Intimní partie <span>mužská obřízka (cirkumcize)</span>

Intimní partie mužská obřízka (cirkumcize)

Obřízka

Stručný popis zákroku

Zákrok při němž je zcela nebo částečně odstraněna předkožka na žaludu penisu, se nazývá obřízka nebo latinsky cirkumcize.

Pro koho je zákrok vhodný?

Zákrok se provádí z důvodů hygienických, rituálních nebo na přání klienta většinou ambulantně v místním umrtvení. Někdy se zákrok provádí jako řešení fimózy – zúžení předkožky, kterou nelze přetáhnout přes žalud. Chirurgický zákrok nevyžaduje u zdravého muže žádnou zvláštní přípravu ani vyšetření.

Před operací, konzultace, objednání termínu

Osobní konzultace před objednáním na zákrok je výhodná, ale při znalosti obsahu této informace není nutná. Podrobná informace o zákroku a zodpovězení všech dotazů klienta je potom provedena před vlastním zákrokem.

Na konzultaci nebo zákrok je z organizačních důvodů možné objednat se jen telefonicky na +420 549 240 048. Dohodnutý termín je platný po uhrazení rezervačního poplatku.

Jak se operace provádí

Na předkožce se vyznačí linie řezu, kterou lze většinou vést podle přání klienta. Potom se předkožka umrtví injekcemi. Tato část zákroku není příjemná a lze se jí vyhnout provedením zákroku v některém typu analgosedace nebo anestézie. Zákrok se prodraží a je nutné interní předoperační vyšetření. Část předkožky se odřízne. Vedení řezů je komplikovanější než by odpovídalo naznačené linii. Je to z důvodu pružnosti budoucí jizvy. Po zastavení krvácení jsou oba listy předkožky, vnitřní a vnější, sešity vstřebatelným stehem, který není nutné vyndávat.

Pooperační průběh a doporučení

Po zákroku není nezbytná pracovní neschopnost a nejsou bolesti, které by vyžadovaly tlumení léky. Nástup bolestí v následujících dnech je spíše signálem infekce v ráně, která je v této krajině častá i když nezávažná. Lze jí předejít zvýšenou hygienou a desinfekcí rány 2x denně desinfekčním roztokem který dostanete při zákroku. Pokud se stav rychle neupraví, je nutná kontrola. Při optimálním průběhu hojení se rány zhojí asi do týdne a stehy vypadnou do 10 dní. I při komplikovaném průběhu se hojení neprotáhne nad 3 týdny.

Cena mužské obřízky

10 000 Kč

Kompletní ceník

Zeptejte se nás

Dotazy budou v poradně zveřejněny anonymně (bez jména a e-mailu).

Pokud doplníte e-mail přijde Vám upozornění, že dotaz byl zodpovězen.

Nejnovější zodpovězené dotazy

3.2.2019 13:55 Obrizka

Dobrý den,
Mám dotaz ohledně obřizky. Ve středu jdu na urologii kde jsem objednán s problémem praskání predkožky. Mám strach že mi právě z tohoto důvodu bude doporučena operace. Samozřejmě pokud tomu bude tak, chci se svěřit odborníkovi. Zajímalo by mne tedy jestli tento zakrok děláte a zda je možné zvolit techniku rukavu, abych si mohl zvolit jak daleko bude jizva za žaludem. Nechtěl bych ji hned přímo za nim, ale trochu dal. Na internetu jsem viděl fotografie s jizvou dál a vysledek vypadal o hodně lip.
Děkuji za odpověď.

Váš problém může být způsoben infekci sliznice a kůže předkožky. Obřízka tedy nemusí být jediným způsobem léčení. Trvalé odstranění infekce léky však nemusí být často v praxi možné a obřízka je nutná. Zvolit si umístění jizvy a techniku operace sice můžete, ale musíte akceptovat, že ve výsledku nebude dosaženo žádaného umístění jizvy. Celá problematika má mnoho dalších důležitých faktorů a hledisek. Nedoporučuji studovat ji na internetu a řešit takto korespondenčně.

9.1.2019 19:57 Bolesti rok po obřízce

Jsem rok po celkové obřízce a při pohlavním styku mě penis začne bolet, pálit hned v prvních vteřinách. Je mi 26 let obřízku jsem podstoupil před 2 lety a pote před rokem následné korekce tkáně. Nyní při pohlavním styku mám ihned bolesti za jizvou se mi udělá puchýř. Měsíc dva abstinuji zkouším heřmánek. Při naslednem pokusu se opět dostaví pálení a bolesti hned od začatku styku. Urolog , který mě operoval mi tvrdí že se nic takoveho dít nemuže i když na penisu mám jasně viditelne ranky.

Vážený pane! Velice lituji, ale s podobnými obtížemi jsem se nikdy nesetkal a nedovedu Vám poradit. Napadá mne jestli by kůže nemohla být poškozena plísňovým onemocněním, přesto, že na ní není nic vidět. V tomto případě by se dala zkusit mast Canesten nebo Pevaril. Nebude li výsledek jednoznačně patrný po týdnu, nemá cenu dávat déle. Navštívil bych kožního lékaře.

30.11.2018 23:15 Obrizka uplna

Dobrý den měl bych zájem o celkovou obřízku z důvodu předčasné ejakulace asi před dvěma lety jsem byl na operaci s zkrácenou uzdičkou a stejně to nepomohlo tak jsem se chtěl zeptat jestli by celková obřízka pomohla

Lituji, ale jsem přesvědčen, že by obřízka nic nezměnila na vašem sklonu k předčasné ejakulaci. Jinak tyto operace provádím a můžete se na ni objednat.

22.11.2018 10:09 obřízka

Mám menší penis a nejde přetáhnout předkožka přes žalud. Je možná v takovém případě obřízka?

Ano. Operace je možná i v takovém případě.

13.11.2018 17:28 Obrizka uplna

Dobry,den chtel jsem se zeptat prodelal jsem kompletni obrizku ...2operace nejdriv incize mel jsem predkozku kompletme prirostlou k zaludu tak prvni operaci udelali nariznuti..mel jsem uz otvor jenom 2mm...pak kousek odrizly ...2operace bylo kompletni rozruseni srustu od zaludu...podarilo se jim to ale korunu zaludu mam na levej stane pulku.ven ale druha pulka respektive po obvode mam predkozku sesitou S Zaludem....koruna neni vydet.je to sesity s zaludem....je to normalni tahle technika nemam to za zaludem ale zalud je resektive ta koruna sesita s zaludem. Me doktor rikal ze ta predkozka -koruna...prirostla k zaludu...je to normalni.....ze to sesijou s zaludem....?prosim o odpoved

Lituji, ale nerozumím přesně dotazu a nedovedu proto odpovědět. Objednejte se na konzultaci.

23.10.2018 12:24 cirkumcize

Dobrý den, měl bych zájem asi o částečnou obřízku, ovšem v analgosedaci. Bolest moc dobře nesnáším. Vaše uvedená cena 10.000,-Kč ? Jak dlouho dopředu se musím objednat? Lze zákrok provést i v pátek (jsem z Prahy), abych hned nemusel do práce, popř.kolik je vhodné si vzít poté dovolené - přibližně ? Volím uvedené z hygienických i praktických důvodů. Mám předkožku dost vytahanou a v klidovém stavu je to až "chobot" a při močení je to nepříjemné pořád hlídat její stažení, jinak nelze dobře kontrolovat proud moči. Děkuji za info.

Vážený pane. Předpokládám, že chcete aby jste při zákroku necítil vůbec žádnou bolest. To při analgosedaci bohužel není možné. Byl by jste sice do jisté míry otupený, ale bolest by jste vnímal. Je to však nožné při ambulantní celkové anestezii a nejsem si jistý, jestli nemáte na mysli tuto možnost. Ráno v 8 hod přijdete, během zákroku budete spát, nebudete nic cítit a mezi 17 - 19 hod vás musí někdo odvézt domů. Nesmíte být během noci sám. Cena by se zvýšila o 9 500 Kč ( 10000 Kč obřízka + 9 500Kč celková ambulantní anestézie = 19 500 Kč, musíte si přinést interní předoperační vyšetření. Bez tohoto vyšetření není ambulantní anestézie možná.

Více dotazů na téma obřízka naleznete v naší poradně.

Vážení zákazníci, používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním souborů cookies.Rozumím