můžete se na ni objednat.

22.11.2018 10:09 obřízka

Mám menší penis a nejde přetáhnout předkožka přes žalud. Je možná v takovém případě obřízka?

Ano. Operace je možná i v takovém případě.

Více dotazů na téma obřízka naleznete v naší poradně.

Vážení zákazníci, používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním souborů cookies.Rozumím