Intimní partie <span>mužská obřízka (cirkumcize)</span>

Intimní partie mužská obřízka (cirkumcize)

Obřízka

Stručný popis zákroku

Zákrok při němž je zcela nebo částečně odstraněna předkožka na žaludu penisu, se nazývá obřízka nebo latinsky cirkumcize.

Pro koho je zákrok vhodný?

Zákrok se provádí z důvodů hygienických, rituálních nebo na přání klienta většinou ambulantně v místním umrtvení. Někdy se zákrok provádí jako řešení fimózy – zúžení předkožky, kterou nelze přetáhnout přes žalud. Chirurgický zákrok nevyžaduje u zdravého muže žádnou zvláštní přípravu ani vyšetření.

Před operací, konzultace, objednání termínu

Osobní konzultace před objednáním na zákrok je výhodná, ale při znalosti obsahu této informace není nutná. Podrobná informace o zákroku a zodpovězení všech dotazů klienta je potom provedena před vlastním zákrokem.

Na konzultaci nebo zákrok je z organizačních důvodů možné objednat se jen telefonicky na +420 549 240 048. Dohodnutý termín je platný po uhrazení rezervačního poplatku.

Jak se operace provádí

Na předkožce se vyznačí linie řezu, kterou lze většinou vést podle přání klienta. Potom se předkožka umrtví injekcemi. Tato část zákroku není příjemná a lze se jí vyhnout provedením zákroku v některém typu analgosedace nebo anestézie. Zákrok se prodraží a je nutné interní předoperační vyšetření. Část předkožky se odřízne. Vedení řezů je komplikovanější než by odpovídalo naznačené linii. Je to z důvodu pružnosti budoucí jizvy. Po zastavení krvácení jsou oba listy předkožky, vnitřní a vnější, sešity vstřebatelným stehem, který není nutné vyndávat.

Pooperační průběh a doporučení

Po zákroku není nezbytná pracovní neschopnost a nejsou bolesti, které by vyžadovaly tlumení léky. Nástup bolestí v následujících dnech je spíše signálem infekce v ráně, která je v této krajině častá i když nezávažná. Lze jí předejít zvýšenou hygienou a desinfekcí rány 2x denně desinfekčním roztokem který dostanete při zákroku. Pokud se stav rychle neupraví, je nutná kontrola. Při optimálním průběhu hojení se rány zhojí asi do týdne a stehy vypadnou do 10 dní. I při komplikovaném průběhu se hojení neprotáhne nad 3 týdny.

Cena mužské obřízky

11 500Kč

Kompletní ceník

Zeptejte se nás

Dotazy budou v poradně zveřejněny anonymně (bez jména a e-mailu).

Pokud doplníte e-mail přijde Vám upozornění, že dotaz byl zodpovězen.

Nejnovější zodpovězené dotazy

24.8.2021 04:37 Obřízka

Dobrý den

Jaká je cena obřízky z důvodu fimózy? A hlavně jakožto chlap, který má strach z bílých plášťů o kolik se zvedne cena při anestezii?
Dekuji

Omlouvám se za opožděnou reakci - dovolená. Cena operace - obřízky je 11 500 a při provedení zákroku v ambulantní celkové anestezii by se cena zvýšila o dalších 10 500 Kč ( celkem tedy 22 000 Kč). K operaci by jste si musel přinést interní předoperační vyšetření.

12.8.2021 17:44 Obřízka

Zdravim mel bych zájem o postoupení zakroku obřízky.
Lze zákrok podstoupit když nejsem plátce zdravotního pojištění v ČR ale v jine zemi?

Zákrok je možné podstoupit be ohledu na zdravotní pojištění, protože ho pojišťovna hradí jen v určitých případech - při Phymose = nemožnost přetáhnout předkožku přes žalud.

18.7.2021 03:39 Obřizka

Dobrý den . Chtěl bych se zeptat jestli je místní anastázié vhodná jestli jsem v minulosti měl panické ataky . Děkuji

Předpokládám, že v txtu dotazu je překlep a něl by znít: "...zeptat jestli je místní anastázié vhodná když jsem v minulosti měl panické ataky" . Posouzení je natolik složité, že nelze na takto korespondenčně položenou otázku odpovědět. Zeptejte se osobně a to nelépe vašeho praktického lékaře. Jestlivšak vznikly v minulosti při místním znecitlivění nějaké obtíže, mohly by se opakovat.

14.7.2021 14:11 Obřízka - fimóza

Dobrý den

je v této době tento zákrok podmíněn epidemiologickým opatřením nebo je termín možný v nejbližší době

děkuji

Provádění chirurgických zákroku není obecně a a rozhodně ne na našem pracovišti, nijak omezeno epidemiologickým opatřením. Od 19.7. do 15. 8. však máme dovolenou, takže nejbližší termín by byl nejdříve za měsíc.

11.7.2021 22:21 Info

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat zda pojišťovna proplácí zákrok z rituálních důvodů.
Nedávno jsem konvertoval k judaismu a má žena si za zákrokem stojí.
Děkuji za odpověď.
S pozdravem

Lituji, neproplácí. S pozdravem Dr. ŠTĚPÁN

13.6.2021 23:59 otok po obřízce

Dobrý den,
Rád bych se zeptal,jsem 12 dni po obřízce, vše se zlepšovalo a najednou včera se objevil větší otok,kolem uzdičky a na kůži pod žaludem,asi trochu zánět,je to normální?nebolí to ale je to citlivé

Může se jednat o komplikaci hojení v mezích normy. Doporučuji kontrolu u operatéra.

Více dotazů na téma obřízka naleznete v naší poradně.

Vážení zákazníci, používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním souborů cookies.Rozumím