Intimní partie <span>mužská obřízka (cirkumcize)</span>

Intimní partie mužská obřízka (cirkumcize)

Obřízka

Stručný popis zákroku

Zákrok při němž je zcela nebo částečně odstraněna předkožka na žaludu penisu, se nazývá obřízka nebo latinsky cirkumcize.

Pro koho je zákrok vhodný?

Zákrok se provádí z důvodů hygienických, rituálních nebo na přání klienta většinou ambulantně v místním umrtvení. Někdy se zákrok provádí jako řešení fimózy – zúžení předkožky, kterou nelze přetáhnout přes žalud. Chirurgický zákrok nevyžaduje u zdravého muže žádnou zvláštní přípravu ani vyšetření.

Před operací, konzultace, objednání termínu

Osobní konzultace před objednáním na zákrok je výhodná, ale při znalosti obsahu této informace není nutná. Podrobná informace o zákroku a zodpovězení všech dotazů klienta je potom provedena před vlastním zákrokem.

Na konzultaci nebo zákrok je z organizačních důvodů možné objednat se jen telefonicky na +420 549 240 048. Dohodnutý termín je platný po uhrazení rezervačního poplatku.

Jak se operace provádí

Na předkožce se vyznačí linie řezu, kterou lze většinou vést podle přání klienta. Potom se předkožka umrtví injekcemi. Tato část zákroku není příjemná a lze se jí vyhnout provedením zákroku v některém typu analgosedace nebo anestézie. Zákrok se prodraží a je nutné interní předoperační vyšetření. Část předkožky se odřízne. Vedení řezů je komplikovanější než by odpovídalo naznačené linii. Je to z důvodu pružnosti budoucí jizvy. Po zastavení krvácení jsou oba listy předkožky, vnitřní a vnější, sešity vstřebatelným stehem, který není nutné vyndávat.

Pooperační průběh a doporučení

Po zákroku není nezbytná pracovní neschopnost a nejsou bolesti, které by vyžadovaly tlumení léky. Nástup bolestí v následujících dnech je spíše signálem infekce v ráně, která je v této krajině častá i když nezávažná. Lze jí předejít zvýšenou hygienou a desinfekcí rány 2x denně desinfekčním roztokem který dostanete při zákroku. Pokud se stav rychle neupraví, je nutná kontrola. Při optimálním průběhu hojení se rány zhojí asi do týdne a stehy vypadnou do 10 dní. I při komplikovaném průběhu se hojení neprotáhne nad 3 týdny.

Cena mužské obřízky

10 000 Kč

Kompletní ceník

Zeptejte se nás

Dotazy budou v poradně zveřejněny anonymně (bez jména a e-mailu).

Pokud doplníte e-mail přijde Vám upozornění, že dotaz byl zodpovězen.

Nejnovější zodpovězené dotazy

12.8.2019 00:56 Obrizka

Dobrý den před 4 mesicema jsem podstoupil obrizku. Byla mi provedena částečná kdy mám vetdinu zaludu zakryteho a někdy sama cestuje
Byla by možná udělat obrizka uplna?
Děkuji

Ano bylo by to možné. Pro jistotu se však nejdříve objednejte na vyšetření/konzultaci, aby se předešlo nějakému nedorozumění.
Na konzultaci i zákrok se lze z organizačních důvodů objednat po 18.8. a to pouze telefonicky na 549 240 048 nebo 734 253 557 a konzultace stojí 400 Kč. V případě, že by byl zákrok proveden je i konzultace zdarma.
S pozdravem Dr. Štěpán

6.7.2019 22:10 Obřízka

Dobrý den.
Přemýšlím o obřízce z důvodu zřejmě fimózy - na předkožce mám bílou suchou kůži a jde přetáhnout jen s větší silou a za cenu menší bolesti.
Rád bych se zeptal, kdy máte případně nejbližší termín, popř. jaká je čekací lhůta. Pracovně dost cestují po Evropě a bude pro mě těžké dodržet termín třeba za 2 měsíce. Je reálné tento zákrok vykonat v termínu 22.-31.7?
Děkuji za odpověď a jsem s pozdravem.

Lituji, ale v době od 13.7. d18.8. máme dovolenou. Na termíny je z organizačních důvodů možné informovat se jen přímo telefonicky. Takto korespondenčně je to nejisté a zdlouhavé. Nejbližší volný termín je asi 2-5 týdnů od objednání. Po operaci bych Vám vzhledem k častým komplikacím doporučoval být nejmén14 dní v ČR.

7.6.2019 11:46 Obřízka

Dobrý den,
měl bych zájem o provedení obřízky, a to pouze z estetických důvodů. Lépe řečeno, jedná se o opravu loni provedené obřízky, se kterou nejsem spokojen a kterou bych rád nechal opravit podle mých představ (tentokrát na jiné plastické chirurgii i za cenu vzdálenosti - jsem z Ostravy). Původně jsem požadoval tzv. vysokou a těsnou obřízku (určitě víte, co mám na mysli). Výsledkem byla obřízka částečně vysoká a extra extra extra volná. Chtěl bych zachovat vnitřní list předkožky v maximální možné míře a zkrátit kůži na těle penisu. Předpokládám a takové malé přání je odebrání dvou až tří centimetrů, ale vše by záleželo na Vašem doporučení. Myslíte, že je u Vás zákrok možný?

Děkuji za odpověď.

Vážený pane! Lituji, ale do zákroku, který žádáte bych si u Vás netroufal. Myslím, že další zákrok ne penisu u Vás už není vhodný a obávám se, že by jste nebyl se mnou provedeným zákrokem spokojen.

14.4.2019 14:54 Obřízka

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, o kolik se cena Obřízky prodraží, když bych chtěl celkovou anestezii, děkuji za zodpovezeni, hezký den.

Obřízka stojí 10 000 Kč. Pokud byla provedena v celkové ambulantní anestezii, bude stát o 10 500 Kč více, tedy 20 500Kč ( musel by jste si přinést interní předoperační vyšetření). Operaci v této variantě vám rád provedu, a pokud máte z operace obavy, je to rozumné řešení. Operaci mohu provést i v celkové anestezii s hospitalizací na klinice na 1 noc. V tomto případě by byla cena ještě vyšší.

3.4.2019 22:10 Obřízka

Dobrý den,chtěl bych se zeptat když musím podstoupit obřízku ze zdravotních důvodů jestli si to musím platit sám,nebo jestli je hrazena ze zdravotního pojištění. Děkuji

Záleží to na konkrétním zařízení ve kterém je zákrok prováděn. U nás úhrada ZP možná není. Ve větších státních nemocnicích na urologii většinou ano.

3.2.2019 13:55 Obrizka

Dobrý den,
Mám dotaz ohledně obřizky. Ve středu jdu na urologii kde jsem objednán s problémem praskání predkožky. Mám strach že mi právě z tohoto důvodu bude doporučena operace. Samozřejmě pokud tomu bude tak, chci se svěřit odborníkovi. Zajímalo by mne tedy jestli tento zakrok děláte a zda je možné zvolit techniku rukavu, abych si mohl zvolit jak daleko bude jizva za žaludem. Nechtěl bych ji hned přímo za nim, ale trochu dal. Na internetu jsem viděl fotografie s jizvou dál a vysledek vypadal o hodně lip.
Děkuji za odpověď.

Váš problém může být způsoben infekci sliznice a kůže předkožky. Obřízka tedy nemusí být jediným způsobem léčení. Trvalé odstranění infekce léky však nemusí být často v praxi možné a obřízka je nutná. Zvolit si umístění jizvy a techniku operace sice můžete, ale musíte akceptovat, že ve výsledku nebude dosaženo žádaného umístění jizvy. Celá problematika má mnoho dalších důležitých faktorů a hledisek. Nedoporučuji studovat ji na internetu a řešit takto korespondenčně.

Více dotazů na téma obřízka naleznete v naší poradně.

Vážení zákazníci, používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním souborů cookies.Rozumím