Plastické operace

Face Lifting - vyhlazení vrásek obličeje a krku

Úvod

Pokud uvažujete o této operaci, je nutné začít úvahy o zákroku objednáním konzultace. Tyto operace, tak jako všechny operace vyžadující hospitalizaci, provádím na klinice BODY.

Pro koho je zákrok vhodný

Zákrok je vhodný pro muže i ženy s povolenou kůží na obličeji, která tvoří kožní záhyby a řasy. Povrchové vrásky, které vypadají jako ostré zářezy nebo ohybové rýhy, podobné ohybovým rýhám ve dlaní, lze touto operací odstranit nespolehlivě nebo vůbec. Nelze odstranit svislé vrásky na rtech –"kuřácké vrásky".  Efekt operace si můžete simulovat povytažením kůže prsty směrem k uším.

Před operací, konzultace, objednání termínu

Uvažování o operaci by mělo začít konzultací. Z konzultace by měl klient odcházet se všemi informacemi, které potřebujete k rozhodnutí o zákroku.
Operace se provádí v narkóze a proto je nutné interní předoperační vyšetření. To vám může udělat váš praktický lékař nebo může být provedeno v den operace přímo na klinice za poplatek.

Jak se operace provádí

Schéma řezu u Face liftinguPrincipem operace je uvolnění a zvednutí kůže, podkožního tuku a částečně i mimických svalů na tvářích a krku z řezu podle schématu na obrázku.
Uvolněná kůže a mimické svaly se povytáhnou směrem k uším, přebytek kůže se odstraní a rány se sešijí speciálním stehem. Podobně se napnou i mimické svaly. Do podkoží na tvářích se vkládají drény k zabránění tvorby hematomů a hromadění raného sekretu a komplikací v hojení. Drény se vytahují obvykle druhý pooperační den. Po operaci budete mít na tvářích a pod bradou obvazy a elastickou masku (ne přes obličej).

Operace se provádí v celkové anestesii a trvá průměrně 2,5 – 4 hodiny a vyžaduje pobyt 2 noci na klinice.

Pooperační průběh a doporučení

Po operaci vám bude doporučeno nosit 14 dní modelační masku, budete mít modráky na obličeji a otok. Společenský hendikep je vzhledem k otokům a modřinám tak významný, že nutnost nošení modelační masky není příliš podstatná. Stav se den ode dne lepší, ale přetrvává čtrnáct dní až tři týdny.  Dojem zatvrdnutí v podkoží a snížená citlivost kůže přetrvává tři měsíce v menší míře až jeden rok.

Pooperační bolesti nejsou velké. Léky proti bolesti většinou nejsou potřeba.

Doporučená doba pracovní neschopnosti je nejméně týden. To je však naprosté minimum, většinou je potřeba čtrnáct dní až tři týdny zejména kvůli modřinám.

Rizika face liftingu

Operace je spojena s všeobecnými riziky každého operačního zákroku: komplikace hojení ran, Infekce, Krvácení, Plicní embolie, Alergické reakce, Žilní trombóza a podobně.
Riziko spojené konkrétně s Face Liftingem je vytvoření hematomu v prvních hodinách po zákroku. Protože se to stane ještě během hospitalizace, lze hematom bez problémů vypustit a nemá vliv na další průběh hojení.  Rozšířené nebo viditelné jizvy jsou méně častou komplikací a lze je dobře korigovat.  Porušení funkce nervů nebo svalů obličeje je vzácné.

Zeptejte se nás

Dotazy budou zveřejněny na stránkach anonymně (bez jména a e-mailu). Pokud doplníte e-mail přijde Vám upozornění, že dotaz byl zodpovězen.

Nejnovější zodpovězené dotazy

18.08.2017, 13:23
faceling obličeje

04.11.2015, 10:34
konzultace a zákrok- facelifting

27.09.2015, 09:33
face lifting

15.12.2013, 18:21
niťový lifting

04.08.2013, 12:12
odstraněni kůže na krku

Zobrazit více dotazů »

Máte-li nějaký dotaz, tak nás neváhejte kontaktovat pomocí emailu, telefonicky nebo on-line kontaktního formuláře.

Můžete se také podívat do naší poradny, zda-li podobná otázka není již zodpovězena, případně ji sami zadat. Rádi Vám poradíme.

Rychlý kontakt

Telefon: +420 549 240 048
GSM: +420 734 253 557
E-mail: info(zavinac)stepan-plastika.cz
Napište nám z online formuláře

Podrobné kontakty, mapa
 

Plastická-chirurgie.info