Ostatní zákroky <span>odstranění vrásek a pocení</span>

Ostatní zákroky odstranění vrásek a pocení

Botulotoxin

Odstranění vrásek botulotoxinem

Vrásky na obličeji je možné také odstranit pomocí injekcí. Existují dva odlišné způsoby:

Stručný popis zákroku odstranění vrásek

Botulotoxin je injekčně píchnut do svalu, kde se naváže a dočasně přeruší spojení mezi svalem a nervem, který sval ovládá. Svalem tedy nelze pohnout. Tento efekt nastupuje mezí 3. a 14 dnem po aplikaci botulotoxinu a přetrvává 3 měsíce. Protože se sval během této doby nehýbe, nedochází ke svrašťování a lámání kůže v jeho okolí a vrásku se začnou vyhlazovat. Výsledek je nejlepší za 3 měsíce, kdy se pohyb opět vrátí a s tím se začnou pomalu vracet i vrásky. Pokud nebyly vrásky hluboké, trvá asi 9 – 15 měsíců než se vrásky vrátí do původní formy. Botulotoxin není nutné aplikovat opakovaně, ale pokud chceme zabránit opětovnému vytvoření vrásek, je to nutné. U každého je možné po jedné až dvou aplikacích botulotoxinu zjistit, s jakým odstupem je nejvhodnější botulotoxin podávat aby "měsíc bez vrásek" byl co nejlevnější. Obvykle je tato optimální doba mezi 6 až 12 měsíci.

Před zákrokem, konzultace, objednání termínu

Pro různé vrásky je i různý způsob jejich optimálního odstranění. Proto doporučuji úvahy o odstranění vrásek začít objednáním na konzultaci. Během této konzultace může být provedeno odstranění vrásky pomocí botulotoxinu nebo výplňového materiálu.

Pokud nemáte o botulotoxinu žádné informace, nebo nevíte, jestli je pro vás vhodný, je potřeba se telefonicky objednat a při objednání říct, že máte zájem o vyhlazení vrásek botulotoxinem, ale nemáte o tom žádné informace. Budete objednáni tak, aby bylo dostatek času na konzultaci vhodnosti zákroku a potom případně i na jeho provedení.

Aby bylo možné udržet výhodnou cenu za dávku, je aplikace prováděna také v rámci slevových akcí. Je to pouze v určité dny zpravidla první středa, čtvrtek a pátek v měsíci. Klienti, kteří mají o botulotoxinu dostatek informací, se nemusí objednávat, protože aplikace je rychlá a snadná. Je výhodné telefonicky se informovat, kdy je možné přijít, aby nebylo nutné čekat.

Rizika zákroku

  • Neúčinnost. Botulotoxin vyžaduje velmi přísné dodržování podmínek skladování a ředění. Při nedodržení se nestává škodlivým ale neúčinkuje. V případě neúčinnosti je preparát aplikován znovu zdarma.
  • Infekce po injekci. Protože se vpichy provádí do krajiny, kde se hygiena obtížněji udržuje, může dojít k zánětu kůže.
  • Alergická reakce na složky preparátu.
  • Nežádoucí ovlivnění funkce nervů ruky je teoreticky možné, ale nesetkal jsem se s ním ani v literatuře ani ve své praxi.
  • Toxický účinek na organizmus není vzhledem k použité celotělové dávce možný.

Odstranění pocení botulotoxinem

Asi 0,1% až 1% populace trpí nadměrným pocením podpaží, dlaní nebo nohou. Nejedná se o pocení související s termoregulací organizmu, ale o vrozený sklon k nadměrné produkci pro čich nepříjemného potu většinou vystupňovanou stresem. Obtíže obvykle začínají v pubertě. Zřídka mizí v dospělosti nebo v pokročilém věku. Stav se odborně nazývá vrozená hyperhidrosa a lze ji efektivně omezit pomocí botulotoxinu.
Mechanizmus účinku botulotoxinu je podobný jako při odstranění pohybu svalů způsobujících vrásky v obličeji. Blokuje přenos nervového vzruchu mezi nervem a žlázou.

Stručný popis zákroku odstranění pocení

Zákrok se provádí ambulantně a nevyžaduje žádnou zvláštní přípravu ani vyšetření. Při dodržení platných zásad ošetření, účinkuje preparát pouze místně a jen v malém počtu případů jej nelze podat. Botulotoxin se aplikuje injekční technikou kožních pupenů. Jemnou injekční jehlou se vstřikne do kůže ošetřované krajiny malé množství roztoku a vytvoří se tzv. kožní pupen. Je potřeba 8-20 vpichů do každého podpaží, 15-30 do dlaně a o něco více na plosky nohou.

Cena ošetření závisí na dávce. Pro začátek doporučuji 1-2 dávky pro jednu stranu. Při opakování je možné dávku upravit podle zjištěné individuální citlivosti. V případě aplikace 2 dávek na jednu stranu výsledek garantuji a to v tom smyslu, že pokud by byla potřebná vyšší dávka, a to je možné, aplikuji ji příští měsíc nebo i později zdarma.  

Efekt nenastoupí ihned po injekci ale do 5 až 14 dní a trvá asi 6 - 9 měsíců. S počtem opakování se prodlužuje.

Po zákroku nejsou nutná žádná omezení.

Před zákrokem, konzultace, objednání termínu

Pokud nemáte o botulotoxinu žádné informace, nebo nevíte, jestli je pro vás vhodný, je potřeba se telefonicky objednat a při objednání říct, že máte zájem o odstranění pocení botulotoxinem, ale nemáte o tom žádné informace. Budete objednáni tak, aby bylo dostatek času na konzultaci vhodnosti zákroku a potom případně i na jeho provedení.

Aby bylo možné udržet výhodnou cenu za dávku, je aplikace prováděna také v rámci slevových akcí. Je to pouze v určité dny zpravidla první středa, čtvrtek a pátek v měsíci. Klienti, kteří mají o botulotoxinu dostatek informací, se nemusí objednávat, protože aplikace je rychlá a snadná. Je výhodné telefonicky se informovat, kdy je možné přijít, aby nebylo nutné čekat.

Rizika zákroku

  • Neúčinnost. Botulotoxin vyžaduje velmi přísné dodržování podmínek skladování a ředění. Při nedodržení se nestává škodlivým ale neúčinkuje. V případě neúčinnosti je preparát aplikován znovu zdarma.
  • Infekce po injekci. Protože se vpichy provádí do krajiny, kde se hygiena obtížněji udržuje, může dojít k zánětu kůže.
  • Alergická reakce na složky preparátu.
  • Nežádoucí ovlivnění funkce nervů ruky je teoreticky možné, ale nesetkal jsem se s ním ani v literatuře ani ve své praxi.
  • Toxický účinek na organizmus není vzhledem k použité celotělové dávce možný.

Botulotoxin je produkován bakteriemi Clostridium Botuli a jako medicínský preparát je v ČR distribuován pod čtyřmi různými názvy. Z místa vpichu se do těla nevstřebává. Pokud by byl píchnit do cévy, může se šířit. Dávka použitá k ovlivnění vrásek jedné lokality se rovná jedné desetině dávky běžně používané při léčbě některých neurologických onemocnění.

Cena aplikace Botulotoxinu

2 000 Kč / 1. lokalita

Kompletní ceník

Zeptejte se nás

Dotazy budou v poradně zveřejněny anonymně (bez jména a e-mailu).

Pokud doplníte e-mail přijde Vám upozornění, že dotaz byl zodpovězen.

Stránka je chráněna službou reCAPTCHA a zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami Google.

Nejnovější zodpovězené dotazy

15.5.2022 20:07 Aplikace botulotoxinu - podpaží

Dobrý večer, měla bych zájem o odstranění pocení botulotoxinem. Zajímalo by mě, jaká je finální cena zákroku a kolik jednotek je standardně aplikováno. V případě aplikace 100 jednotek do každého podpaží je například konečná cena jaká? Děkuji. S pozdravem

Stanovení finální ceny = spotřeba jednotek Botulotoxinu konkrétně u vás se nedá jednoduše vypočítat. Je u každého jiná. Více informací posílám přímo va vaši e-mail adresu. Objednejte se na konzultaci a můžete zrovna říci, že by jste chtěla být objednána na termín, kdy by zrovna bylo možné botulotoxin do podpaží aplikovat. 100 jednotek Botulotoxinu by stálo 10 000 Kč. Takovou dávku jsem zatím do jednoho podpaží nikdy neaplikoval.

25.2.2022 15:57 Botox čela

Dobrý den, ráda bych se objednala na ošetření botoxem v oblasti čela. Kdy bych se mohla stavit?
Díky,
M. F.

Lituji, ale na termíny zákroku ( i konzultace nebo vyšetření) lze z organizačních důvodů objednat/zeptat pouze telefonicky na 549 240 048 nebo 734 253 557. Volejte v době 8-14 hod. S pozdravem Dr. Štěpán

15.2.2022 12:19 Botox do podpaží

Dobry den,
Rada bych se vas zeptala na ucinkovani botoxu do podpazi. Mohl/a byste mi prozradit jak dlouho trva efekt botoxu? Take jsem zvedava, jak se urci mnozstvi davky, kterou pacient potrebuje; nekteri doktori mi rekli, ze se vpichuje stejna davka nehlede na pacienta a to podle instrukci od vyrobce, tak jsem z toho zmatena. Posledne, bylo by mozne prijit na proceduru zacatkem brezna? Dekuji Vam za odpovedi, Katerina.

Přečtěte si všeobecnou informaci k této problematice na našich stránkách. Předpokládám, že máte zájem na aplikaci Botoxu- Botulotoxinu do podpaží k zabránění pocení. Objednejte se telefonicky na konzultaci a případnou současnou aplikaci Botulotoxinu. Toto řekněte při telefonickém objednání. Je to nutné proto, aby sestra rezervovala dostatek času na informace pro vás. Určit množství = dávku, kterou pacient potřebuje, není možné předem. Citlivost je natolik individuální, že ji lze jen odhadnout. Proto je nutné objednat se na konzultaci před aplikací. Efekt Botulotoxinu proti pocení trvá přibližně 6 - 8 měsíců, Jedna dávka = 20 MU. Na Botulotoxin se můžete objednat každé první pondělí, čtvrtek a pátek v každém měsíci. Jindy to nemusí být možné.

15.9.2021 12:20 Pocení v obličeji

Dobrý den chci se zeptat zda nabízíte také odstranění nadměrného pocení v oblasti obličeje.

Ne nanabízím. Není to možné.

31.5.2021 14:25 Pocení dlaní

Dobrý den, chci se zeptat, jaká je přibližná cena za obě dlaně při použití botolutoxinu při pocení dlaní? A výsledek jenom omezí pocení nebo zcela přeruší pocení dlaní, na nějakou dobu? Předem děkuji za odpověď.

Vážený pane!
Informace o účinku botulotoxinu proti pocení posílám přímo e-mailem na Vaši adresu. V podstatě z nich vyplývá, že pokud máte zájem využít této metody, musíte se objednat na konzultaci. Jinak na vaše otázky odpovědět nedovedu.
S pozdravem Dr. ŠTĚPÁN

15.3.2021 16:54 Botulotoxin

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda provádíte aplikaci botulotoxinu do žvýkacích svalů (m. masseter)? Četla jsem, že je takto možné řešit bruxismus. Děkuji za odpověď.

Lituji, ale toto nepovádí. Toto řešení bruxismu bych vám ani nedoporučoval. Ochrnutí žvýkacích svalu a nemožnost kousat na 3 měsíce by pro vás mohlo být velmi nepříjemné. S pozdravem Dr.Štěpán

Více dotazů na téma botulotoxin naleznete v naší poradně.

Vážení zákazníci, používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním souborů cookies.Rozumím