Plastické operace

Operační zákroky

Ceny jednotlivých zákroků naleznete na stánce "Ceny zákroků".

Ambulantní zákroky

Konzultace: Více informací naleznete na stránce "Konzultace".

Dermatoskopické vyšetření

Posouzení nebezpečnosti mateřských znamének pomocí počítačového dermatoskopu. Provádí dermatolog specialista. OZP 207 a CPZP přispívá v rámci preventivního programu.

Excize/ vyříznutí

Odstranění drobných kožních útvarů ambulantně v místním umrtvení. Na zákrok je možné se přímo objednat bez předchozí konzultace. Za určitých okolností, může být zákrok proveden na účet zdravotní pojišťovny (mimo pojišťovnu Ministerstva vnitra).
Jednou z podmínek je lékařské doporučení z jiného pracoviště.

Botulotoxin

Odstranění vrásek (u kořene nosu, na spáncích, na čele) nebo pocení pomocí botulotoxinu. Je prováděno jen v určité dny. Většinou vždy první středu, čtvrtek a pátek v měsíci.

Výplň vrásek injekčním materiálem

Drobné vrásky obličeje, které není vhodné odstranit Botulotoxinem nebo laserem, lze vyhladit podstříknutím kyselinou hyalorunovou – na trhu jako Restylane, Theosial…, nebo implantací vlastního tuku. Podobným způsobem je možné provést i zvětšení rtů. Konzultace může být provedena až před vlastním zákrokem.

Operace vrásek očních víček

Většinou ambulantně v místním umrtvení je odstraněna kožní řasa na horních / dolních víčkách. U zdravých lidí nevyžaduje operace žádnou zvláštní přípravu ani vyšetření. Je nutné počítat s modráky kolem očí po dobu 14 dní. Na zákrok je možné se objednat po přečtení poučení.
Konzultace je však mnohem výhodnější.

Operace odstálých boltců

Korekce postavení boltců se provádí u pacientů, u kterých je z dědičných důvodů formována chrupavka boltce tak, že boltec je postaven kolměji k hlavě a působí tak nápadně svou prominencí, může se jednat o jednostrannou či oboustrannou vadu.
Provádí se většinou ambulantně v místním umrtvení. I malé děti operaci dobře snáší, ale pouze pokud je prováděna na jejich přání. V opačném případě však operaci neprovádím. Po operaci se nosí 7-10 dní na hlavě modelační obvaz potom týden sportovní čelenka. Po přečtení informace o zákroku je možné se objednat bez předchozí konzultace.
Konzultace je potom provedena před zákrokem.

Vypnutí kůže obličeje pomocí vláken "Aptos lifting"

Tato jednoduchá metoda se dá označit za jakousi náhražku náročné operace Facelifting. S její pomocí je možné napnout povolenou kůži obličeje a krku podobně, jako když kůži napnete prsty směrem k uším. Vlákna se zavádějí ambulantně v místním znecitlivění a zákrok nevyžaduje zvláštní přípravu nebo vyšetření. Vlákna jsou schopna zaseknout se do podkoží pomocí mnoha drobných zoubků a kůži takto zavěsit a napnout. Cena vláken bohužel odpovídá cenám na světovém trhu a výsledek zákroku není tak dokonalý a trvanlivý jako po Faceliftigu.
Před zákrokem je nezbytná konzultace.

Liposukce - odsávání tuku

Je vhodná spíše u štíhlejších lidí s ohraničenými tukovými polštáři. V žádném případě liposukce nenahradí přirozené zhubnutí. Pokud je plánováno odsátí 2 – 3 lokalit, může si klient vybrat provedení zákroku ambulantně "Tumescentní metodou" (tumescentní liposukce), v ambulantní anestézii nebo v ambulantní narkóze, po které odejde odpoledne domů. V případě, že je plánováno odsát více lokalit nebo jsou lokality rozsáhlé, mohlo by při zákroku "Tumescentní metodou" dojít k předávkování anestetikem a proto je nutné zákrok provádět v ambulantní, nebo klasické narkóze.

Operativní zvětšení rtů

Zákrok nabízí trvalou změnu tvaru rtů. Výhoda je trvalý výsledek. Nevýhoda - nelze dosáhnout tak přirozeného objemového vyplnění jako pomocí výplňových materiálů. Předchozí konzultace je nezbytná.

Transplantace vlasů

Zákrok se provádí ambulantně v místním znecitlivění a není k němu většinou potřeby zvláštní příprava ani vyšetření. Nevýhodu metody není, že by se transplantace nedařila, transplantované vlasy nerostly nebo vypadávaly, ale skutečnost, že transplantované vlasy jsou relativně řídké a při detailním pohledu poučeného pozorovatele nemají zcela přirozené rozložení. Transplantace vlasů ve smyslu zahuštění, žádaná spíše ženami, většinou nemůže přinést spokojenost klienta. Předchozí konzultace je nezbytná.

Ošetření jizev biostimulačním laserem Korekce jizev

Existující jizvy nelze nikdy odstranit. Plastický chirurg je může jen zmenšit nebo zamaskovat. Způsob provedení se řídí danou konkrétní situací. Korekci lze provést vyříznutím jizvy, dermabrazí, laserem a často kombinací těchto metod. Po korekci nabízíme systém péče o jizvu, který urychlí její zblednutí a změknutí = vyzrání jizvy. Některé jizvy nelze efektivně korigovat. Předchozí konzultace je nezbytná.

Labioplastika, zmenšení malých stydkých pysků

Velké, dlouhé nebo přečnívající stydké pysky mohou ženám působit různé zdravotní a funkční nebo jen estetické obtíže. Jednoduchým ambulantním zákrokem, který nevyžaduje předchozí vyšetření nebo přípravu, lze stav napravit. Po přečtení informace o zákroku je možné se objednat bez předchozí konzultace.
Konzultace je potom provedena před zákrokem.

Sklerotizace metličkovitých žilek - telangiectasie

Drobné vinuté žilky pod kůží nohou lze odstranit injekcí speciální látky vstříknuté přímo do žilky. Zákrok se provádí ambulantně, konzultaci lze provést těsně před a je výhodné, pokud si klientka přinese k zákroku elastické punčochy. Nošení punčoch doporučuji asi 4 dny nepřetržitě. Pro úplné odstranění metličkovitých žilek je někdy nutné zákrok až 3x opakovat. Nelze zabránit novému vytvoření žilek jinde.

Obřízka - cirkucise

Zákrok, při němž je zcela nebo částečně odstraněna předkožka na žaludu penisu se nazývá obřízka nebo latinsky cirkumcize. Zákrok se provádí z důvodů hygienických, rituálních nebo na přání klienta většinou ambulantně v místním umrtvení. Někdy se zákrok provádí jako řešení fimózy – zúžení předkožky, kterou nelze přetáhnout přes žalud. Po přečtení informace o zákroku je možné se objednat bez předchozí konzultace.
Konzultace je potom provedena před zákrokem.

Zákroky vyžadující narkózu případně i hospitalizaci

Zvětšení prsou pomocí implantátů - augmentace

Úvahy o této operaci doporučuji začít objednáním se na konzultaci. Operace sama i implantáty mají více variant v závislosti na konkrétním tvaru prsu před zákrokem. Skutečnosti a rizika platná konkrétně ve vašem případě mohou podstatně ovlivnit vaše rozhodnutí, zda operaci podstoupit.
Operace se provádí zásadně v narkóze, předoperační vyšetření lze provést v den zákroku. Je nutné vyšetření prsu mammologem. Hospitalizace na klinice je nutná 2 dny. Pracovní neschopnost asi 14 dnů.
Konzultace před zákrokem je nezbytná

Modelace prsů

Provádí se, pokud je kůže prsů povolená a prsy visí. Pří této operaci se mění tvar prsů, ale ne jejich velikost nebo objem. Po operaci jsou prsy stejně velké jako před ní, ale mají tvar blízký ideálu krásy. Na kůži však zůstanou viditelné jizvy. Pokud je požadavek pokleslé prsy současně zvětšit a nelze toho dosáhnout jen vložením implantátu – augmentací, je možné modelaci prsů s augmentací kombinovat v jedné operační době. Operace se provádí zásadně v narkóze, předoperační vyšetření lze provést v den zákroku. Je nutné vyšetření prsu mammologem. Hospitalizace na klinice není vždy nutná. Pracovní neschopnost asi týden a může být i kratší. Před operací je nutná konzultace.

Zmenšení prsů – redukce

Pokud jsou prsy velké a těžké způsobuje to nejen estetické ale i zdravotní a praktické obtíže. Po zmenšení zůstanou viditelné jizvy. Operace se provádí zásadně v narkóze, předoperační vyšetření lze provést v den zákroku. Je nutné vyšetření prsu mammologem. Hospitalizace na klinice je vhodná 1 –2 dny. Pracovní neschopnost asi týden. Před operací je nutná konzultace.

Odstranění povolené kůže břicha

Nadbytek kůže nebo tukový polštář v dolní části břicha je při operaci odříznut. Operace se provádí zásadně v narkóze, předoperační vyšetření lze provést v den zákroku. Hospitalizace na klinice je nutná 1 –5 dní. Pracovní neschopnost asi 14 dní. Před operací je nutná konzultace.

Vypnutí kůže obličeje, Facelifting + SMAS

Jedná se o náročnou operaci, která se provádí zásadně v narkóze, předoperační vyšetření lze provést v den zákroku. Hospitalizace na klinice je nutná 2 dny. Pracovní neschopnost asi 14 dní a po tuto dobu má klient modřiny na obličeji a nosí modelační masku . Před operací je nutná konzultace.

Liposukce, odsátí tuku

V případě, že je plánováno odsát více lokalit nebo jsou lokality rozsáhlé, mohlo by při ambulantním zákroku "Tumescentní metodou" dojít k předávkování anestetikem, a proto je nutné zákrok provádět v ambulantní nebo klasické narkóze. Operace je vhodná spíše u štíhlejších lidí s ohraničenými tukovými polštáři. V žádném případě jí nenahradí přirozené zhubnutí. Pokud je plánováno odsátí do 3 menších lokalit, může si klient vybrat provedení zákroku ambulantně v místním znecitlivění "Tumescentní metodou" nebo v ambulantní anestézii či v klasické hluboké narkóze s pobytem na klinice do druhého dne. Po zákroku se nosí modelační prádlo, které zajistím. Pracovní neschopnost je většinou jen jeden den, ale u rozsáhlejších výkonů zátěž organizmu vyžaduje vícedenní klidový režim. Plánování zákroku je nutné začít objednáním na konzultaci.

Operace syndromu karpálního tunelu

Operace Dupuytrenovy kontraktury

Plastický chirurg - ZnamyLekar.cz

Zeptejte se nás

Dotazy budou zveřejněny na stránkach anonymně (bez jména a e-mailu). Pokud doplníte e-mail přijde Vám upozornění, že dotaz byl zodpovězen.

Nejnovější zodpovězené dotazy

20.02.2018, 10:43
liposukce břicha a odstranění kuze

19.02.2018, 23:30
Kratka predkozka

16.02.2018, 09:51
Hojení znamének po vyříznutí

15.02.2018, 17:25
Plastika prs

31.01.2018, 22:19
Děláte Slin Lipo

Zobrazit více dotazů »

Máte-li nějaký dotaz, tak nás neváhejte kontaktovat pomocí emailu, telefonicky nebo on-line kontaktního formuláře.

Můžete se také podívat do naší poradny, zda-li podobná otázka není již zodpovězena, případně ji sami zadat. Rádi Vám poradíme.

Rychlý kontakt

Telefon: +420 549 240 048
GSM: +420 734 253 557
E-mail: info(zavinac)stepan-plastika.cz
Napište nám z online formuláře

Podrobné kontakty, mapa
 

Plastická-chirurgie.info