Ostatní zákroky <span>odstranění vrásek a pocení</span>

Ostatní zákroky odstranění vrásek a pocení

Botulotoxin

Odstranění vrásek botulotoxinem

Vrásky na obličeji je možné také odstranit pomocí injekcí. Existují dva odlišné způsoby:

Stručný popis zákroku odstranění vrásek

Botulotoxin je injekčně píchnut do svalu, kde se naváže a dočasně přeruší spojení mezi svalem a nervem, který sval ovládá. Svalem tedy nelze pohnout. Tento efekt nastupuje mezí 3. a 14 dnem po aplikaci botulotoxinu a přetrvává 3 měsíce. Protože se sval během této doby nehýbe, nedochází ke svrašťování a lámání kůže v jeho okolí a vrásku se začnou vyhlazovat. Výsledek je nejlepší za 3 měsíce, kdy se pohyb opět vrátí a s tím se začnou pomalu vracet i vrásky. Pokud nebyly vrásky hluboké, trvá asi 9 – 15 měsíců než se vrásky vrátí do původní formy. Botulotoxin není nutné aplikovat opakovaně, ale pokud chceme zabránit opětovnému vytvoření vrásek, je to nutné. U každého je možné po jedné až dvou aplikacích botulotoxinu zjistit, s jakým odstupem je nejvhodnější botulotoxin podávat aby "měsíc bez vrásek" byl co nejlevnější. Obvykle je tato optimální doba mezi 6 až 12 měsíci.

Před zákrokem, konzultace, objednání termínu

Pro různé vrásky je i různý způsob jejich optimálního odstranění. Proto doporučuji úvahy o odstranění vrásek začít objednáním na konzultaci. Během této konzultace může být provedeno odstranění vrásky pomocí botulotoxinu nebo výplňového materiálu.

Pokud nemáte o botulotoxinu žádné informace, nebo nevíte, jestli je pro vás vhodný, je potřeba se telefonicky objednat a při objednání říct, že máte zájem o vyhlazení vrásek botulotoxinem, ale nemáte o tom žádné informace. Budete objednáni tak, aby bylo dostatek času na konzultaci vhodnosti zákroku a potom případně i na jeho provedení.

Aby bylo možné udržet výhodnou cenu za dávku, je aplikace prováděna také v rámci slevových akcí. Je to pouze v určité dny zpravidla první středa, čtvrtek a pátek v měsíci. Klienti, kteří mají o botulotoxinu dostatek informací, se nemusí objednávat, protože aplikace je rychlá a snadná. Je výhodné telefonicky se informovat, kdy je možné přijít, aby nebylo nutné čekat.

Rizika zákroku

  • Neúčinnost. Botulotoxin vyžaduje velmi přísné dodržování podmínek skladování a ředění. Při nedodržení se nestává škodlivým ale neúčinkuje. V případě neúčinnosti je preparát aplikován znovu zdarma.
  • Infekce po injekci. Protože se vpichy provádí do krajiny, kde se hygiena obtížněji udržuje, může dojít k zánětu kůže.
  • Alergická reakce na složky preparátu.
  • Nežádoucí ovlivnění funkce nervů ruky je teoreticky možné, ale nesetkal jsem se s ním ani v literatuře ani ve své praxi.
  • Toxický účinek na organizmus není vzhledem k použité celotělové dávce možný.

Odstranění pocení botulotoxinem

Asi 0,1% až 1% populace trpí nadměrným pocením podpaží, dlaní nebo nohou. Nejedná se o pocení související s termoregulací organizmu, ale o vrozený sklon k nadměrné produkci pro čich nepříjemného potu většinou vystupňovanou stresem. Obtíže obvykle začínají v pubertě. Zřídka mizí v dospělosti nebo v pokročilém věku. Stav se odborně nazývá vrozená hyperhidrosa a lze ji efektivně omezit pomocí botulotoxinu.
Mechanizmus účinku botulotoxinu je podobný jako při odstranění pohybu svalů způsobujících vrásky v obličeji. Blokuje přenos nervového vzruchu mezi nervem a žlázou.

Stručný popis zákroku odstranění pocení

Zákrok se provádí ambulantně a nevyžaduje žádnou zvláštní přípravu ani vyšetření. Při dodržení platných zásad ošetření, účinkuje preparát pouze místně a jen v malém počtu případů jej nelze podat. Botulotoxin se aplikuje injekční technikou kožních pupenů. Jemnou injekční jehlou se vstřikne do kůže ošetřované krajiny malé množství roztoku a vytvoří se tzv. kožní pupen. Je potřeba 8-20 vpichů do každého podpaží, 15-30 do dlaně a o něco více na plosky nohou.

Cena ošetření závisí na dávce. Pro začátek doporučuji 1-2 dávky pro jednu stranu. Při opakování je možné dávku upravit podle zjištěné individuální citlivosti. V případě aplikace 2 dávek na jednu stranu výsledek garantuji a to v tom smyslu, že pokud by byla potřebná vyšší dávka, a to je možné, aplikuji ji příští měsíc nebo i později zdarma.  

Efekt nenastoupí ihned po injekci ale do 5 až 14 dní a trvá asi 6 - 9 měsíců. S počtem opakování se prodlužuje.

Po zákroku nejsou nutná žádná omezení.

Před zákrokem, konzultace, objednání termínu

Pokud nemáte o botulotoxinu žádné informace, nebo nevíte, jestli je pro vás vhodný, je potřeba se telefonicky objednat a při objednání říct, že máte zájem o odstranění pocení botulotoxinem, ale nemáte o tom žádné informace. Budete objednáni tak, aby bylo dostatek času na konzultaci vhodnosti zákroku a potom případně i na jeho provedení.

Aby bylo možné udržet výhodnou cenu za dávku, je aplikace prováděna také v rámci slevových akcí. Je to pouze v určité dny zpravidla první středa, čtvrtek a pátek v měsíci. Klienti, kteří mají o botulotoxinu dostatek informací, se nemusí objednávat, protože aplikace je rychlá a snadná. Je výhodné telefonicky se informovat, kdy je možné přijít, aby nebylo nutné čekat.

Rizika zákroku

  • Neúčinnost. Botulotoxin vyžaduje velmi přísné dodržování podmínek skladování a ředění. Při nedodržení se nestává škodlivým ale neúčinkuje. V případě neúčinnosti je preparát aplikován znovu zdarma.
  • Infekce po injekci. Protože se vpichy provádí do krajiny, kde se hygiena obtížněji udržuje, může dojít k zánětu kůže.
  • Alergická reakce na složky preparátu.
  • Nežádoucí ovlivnění funkce nervů ruky je teoreticky možné, ale nesetkal jsem se s ním ani v literatuře ani ve své praxi.
  • Toxický účinek na organizmus není vzhledem k použité celotělové dávce možný.

Botulotoxin je produkován bakteriemi Clostridium Botuli a jako medicínský preparát je v ČR distribuován pod čtyřmi různými názvy. Z místa vpichu se do těla nevstřebává. Pokud by byl píchnit do cévy, může se šířit. Dávka použitá k ovlivnění vrásek jedné lokality se rovná jedné desetině dávky běžně používané při léčbě některých neurologických onemocnění.

Cena aplikace Botulotoxinu

2 000 Kč / 1. lokalita

Kompletní ceník

Zeptejte se nás

Dotazy budou v poradně zveřejněny anonymně (bez jména a e-mailu).

Pokud doplníte e-mail přijde Vám upozornění, že dotaz byl zodpovězen.

Nejnovější zodpovězené dotazy

2.12.2019 11:12 aplikace

Dobry den.je mi 65.let a bohuzel mam vrasky okolo ust pod nosem v koutkach....nic pekneho.muzete mi poradit co aplikovat?

Pravděpodobně jen výplňový materiál (kyselina hyaluronová), rozhodně ne Botulotoxin. Objednejte se na konzultaci. bez ní nelze lépe odpovědět.

25.7.2019 16:54 Botulotoxin na silné pocení obličeje

Dobrý den,

je mi 33 let a beru léky na psychiku (cca 15 let). Jsem v plném ID .Trpím velmi silným pocením (dle všeho se jedná o vedlejší účinky těchto léků) čela, pod očima, na spáncích a nad rtem a i celá vlasová pokožka. Po změně léků ( které mimochodem opravdu nutně brát musím) nenastal žádný obrat k k lepšímu.Víte, naprosto mě to vyřadilo z normálního života, denně pláču.Řekla jsem si, že bych moc potřebovala ulevit od tohoto problému, který vnímám jako "společenskou sebevraždu." Nikam už ani moc nechodím, pohledy a poznámky lidí mě ubíjí a velmi se tím trápím. Myslíte, že i mně by pomohl botulotoxin? Jsem adept? Kam všude se dá na obličej aplikovat? Lze ho vpíchnout i do oblasti vlasové pokožky? Moc děkuji za odpovědi a snad mám i naději ve vaší pomoc.Už nevím jak dál. Krásný den přeji.

Omlouvám se za opožděnou reakci - dovolená. Lituji, ale s aplikací botulotoxinu plošně do obličeje proti pocení nemám zkušenosti. na zkoušku jsem ho několikrát aplikoval na povrch hlavy, ale s malým nebo žádným výsledkem.
Ve vašem případě bych doporučoval od tohoto způsobu řešení upustit. Svěřte se s problémem svému psychiatrovi

10.7.2019 20:30 Pocení obličej

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda při použití botulotoxinu na pocení na čele a v obličeji, zda to nebude mít vliv jako botulotoxin proti vráskám. Popřípadě na kolik by vyšlo zhruba čelo? A jestli se dá zákrok udělat i na krku a mezi lopatkami? Předem děkuji za odpověď

Omlouvám se za opožděnou reakci - dovolená. Na Váš dotaz nelze odpovědět korespondenční formou a bez předchozího vyšetření / konzultace.
Na konzultaci se lze z organizačních důvodů objednat pouze telefonicky po 18.8. na 549 240 048 nebo 734 253 557 a stojí 400Kč. V případě provedení zákroku je konzultace zdarma. S pozdravem Dr. Štěpán

27.6.2019 13:27 botulotoxin proti pocení

Dobrý den,mám obrovský problém,a to s tím,že se mi opravdu nadměrně potí hlava,je to nedůstojné a nedá se s tím normálně žít,vypadám jako bych právě vylezla ze sprchy,na tělě to tak strašné není.Moc děkuji za odpověď.

Vážená paní! Řešení problému není jednoduché a nedovedu Vám poradit korespondenční formou. Objednejte se na konzultaci. S pozdravem dr. ŠTĚPÁN

24.6.2019 08:55 botulotoxin

Dobrý den,rád bych se k vám objednal na aplikaci botulotoxinu,pokud by to bylo možné.Jedná se o vrásky na čele,celkem velké brázdy a rád bych s tím něco udělal.Již jsem utratil spoustu peněz za drahé krémy apod,ale nic nepomáhá.Proto se obracím na Vás.


S pozdravem

Jak funguje botulotoxin se nejlépe dozvíte na našich stránkách (operační zákroky/obličej, hlava krk/odstranění vrásek). Podle toho co píšete, se zdá, že by pro Vás byl Botulotoxin vhodný. Bylo by vám ho možné aplikovat tento týden ve čtvrtek nebo pátek (11. a 12. 7.) potom z provozních důvodů až v září. Dávka kterou potřebujete by vás stála 2000 Kč.

23.3.2019 19:51 Cena aplikace botulotoxinu

Dobry den, chtela bych se zeptat, zda 1 lokalita znamena např. Jedna dlaň anebo jak je to myšleno?
Dekuji

Dávkování a tedy i cena je při aplikaci botulotoxinu proti pocení složitější a velice individuální. Předem lze totiž nejnižší=nejlevnější ale přitom dostatečnou dávku jen obtížně odhadnout. Rozhodně to není možné odhadnout bez osobní konzultace. Objednejte se telefonicky, řeknete, že se chcete objednat na konzultaci ohledně botulotoxinu proti pocení. Pokud by měla být možnost, po konzultaci botulotoxin zrovna také aplikovat, řekněte sestřičce při objednání, že by jste o to měla zájem. Sestra vás objedná na některý první čtvrtek nebo pátek v měsíci, protože jenom tehdy je možné botulotoxin aplikovat. Přijít na konzultaci (stojí 400 Kč), potom si všechno v klidu rozmyslet a teprve později přijít rovnou na aplikaci, která je rychlá, je výhodnější. Budete znát nejenom předem cenu ale budete vědět i vše ostatní.
Přečtěte si přílohu e-mailové zprávy, kterou Vám zasílám z technických důvodů přímo na vaši E-adresu .

Více dotazů na téma botulotoxin naleznete v naší poradně.

Vážení zákazníci, používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním souborů cookies.Rozumím