Intimní partie <span>mužská obřízka (cirkumcize)</span>

Intimní partie mužská obřízka (cirkumcize)

Obřízka

Stručný popis zákroku

Zákrok při němž je zcela nebo částečně odstraněna předkožka na žaludu penisu, se nazývá obřízka nebo latinsky cirkumcize.

Pro koho je zákrok vhodný?

Zákrok se provádí z důvodů hygienických, rituálních nebo na přání klienta většinou ambulantně v místním umrtvení. Někdy se zákrok provádí jako řešení fimózy – zúžení předkožky, kterou nelze přetáhnout přes žalud. Chirurgický zákrok nevyžaduje u zdravého muže žádnou zvláštní přípravu ani vyšetření.

Před operací, konzultace, objednání termínu

Osobní konzultace před objednáním na zákrok je výhodná, ale při znalosti obsahu této informace není nutná. Podrobná informace o zákroku a zodpovězení všech dotazů klienta je potom provedena před vlastním zákrokem.

Na konzultaci nebo zákrok je z organizačních důvodů možné objednat se jen telefonicky na +420 549 240 048. Dohodnutý termín je platný po uhrazení rezervačního poplatku.

Jak se operace provádí

Na předkožce se vyznačí linie řezu, kterou lze většinou vést podle přání klienta. Potom se předkožka umrtví injekcemi. Tato část zákroku není příjemná a lze se jí vyhnout provedením zákroku v některém typu analgosedace nebo anestézie. Zákrok se prodraží a je nutné interní předoperační vyšetření. Část předkožky se odřízne. Vedení řezů je komplikovanější než by odpovídalo naznačené linii. Je to z důvodu pružnosti budoucí jizvy. Po zastavení krvácení jsou oba listy předkožky, vnitřní a vnější, sešity vstřebatelným stehem, který není nutné vyndávat.

Pooperační průběh a doporučení

Po zákroku není nezbytná pracovní neschopnost a nejsou bolesti, které by vyžadovaly tlumení léky. Nástup bolestí v následujících dnech je spíše signálem infekce v ráně, která je v této krajině častá i když nezávažná. Lze jí předejít zvýšenou hygienou a desinfekcí rány 2x denně desinfekčním roztokem který dostanete při zákroku. Pokud se stav rychle neupraví, je nutná kontrola. Při optimálním průběhu hojení se rány zhojí asi do týdne a stehy vypadnou do 10 dní. I při komplikovaném průběhu se hojení neprotáhne nad 3 týdny.

Cena mužské obřízky

Kompletní ceník

Zeptejte se nás

Dotazy budou v poradně zveřejněny anonymně (bez jména a e-mailu).

Pokud doplníte e-mail přijde Vám upozornění, že dotaz byl zodpovězen.

Nejnovější zodpovězené dotazy

14.11.2022 19:59 Obriezka

Dobry den. Chcel by som si nechat spravit obriezku, len mam dotaz. Cca 6 rokov som mal urobeny piercing cez uzdicku(frenum). Da sa uplna obriezka spravit aj v tomto pripade s odstranenim celej tej casti kde bol piercing? A aka by prosim Vas bola kompletna cena? Dakujem .................

Provedení piercingu přes uzdičku nemá na provedení a cenu obřízky žádný vliv. Operace stojí 14 000 Kč, jak najdete v ceníku. S pozdravem Dr. ŠTĚPÁN

28.9.2022 11:48 ZÚŽENÁ PŘEDKOŽKA

Dobrý den,
mám zúženou předkožku takže ji nepřetáhnu přes žalud. Chci se zeptat na cenu popřípadě zda tenhle zákrok nehradí pojišťovna. Děkuji

Pojišťovna zákrok hradí na některých pracovistích - vetšinou jen státní větší nemocnice. Cena zákroku je u nás 14 000 Kč a úhrada ZP není možná. Podrobnosti najdete na našich stánkách.

20.7.2022 11:58 Obřízka

Dobrý den. Jsem objednaný na obřízku ze zdravotních důvodů, jsem diabetik. Mám dotaz: pokud zvolím lokální anestezii, bude samotný zákrok bolet? Děkuji .

Účinnost lokální anestezie nijak nesouvisí s cukrovkou.

14.7.2022 16:30 Obřízka

Dobrý den,
uvažuji o obřizce z hygienických důvodů. Pokut tomu rozumim žádné doporučení od lékaře nepotřebuji. Můžu přímo zavolat a objednat si termín? Děkuji za odpověď.

Ano je to tak, jak píšete. Protože na našem pracovišti budete obřízku platit v každém případě, nepotřebujete žádné doporučení.
Není vyloučeno, že zejména na státních pracovištích urologie nebo chirurgie, by jste operaci hradit nemusel a byla by provedena na účet zdravotní pojišťovny. Nevím , jak by to bylo s doporučením v tomto případě.

13.7.2022 08:12 Zkrácení předkožky

Dobrý den
Já bych chtěl s vámi konzultaci na zkrácení předkožky. Můžu přijít v pátek 15/7/2022
Mějte se hezky
Hezký den

Omlouvám se za opožděnou odpověď. Od 11.7. máme dovolenou. Na konzultace je potřeba objednat se předem telefonicky. Volejte po 14. 8.

8.4.2022 13:52 Obřízka

Dobré odpoledne! Odpovídáte zde na e-maily zákazníků?

Ano odpovídám. S pozdravem Dr. ŠTĚPÁN

Více dotazů na téma obřízka naleznete v naší poradně.

Vážení zákazníci, používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním souborů cookies.Rozumím