Plastické operace

Korekce odstálých boltců odstálých uší

Úvod

Korekce postavení boltců se provádí u pacientů, u kterých je z dědičných důvodů formována chrupavka boltce tak, že boltec je postaven kolměji k hlavě a působí tak nápadně svou prominencí, může se jednat o jednostrannou či oboustrannou vadu.

Je vhodné úvahy o plánovaném zákroku začít objednáním na konzultaci. Na konzultaci stejně jako na zákrok se lze z organizačních důvodů objednat pouze telefonicky na +420 549 240 048. Konzultace stojí 400 Kč. Během konzultace se vám dostane všech informací potřebných k rozhodnutí, zda zákrok podstoupit. Tyto informace jsou rovněž obsaženy v tomto poučení. Konzultace také může být provedena těsně před zákrokem- výhodné pro mimobrněnské pacienty a cizince. Dohodnutý termín je platný po uhrazení rezervačního poplatku.

U zdravích lidí není před operací potřeba žádné vyšetření ani zvláštní příprava. Týden před operací pokud možno neužívejte léky jako Acylpyrin, Aspro, Aspyrin, Mironal, které obsahují kyselinu acetylosalicylovou, způsobující krvácení.

Jak se zákrok provádí

Zákrok se většinou provádí v místním znecitlivění ambulantně. Korekce jednoho boltce trvá 30 minut, oboustranná korekce asi hodinu. Při zákroku je bolestivá jenom injekce pro znecitlivění. dále probíhá zákrok zcela bezbolestně a i děti kolem 6 let jej dobře snáší, ale jen v případě, že si operaci sami přejí. V opačném případě u dětí tento zákrok neprovádíme. Primcipem zákroku je modelování chrupavky ucha pomocí nářezů. Na kůži je řez veden na zadní straně ucha, takže jizva není vidět. Uši jsou kryté modelačním obvazem, který se dá v prvních dnech obtížně maskovat - snad jen šátkem. Po 3-4 dnech je možné obvaz vyměnit za menší a ten už je možné snadno maskovat šátkem nebo širší sportovní čelenkou.

Po zákroku byste si měl / a mít zajištěn odvoz a doma můžete užívat tablety proti bolesti jako Brufen, Ibalgin, Paralen ne však Acylpyrin, Aspro, Aspyrin, Mironal, které obsahují kyselinu acetylosalicylovou, způsobující krvácení.

Pooperační průběh

V prvních 4 dnech po operaci může dojít ke krvácení. toto krvácení může trvat sice dlouho, ale nikdy není nebezpečné a samo se zastaví. V době krvácení je nejdůležitější klid. Pokud je obvaz prokrvácený je vhodné dohodnout kontrolu a převaz nejdříve však asi za 12 hodin od zastavení krvácení.

Normálně první převaz může být proveden 3.-4. den po operaci. Tehdy se větší operační obvaz může vyměnit za menší, který není tak nápadný. Tento převaz není nezbytný. Modelační obvaz nebo čelenka se nosí 24 hodin denně.

Nutná je kontrola a převaz 7.-10. den. Tehdy se odstraní se speciální modelační stehy a pacientovi se doporučí nosit dalších 7 dní modelační čelenku, která uši chrání a hlavně udržuje chrupavku v žádaném tvaru. Modelační obvaz nebo čelenka se po této kontrole nosí ještě 7 dní 24 hodin denně a dalších 7 dní jenom na noc. Hlavu je možno umýt po druhém převazu 7.-10. den. Pokud je to nutné potom opatrně a po instruktáži lékařem po 4. pooperačním dni.

Operace sama nevyžaduje pracovní neschopnost ale vzhledem ke společenskému handicapu často není možné chodit do práce prvních 7-10 dní. Obvaz je možno do jisté míry maskovat šátkem.

Na kosmetickou operaci nelze vystavit neschopenku a nepřispívá na ni finančně zdravotní pojišťovna.

Rizika operace

Nejčastějším rizikem je, že modelační obvaz neudrží žádaný tvar chrupavky, získaný při operaci. Modelační obvaz je sice jen pomocným mechanizmem, žádaný tvar je zajištěn systémem stehů a modelační hnotou přímo na ušním boltci, ale jeho špatná funkce může zapříčinit, že výsledek operace nebude ideální. Další komplikace mohou být krvácení, nebo infekce.

Fotografie korekce odstálých boltců

Korekce odstálých boltců Korekce odstálých boltců Korekce odstálých boltců

Zeptejte se nás

Dotazy budou zveřejněny na stránkach anonymně (bez jména a e-mailu). Pokud doplníte e-mail přijde Vám upozornění, že dotaz byl zodpovězen.

Nejnovější zodpovězené dotazy

27.10.2016, 22:13
operace odstátých ušních boltců

26.10.2013, 17:56
Operace odstátých ušních boltců

24.09.2013, 12:24
Riziko opětovného odchlípnutí ucha

19.03.2013, 10:36
Věk dítěte - od kdy se operace provádí

25.02.2013, 20:57
Operace odstátých ušních boltců

Zobrazit více dotazů »

Máte-li nějaký dotaz, tak nás neváhejte kontaktovat pomocí emailu, telefonicky nebo on-line kontaktního formuláře.

Můžete se také podívat do naší poradny, zda-li podobná otázka není již zodpovězena, případně ji sami zadat. Rádi Vám poradíme.

Rychlý kontakt

Telefon: +420 549 240 048
GSM: +420 734 253 557
E-mail: info(zavinac)stepan-plastika.cz
Napište nám z online formuláře

Podrobné kontakty, mapa
 

Plastická-chirurgie.info